Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici inimoase de Constanta***166***


Recommended Posts

  • Răspunsuri 171
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare,

 

 

Problema mare cu alegerea scolii, invatatoarei, etc.

Deocamdata sunt linistita.

Sunt f multumita de dna noastra, si la noi exista carcotasi/nemultumiti.

 

Luca este f incantat, atat de scoala, de ceea ce se intampla in orele de curs, cat si de activitatea de la after.

 

Boti,

Ai vazut cum era dotat sediul de la after de Craciun, acum l-au mai imbunatatit, au adus paturi, copiii se odihnesc  obligatoriu, sunt trimisi pe rand, in fct de cum sunt grupati, cum termina activitatile/temele, sa stea in pat macar 15-20 minute.Sunt copii care adorm (ca Luca in ultimele zile :)) ), altii doar stau si se uita pe pereti, dar LINISTEA este cuvantul de ordine atunci.

De mancare sunt fff multumita, proaspata, diversificata si portia destul de ok., de la ROVAS, 8 lei /zi.

Pretul la extra activitati este f mic de genul 20 lei/luna (sah, aikido, dans, franceza, engleza) si taxa ptr after este de 400 ron / luna+ mancare.Programul 11.30-18.00

Pe timpul vacantelor este deschis (varianta jumatate de zi sau zi intreaga)

La vara va exista scoala de vara.

Deci....este aproape de voi si nici nu mai ai grija temele si cu cine va sta dupa ore.

Parerea mea....si sc. 16 este o scoala buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Boti si eu vreau sa-l dau pe David,dar noi avem o scoala naspa rau,plina de tigani si slaba..asa ca stau pe ganduri daca il duc anul asta ori nu..Nu stiu daca pana la anu' rezolv ceva,insa pana in martie-apr clar nu pot rezolva nimic..pile n-am,nu cunosc nici educatoare,deci is in pom..Si nici nu stiu daca copilul e pregatit de scoala,ca el e in lumea lui cu joaca,joaca toata ziua daca se poate..nu-l vad asa responsabil cum prevede scoala :D

Mult succes.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ledi, pregatitoarea e chiar lejera, eu sunt convinsa ca David n-ar avea nicio problema la scoala. Chestia e ca astia ne vor la scolile de circumscriptie, dar se poate intra si in alte scoli. Anul trecut la 28 au facut cinci clase si abia au nr minim de copii in fiecare, sunt in medie 18 copii in clasa. Cred ca tu apartii de scolile 4 sau 5, nu? Acolo da, e cam jale...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, au avut deschis luni dar doar cu 4 copii, din care 2 fetele doamnei. Azi n-au mai avut "clienti" si au inchis, am fata iar cu mine la munca, acum doarme pe doua scaune [bang]. Zici ca-s deschise gradinitele maine?

 

Sunt dusi rau astia de la inspectorat, au vazut 8 cm de zapada si, jap, inchid tot, profita ca oricum e ultima saptamana de scoala, copiii cam au situatia scolara incheiata si baga libere. Eu sunt uimita cum naiba de doar eu ma dau cu capu de pereti, restul parintilor cum naiba se descurca?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...