Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Casatoria un avantaj


Recommended Posts

Criteriul cel mai important pt mine a fost capacitatatea lui de a avea grija de progenitori si la fiecare inceput de relatia  te gandesti "bine, daca ma urc in tren trebuie sa stiu unde ma duce, altfel de ce m-as urca?"                        

De acord.

Alegi un partener care este partener in toate privintele,  nu unul pe care sa-l duci "in spate".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 548
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

De acord.

Alegi un partener care este partener in toate privintele,  nu unul pe care sa-l duci "in spate".

 

 

Decenesu,cred ca nu ai citit cu atentzie.

 

Larasarit ne spune ca a ales partenerul in functzie de capacitatea lui de a avea grija de progenituri(bine...eu nu vad cum e posbil asta ca asa si fostul meu sotz era tot o gura cit isi doreste el copiii si eu nu-i fac [soricel] si in momentul in care a aparut...a dat bir cu fugitzii,dar ma rog...)insa cum e cu capacitatea de a iubi,respecta ,a avea grija de cel d elinga tine?

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Una-i dorinta si alta-i putinta!

Poate sunt oameni care vor dar nu-s capabili sa aiba grija de progenituri.

Am inteles ca larasarit a ales unul care avea si potenta sa asigure ce le trebuie progeniturilor. [:)]

Aaaa...asa merge treaba?Si ea...unde e in ecuatzia asta?(emoticon de se scarpina-n cap)Ea e doar cea ce aduce progeniturile pe lume?

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca destinul iti deseneaza niste puncte prin care orice ai face sau nu ai face tot o sa treci.

Sunt fericita Dana pentru ca singura la care pot schimba ceva sunt eu, totul in jurul meu e absolut minunat asa ca singura probelma e la mine

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, parca ai mentionat ceva de societatea romaneasca, ca ar fi mai deschisa la idea de divort.

 

din pacate eu nu cred ca este asa. Foarte multe femei sunt prinse in relatii abuzive, fara posibilitati reale de divort (si cand spun asta, ma gandesc nu numai la o decizie de moment, ci una asumata si posibilitatea de a se intretine in viitor).

 

Din punctual meu de vedere natiile evoluate sunt cele nordice. statutul de "logodnic" este oarecum legalizat, sa fii casatorit sau nu nu mai face vreo diferenta cata vreme ai o relatie stabila bazata pe dragoste si nu pe calcule cum ar fi mai economic dpdv al taxelor, sau ideile din articolul postat etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca destinul iti deseneaza niste puncte prin care orice ai face sau nu ai face tot o sa treci.

Destinul iti pune in fata niste alteranative din care poti sa alegi.

Alternativele difera de la om la om si multe depind de fiecare om , de ce faci ca sa ai cat mai multe variante.

Vorba ca "destinul este cum si-l face omul", se refera la oportunitatile pe care ti le-ai pregatit.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nuuuu...n-am spus asa ceva!

 

De acord cu tine ca in Romania inca divortzul si divortzatzi sunt...stigmatzi!

 

Dana

Nu cred ca e vorba de stigmatizare.

Eu ma invart intr-un mediu unde sunt destul de multe femei divortate si nu sunt stigmatizate.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...