Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici inimoase de Constanta***166***


Recommended Posts

La multi ani sarbatoritilor zilei de Sf. Stefan, va uram sanatate, bucurii si "La multi ani!"

 

Iar pentru zilele Craciunului...sper ca ati petrecut cu cei dragi si ati primit de la [aho]  tot ce v-ati dorit!

 

Noi am petrecut in familie, [aho] a fost darnic, a atins cateva din "puctele" din scrisoarea trimisa de fete. [:D]

 

[pup] Va doresc vacanta placuta (celor care au)...si poate vine putina zapada si pe la noi.

 

O zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 171
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu m-am mai logat de mult pe DC. Cum subiectul e amortit, ma gandesc ca poate pana de Paste mai scrie cineva [:)].

 

Emaaimee, felIcitari!!!

 

Alina, super vesti despre scolarul Luca :).

 

Camelia, multumim pentru urarile de Sf Stefan [:-)))]

 

Bineinteles ca am facut efortul sa ma loghez pentru ca aveam ceva intrebari :).

 

Ce informatii recente aveti despre gimnaziul din cadrul liceelor? Ca ar cam trebui sa ne hotaram incotro o luam cu Maria. Din informatiile mele de anii trecuti, la Ovidius ar fi un regim prea dur si care tinde sa formeze robotei (nu vreau sa jignesc, sigur sunt multi copii extraordinari formati acolo) . Din start am respins Ovidius si datorita experientei mele de acolo - nu ca as fi patit ceva, dar nu m-a atras mai nimic la scoala asta. Totusi ma gandesc ca e posibil sa fie idei preconcepute. Mie imi este cel mai accesibil Liceul Ovidius, ca este peste drum de scoala si de locul meu de munca.

 

Eram "aproape" hotarata sa aleg Mircea, dar iar am auzit una-alta (posibil aceleasi idei preconcepute) si mai nou, toti imi spun ca daca vreau o atmosfera ok, academica, dar fara asa de multe fite sa aleg Traian.

 

Aveti noi informatii? Nu se pune problema sa ramana in scoala, in primul rand datorita programului, Cred ca sunt obiectiva cand spun ca are sanse sa intre oriunde, dar totusi ar trebui sa ne hotaram si sa incepem o pregatire mai intensa.

 

Cornelia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca la voi si anul asta unele clase de a IV-a invata dupa amiaza. Mi se pare tare complicat si nepotrivit pentru copii.

 

Am mai cautat si am vazut ca si la Calinescu au gimnaziu, dar nu stiu cum invata. Asta daca descopar talente pentru limbi straine la Stefan [:)]. Mai vedem pana atunci.

 

O sa vorbesc si cu invatatoarea Mariei, dar ea am inteles ca le-a recomandaaltor parinti sa ii lase in scoala, in conditiile in care are baiatul la Ovidius, din cate stiu.

 

Pup!

Cornelia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, din cate stiu Sc. 28 are si programul claselor de gimnaziu tot dimineata. Cumnata mea a lasat baiatul acolo si in V-VIII, desi ar fi intrat peste drum la colegiu la Mircea tocmai pt ca avea program dimineata si putea duce ambii copii odata la scoala.

 

In conditiile astea ai putea muta toti copiii la 28 (la anul incepe si Vladimir scoala, nu?)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nepotu' e deja a noua, de aia nici nu am afirmat cu maxima siguranta ca 28 mai are ore doar dimineata, nici afterschool nu mai are de vreo 2 luni pt ca s-a stricat un copil la burta, parintele a reclamat la sanepid si sanepidul a inchis afterschool-ul [alcool]. Adevarul e ca mutarea pregatitoarei la scoala a schimbat multe lucruri, s-ar putea ca si la colegii unele clase de gimnaziu sa invete dupa amiaza, pt ca efectiv nu au spatiu.

 

Am inceput si io "datul din coate" pt intrarea la scoala, azi ma duc sa cer info despre invatatoare de la cineva "din interior" [:D] Trec prin niste stari... toata lumea, dar toata lumea, de la mamicile de pe strada pana la alte alte invatoare, recomanda o singura doamna si mi-e frica rau sa nu fie vreun pom laudat si, daca e asa galonata, mi-e ca si trebuie sa ma prezint cu "ceva" ca sa fiu pe lista scurta...

 

In concluzie, imi cam rontai unghiile [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, la 28 nu mai e valabil programul de dimineata de anul trecut cred.

Stiu ca la Calinescu nu este prea roz situatia. Oricum nu l-am luat in calcul pt. Maria.

 

Scoala 38 mai avea program dimineata.

 

Vladimir incepe in 2015 scoala. Da, si cu el am stresuri :) ca nu ma mai incanta 24, dar e in continuare cel mai comod, plus ca Stefan va fi a IV-a cand intra el clasa 0, iar pe el nu il mai mut orice ar fi pana in clasa a V-a.

 

Cred ca de la anul nu voi avea alte solutii si voi avea copiii imprastiati prin trei scoli/gradinite. Stefan probabil ca va avea drumul lui propriu si o sa incerc sa nu mai sacrific pe nici unul dintre copii pentru altul. Sper sa ne tina balamalele :).

 

Cornelia

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...