Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Astenozoospermie


Recommended Posts

dara pe langa rezultat ati primit si antibiograma nu?Acolo scrie la ce antibiotic e sensibil streptococul;nu e nimic grav dar cel mai bine e sa faca tratamentul ca nu e mare lucru;la sotul meu s-a gasit un alt fel de streptococ care era sensibil la augmentin si a facut tratament 5 zile sau o saptamana.Chiar daca nu e grav atat timp cat nu trebuie sa existe trebuie eliminat acest streptococ.Mult succes! p.s. tu ti-ai facut culturi de secretie?Daca il ai si tu ar fi bine sa faceti tratamentul amandoi,dar nu e sigur ca si tu il ai.Bafta! Kora CARPE DIEM!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumesc de raspuns Kora ,da i-a facut si antibiograma si scrie la ce este sensibil(penicilina,augmentin,si mai erau dar nu stiu cum se numesc) si la ce rezista,iar vineri dupa ce am luat rezultatul am fost sa imi fac si eu o lama si papanicolau,asa ca astept si rezultatul meu si mergem sa medic sa aleaga un antibiotic sa il luam.Dar dureza la mine pina la rezultat lamei 5 zile lucratoare si papanicolau 10 zile lucratoare. I-as da sa ia de acum dar nu stiu ce doza ,la cite ore, cit timp si pe care sa il aleg.Medicul meu are citeva zile de concediu iar.O sa mai am un pic de rabdare sa vad ce iese si la mine si merg atunci cu toate. Tu parca mai ai un pic si faci fiv ,nu ? Cind? Bafta multa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of cit mai am de asteptat ca nu cred ca azi pot lua rezultatul la secretia vaginala si la papanicolau ,ce mult dureaza 10 zile lucratoare.sunt nerabdatoare sa vad daca iese si la mine ce a iesit sotului la spermocultura -streptococ hemolitiv de tp B- sa merg odata la medic si sa ne dea tratament sa terminam si cu asta. Intrebare daca eu luna asta ramin gravida si sotul are acest streptococ si poate il am si eu , mai pot face tratament pe sarcina ? .Afecteaza sarcina streptococul sau eventualul tratament?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca e placut,dar e mult mai indicat o data la doua zile in perioada asta, ca sa aiba timp sa se reformeze [gica] de calitate.Ce-i prea mult de obicei strica asa ca daca ati facut ieri,azi pauza si maine din nou dar o data nu de 10 ori [;)],cu metoda asta m,ulte fete au reusit.Spor![pup] Kora CARPE DIEM!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...