Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Din numele alese de tine, Aida Maria si Luiza Maria mie imi suna foarte bine.

 

Imi mai plac Alice, Adelina, Delia, Diana, Clara.

 

O observatie personala, numele de fete (si in special Maria, prenumele dinaintea numelui de familie) se potrivesc mai "usor" cu numele de familie, pe cand la baieti, daca ai nume de familie ce se termina in "an", adio prenumelor cu aceesi terminatie: Dan, Traian, Iulian etc. Deci ai o mare libertate de alegere...

 

Sa ne tii la curent!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place Aida Maria, asa se numeste nepotica mea de aproximativ un anisor! mai cunosc o Alma si o Adela, toate dragi si dulci! [il]

 

Mie imi mai place si Irina, iar fetita mea se numeste Sophia, nume pe care mi l-am dorit de cand eram copilita, dar precum m-am maritat departe de Ro i-am scris numele cu ph sa se potriveasca cu numele de familie englezesc, iar daca o sa mai fac vreodata un copilas si o sa fie fetita mi-ar place sa se numeasca Ilinca, dar nu merge cu numele de familie si nu stiu cum ar striga-o lumea pe aici, deci ma mai gandesc la un nume care sa fie usor si in romana si engleza :ph34r: 

 

 Foarte important sa se potriveasca cu numele de familie si sa nu sune aiurea, macar pana s-o marita, ca acum dupa ce m-am maritat am o combinatie de nume romanesc cu prenume englezesc mai mare dragul  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...