Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici inimoase de Constanta***166***


Recommended Posts

  • Răspunsuri 171
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Boti,nu e intentia mea asta..el e fascinat de cifre de mic,am cumparat la seturi de le-am uitat nr si s-au tot pierdut nush unde,probabil ca pleaca si astea unde pleaca si sosetele lui fii-miu cand le bag in masina de spalat si apoi nu mai exista :)))))El e cu matematica..si daca ne jucam cu plastilina ma pune sa-i fac cifre..dar n-are treaba cu chestiile artistice,praf e :)))nu stie sa faca o casa ce naiba,de fapt ti-o face din triunghi si patrat :))))Nu stie sa decupeze,dar nici eu nu i-am dat foarfeca prea des in mana si nu m-am ocupat de asta..nu face puzzle(a primit unul cu un glob,tari,numerotate si le-a memorat asa il facea..era mare si el asa stia sa-l faca,ca era cu cifre si le memorase care cum vin..altfel nu-ti face..in ciuda bunica-sii care-i cumpara puzzle de 7-8 ani normale sau 3 D :)))) cand el abia a facut 5 ani si nu-i place )Deci sunt si chestii pe care nu le face sau nu ii place sa le faca..A facut si el caiete din alea,acum mai facem din unul pt copii 7 ani in care sa spuna ce litere lipsesc din cuvant,ce cuvant este sau propozitii din cuvinte si imagini..insa nu ne omoram f tare,am vazut ca stie si nu-l stresez f tare ca el e toata ziua cu ''hai sa ne jucam'' de l-a disperat pe taica-su,care nu stie unde sa mai fuga :))))))))).El e foarte receptiv si dornic sa faca cand suntem noi doi,cand e ta-su acasa nu are chef,vrea distractie,plimbat,iesit si joaca intr-una.

 

ahahha,acum sa te vad de unde scoti bani pt atatea cadouri :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ledi, io cam stiam ca asa sta treaba la voi, de-aia si insist ca ar trebui sa treci peste spaimele tale si sa dai baietu' la scoala. Nu de alta dar pregatitoarea e destul de lalaita, daca o sa-l ia doamna la aproape 7 ani cu cifrele pana la 10 o sa moara de plictiseala, asa macar anul de lalaiala va fi cumva dedicat socializarii in cazul vostru. Pt fi-mea e numa bun, poate internalizeaza si ea faptul ca scriem de sus in jos si de la stanga la dreapta[:-)))], nu invers.

 

Daaaa, lista pt Ozzy e lunga, are pe ea 2 soareci, dintre care unul prins intr-o bila, o undita cu sforicica, pled, cosulet, castron, vai mie...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hahaha, Luca scrie in oglinda, de la dreapta la stanga si uneori de sus in jos aproape tot, apoi isi taie singur cuvintele, si scrie corect, asa ca Nancy nu este singura, este si el in club.

dna de la after mi-a spus ca inca se mira de el cu cata rapiditate scrie invers :))))))))) si cand trebuie sa scrie corect dureaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Gata, nu mai ziceti nimic ?

 

Am citit si eu la subiectul viitorilor scolarei. Succes in tot procesul inscrierii, sa incepeti cu dreptul scoala!

 

Ledi, felicitari pentru David! Eu cred ca s-a descurcat foarte bine. Baietii mei ar fi fugit pe campii, daca ii chestiona atat. Norocul lor ca sunt nascuti primavera-vara si nu trebuie sa dea nici o evaluare . Pana la urma la ce scoala mergeti?

 

Boti am citit si despre invatatoarea voastra. Ma bucur ca a fost dragoste la prima vedere. Vedeti ca v-am spionat, nu gluma [:)].

 

Noi ne-am tot gandit si sfatuit in ceea ce priveste intrarea la colegiu la clasa a V-a si ne-am orientat spre Mircea, in final. Acum mai trebuie sa se si pregateasca mai serios, ca pana acum, neavand perspectiva clara, a cam lalait-o.

 

[flo2]

Cornelia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Rox!

 

Acum, vom vedea. Nici nu stiu cum e mai bine, ca Maria e plina de surprize de toate felurile  [:)]  si a avut de multe ori rezultate mai bune la concursuri grele si a dat-o in bara la testate banale. E vorba si de conectarea de moment.

 

Ii fac si niste investigatii/analize acum ca am avut tot felul d eproblemute cu ea in ultimele luni si investigam niste dureri de cap, plus ca ne tot chinuim cu o infectie urinara, care nu mai e, dar simptomele persista.

 

[flo2]

Cornelia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...