Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Casatoria un avantaj


Recommended Posts

Casatoria este ca o bara lunga pe capetele careia stau doi saltimbanci. Atata timp cat bara este in echilibru saltimbancii nu vor cadea de pe bara.

Intrebarea este unde este dispus sa se puna fiecare dintre cei doi pe bara si cum  se vor misca fiecare  dintre ei   in timp astel incat bara sa nu se prabuseasca?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 548
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Miemi se pare o exprimare ilogica, sau ma rog, o formulare ilogica. Ce legatura are sula cu prefectura?

Adica, cum sa compari casatoria insirand avantajele ei, versus monogamie? Eventual faci pro si contra intre casatorie si concubinaj.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai,in zilele noastre e clar ca femeile nu-s ca acu` 50-100 de ani.

Au servicii bune,castiga bani,nu se grabesc sa se marite.Poate ca vine o vreme cand te saturi de hoinarit singura si te asezi la casa ta.

Opinia mea este ca un copil e bine sa fie nascut dintr-o familie "cu acte".Dar,e la fel de fericit si intr-o familie fara acte....daca exista intelegere.

Calculele financiare..pai ce te faci daca se casatoresc in plina prosperitate si cum e viata asta ..o....c...a....te intoarce si ramai fara venituri....o boala,o criza...atunci se vede iubirea....cand te ridici de jos si ai sprijin in cel de langa tine. I

nvestitii in comun se pot face si in afara casatoriei.

 

Da tot nu pricep ce a vrut Deceneus cu subiectul asta......Diversitate?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deceneus,da` de ce cheltuielile se reduc cand sunt doi?Dupa mintea mea...cresc.

 

 

Ba nu e adevarat,se reduc.

 

O camera o incalzesti pentru doi,deci cu aceleasi costuri se incalzesc doua persoane,impozitul pe casa se imparte la doi(pe cind daca esti singur platesti aceasi suma pe aceasi suprafatza),chiar si mincarea e mai economicos sa gatesti pentru doua persoane decit pentru una.

 

Sunt citeva exemple care mi-au venit in minte.

 

PS.Eumada tzi-am trimis un pm ,nu stiu daca l-ai vazut,daca da da un semn,aici sau und evrei tu.

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bre` la mine cheltuielile au crescut....cu mancarea foarte mult....eu tineam in frigider podoabele de pom....pai una e sa faca zilnic doua persoane dus si alta una singura.....una e sa intretii o masina,alta sa intretii doua.....una e sa platesti cazare in excursii o singura persoana alta e sa fie doua...daca mai vine si un bebe...iarasi cheltuielile cresc exponential... Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai si tu unde mincai?

 

Daca mincai la parintzi ,da ...o fi cheltuiala in plus,insa daca mincai la restaurant,la fast food sau stiu eu ce uscaturi...atunci gatitul pentru doi e mult mai economicos.

 

La masina ,nu e obligatoriu sa ai doua masini,decit daca -tzi permitzi si daca-tzi permitzi deja nu mai e asa o cheltuiala. [:p]

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...