Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Administrators

Iata ca se apropie si Pastele iar eu deja incep sa ma gandesc ce sa prepar. [paste] Evident, nu vor lipsi ouale, sfecla cu hrean si pasca...dar sunt deschisa si curioasa sa vad ce retete preparati voi? Mi-ar placea sa incerc ceva nou, mereu sunt in cautari de retete noi si interesante; imi face placere sa le gatesc, motiv pentru care nu cumpar nimic gata facut Deci, voi cu ce va pregatiti, cum faceti pasca? sunt atatea retete si fiecare are stilul ei, una mai buna ca cealalta [flo] asteptam si poze si retete [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

osna,ce frumos arata iepuricii aia!Cred ca vor fi nemaipomenitzi cu aluat de cozonac!(as vrea si eu sa fiu un Matei mic si dragalas in bucataria mamei [biz] ) Eu nu voi face mari pregatiri,noi anul asta cred ca nu vom simtzi prea mult pastele,a fost mult prea departe de pastele catolic.Insa nu va trece fara oua rosii,vreau sa fac drob ,cam asta va fi specific ca mincare de paste...in rest am promisiune de leustean verde [pk] si daca primesc voi face o ciorba cu perisoare cu leustean verde. Daca nu primesc,ceva friptura la cuptor,cu sos de smintina si ciuperci.Si o salata de boef dar cu piept de pasare. Nu fac cozonac ca nu pot framinta si nici masina de piine nu mi-am luat inca!

 

Dana

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

eumada...eu nu mananc miel...si nici din familie nu mananca nimeni, asa ca am scapat de o grija [:)]

In schimb, de astazi ma apuc de favoritele mele fursecuri care nu lipsesc la nici o sarbatoare - maine fac salata de sfecla cu hrean, ouale... si usor usor inaintam, ideea e ca nu vor fi multe preparate, cateva si bune - voi ce faceti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana, leustean verde proaspat gasesti la Real in ghivece.la raionul de legume.liebstock ii spune si era 1,99 ghiveciul.ajunge pentru o ciorba delicioasa caci nu este asa puternic la gust ca cel stiut de mine de  acasa.

 

eu am luat seminte in primavara si mi-am pus leustean in ghiveci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana, leustean verde proaspat gasesti la Real in ghivece.la raionul de legume.liebstock ii spune si era 1,99 ghiveciul.ajunge pentru o ciorba delicioasa caci nu este asa puternic la gust ca cel stiut de mine de  acasa.

 

eu am luat seminte in primavara si mi-am pus leustean in ghiveci.

 

 

Am mai auzit,insa eu nu am Real aici in zona!

 

Imi aduce colega,popular se mai numeste maggikraut.

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...