Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi iubiti de sept-oct 2010 (20)


Recommended Posts

Buna fetelor!!!

 

Cameluska, felicitari!!! Sarcina usoara!!

Eu am fost la primul control la 6s si se vedea doar oul fara embrion, asa ca am stat cu emotii inca 2 saptamani si ceva cand am mers iar la control si totul era ok. Asa ca eu as alege sa merg dupa 8s la control.

Dublu test l-am facut la 12s, iar sexul l-am aflat la 15s :)

Pt ciupituri - eu ii dau cu gel de arnica si chiar are efect ( am incercat si pe mine)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 259
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hadrianea - eu nasc la Euromaterna, acolo am nascut si prima data si tot cu doamba dr. Lutescu Ioana. Vad ca anestezistii s-au schimbat - nu mai este dr. Asan :((, la controlul preanestezic am vb cu doamna dr. Andrei care mi s-a parut ft draguta.

 

Daca si tu nasti acolo am sa-ti dau o veste despre pret/pachet.

 

Si eu zilnic ma emotionez la gandul ca mai este ft putin :) AMR 19 zile :) Ieri am spalat si prima tura de rufe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina, si eu tot la Euromaterna nasc, cu dr. Dantes. Eu sper sa nasc tot natural, ca data trecuta lucrurile au mers foarte repede si relativ usor. Eu nu stiu cum o chema pe anestezista care mi-a facut epidurala, dar era o doctorita tanara si foarte draguta.

19 zile, zici... Wow! :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hadrianae, vezi ca s-a modificat pretul 5 500 ron atat nasterea naturala, cat si cezariana si in pretul asta ai doar 24 ore de spitalizare, cat stai peste platesti 300 ron/noapte. Chiar ieri am intrebat-o pe dr daca eu cu cezariana pot sa plec dupa 24h, ca doar asa se intelege, nu? Binenteles ca a zis nu, voi sta 2-3 nopti. Doamne ajuta sa fie totul bine! Plus ca acel control preanestezic este obligatoriu ca iti face si EKG si este 150 ron. Nu inteleg de ce nu au facut un pachet cu toate incluse si gata. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E o diferenta considerabila. Era 4000 parca nasterea naturala. Pai asa te ajunge cu peste 50% mai mult! Probabil ca nu le-au pus pe toate la un loc, ca sa para mai putin la prima vedere. Foarte interesant. In fine, nu avem ce face. Pe mine nu ma afecteaza foarte tare, pentru ca imi deconteaza asigurarile nasterea, cu tot ce cuprinde, dar mi se pare mult, mai ales ca s-a scumpit cu atat deodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

DOINA, chiar ca mai ai putin! SI...wow!!! o groaza de bani!!!

ADRIANA, e bine ca ti se deconteaza cheltuielile.

CAMELUSKA, felicitari!!! Sarcina usoara si bebe sanatos!

Eu maine merg la munca, avem a doua recuperare. Am invitat parintii la scoala sa asiste la o lectie interdisciplinara apoi sa isi ia copiii si sa plece acasa.

Au inceput sa imi vina parinti de la alte scoli sa ma intrebe daca din toamna le primesc copiii la clasa, prin transfer. E posibil ca la clasa I sa am 30 de copii in conditiile acestea...sper sa ma tina nervii si sa fac fata...

O seara buna va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

greu cu scrisul, decand cu vreamea frumoasa, ca intram in casa numai pentru mancat (si uneori nici pentru asta), baie si somn. Dar tot imi place sa mai intru, ca sa citesc/scriu despre copilasi.

 

In trimul rand Cameluska felicitari, sarcina usoara si bebe sanatos (scriu de pe tableta si n-am nici un emoticon). Ce-si doreste Ioana sau inca nu i-ati spus?

Doina, ce putin mai ai! E scump la privat, dar daca iti permiti merita, eu asa zic. Totusi 24 ore de spitalizare mi se pare putin!

Hadriana, e bine ca ai totul decontat ... un stres mai putin! Cum a fost acasa si cum stati cu constructia? Vine bebe2 in casa noua?

Mari, ma bucur ca esti apreciata! Este greu cu multi copii in clasa, mai ales cu cei din vremurile noastre. Se decurca Vlad cu trotineta ... ca de asta nu ne-a cerut juniorul ... sau nu inca!

Nico, daca ma uit la semnatura si tu ai ajuns la jumatate!

 

o duminica placuta in continuare!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CAMI, se descurca Vlad, s-a plimbat si vara trecuta cu trotineta altor copii, de aceea i-am si luat-o.

Ieri am avut parinti la lectie, pacat ca nu au fost toti, ca fiind sambata, lumea a plecat la plimbari...parintii au spus ca nu se asteptau sa fie asa interesant cu interdisciplinaritatea, ca nu stiau ca ai lor copii stiu atatea lucruri (acasa nu vor sa povesteasca toti, ca cica daca vor parintii sa stie, sa mearga ei la scoala in locul lor!!! ca ce, ei intreba ce se intampla la munca???) Au plecat de la scoala zambind, iar asta m-a facut sa ma simt ,,comfortabil'' ca invatoare.

O duminica frumoasa in continuare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Multumesc tare mult pt urari. Sa dea Domnul sa merg cu bine pana la capat :)

 

Ioana vrea fratior :) eu mi-as dori tot fetita.

Noi incepem investigatiile pt alergia Ioanei, vrem sa stim la ce e alergica. E posibil sa nu iasa nimic, daca alergia inca nu s-a "axat" pe ceva anume.

Ne pregatim pt serbarea de 1 Iunie, va spune o poezioara, dar va fi tot cu circuit inchis, fara parinti.(asa e la grupa mini si pt ca sunt prea mici si sigur nu ar mai face nimic su spectatori in jur).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...