Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (45)


Recommended Posts

Lavi, multumim de felicitari, intr-adevar Rianna a terminat vineri, cu brio as putea zice.  Maine are zborul spre Romania...  Am emotii, dar ea e incantata.  Ii va prinde tare bine vacanta asta!  

 

Soanso, si noi ii spunem Riannei "goanga"  [:)]

Sa ne povestesti cum a fost excursia cu clasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 346
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Meems, fata calatoreste singura?

 

Noi am dat o fuga la munte in weekend, bineinteles ca A a adunat niste pietroaie si nu stiu cum i-a convins pe tata si V sa ii care si ei. Eu am vrut sa scap de ele dar au sarit cu gura ca deh, le-au carat atata:)))

Il intreb pe A ce face cu ele: un dinozaur cu buric, uite asta e corpul, picioarele, buricul, ochii, gura -toate pietre :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Ilenutza, n-am nicio lista. Eu nu ma prea stresez cu medicamentele cand plec, ma bazez ca peste tot exista farmacii si gasesc la o adica. Iau doar termometru + antitermice sa am in caz de urgenta daca face febra noaptea, mai iau comprese, plasturi si dezinfectant de rani, am mai luat spray-uri de tantari. Vigantol a zis drita sa nu-i dau pe perioada sejurului la mare.

 

Ii iau patutul de voiaj + cearceaf + prosop + piscinuta gonflabila in care ii fac baie in hoteluri. Nu stiu daca o sa o mai folosesc si anul asta dar sa fie. O solutie de spalat cap si corp ca sa fie mai simplu.

 

Hainele de vara i le iau pe toate  [:)] plus gecuta de ploaie si una-doua tinute mai groase pt ultima zi, la munte in Bulgaria.

 

Am un pachet inceput de aleze de schimbat de la Libero, sunt f f subtiri, alea stau in geanta de voiaj a lui Ami si mai scot una noua cand cea curenta se murdareste. Astea sunt: http://www.soffiplanet.ro/libero-cearceaf-de-schimbat-scutece-50x70-cm-6buc-set.html  Pe acasa de obicei folosesc de la DM, sunt mai groase.

 

Pampersii - iau tot pachetul, abia l-am inceput. Fiindca stam mai mult de o saptamana o sa-i iau si forfecuta de unghii.

 

I-am luat si 2 pachete de scutece de  balaceala, costum de baie nu o sa-i dau, o sa o dau cu crema si nu o tin decat pana in 11 si dupa 17 pe plaja.

 

Mai are piscinuta gonflabila de plaja si jucarii de nisip.

 

Cateva borcanase, nu multe ca mai cumpar si de acolo. O lingurita si un bol sa-i mai dau fructe proaspete la apartament. (ea le mananca taiate bucatele)

 

Si foarte important, tzatzele  [alap] , cu laptele praf nu prea avem succes. Poate totusi ii iau si laptele praf si cana cu cioc. Apa bea din sticle de 0.5 fara probleme.

 

O punga cu jucarii pt drum, mai scot fetele pe rand de acolo si i le dau ca sa o distreze. La orice iesire din oras cu masina apare punga asta.

 

In ghiozdanul pe care il tinem in masina in habitaclu si il luam mereu cu noi am sa-i pun punga de schimbat (contine mereu 3 pampersi, o aleza si servetele umede) si punga de mancat (contine lingurita, servetele, babetica si borcanase pt ziua respectiva de drum). Eu nu-s cu celebra geanta de bebe, eu sunt cu pungile. Cand se murdaresc le arunci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfuuui, mi-a revenit inima la loc: a ajuns Rianna cu bine la Hateg!  Mi-a fost stomacul nod pana am stiut ca-s acasa.  Drumul a fost lung, dar linistit, a zis maica-mea.  Sa vedem acum cum se descurca fata mea cu romana...  

Multumesc ca te-ai gandit la ea, Lavi  [flo2]

 

Ile, nu as fi lasat-o sa mearga singura atata drum!!  Si nici nu ar fi avut la cine, fara unul din noi sau fara ai mei.  Familia/prietenii ramasi in RO sunt mai putin cunoscuti pentru ea, ca-i vede rar.  

 

Lavi, cam asa eram si eu cand era Rianna bebe: mai mult cu pungute, care le puneam intr-un gentoi mai mare asa, care nu era nici chiar poseta, nici chiar geanta de bebe.  

 

In Madrid plecam peste 2 saptamani  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] Azi e solstitiul de vara si ziua lui Roxi [s]

La multi ani Roxana!!!

 

Bine ca au ajuns cu bine in Ro, sa aiba o vacanta placuta!

 

Dupa Spania si Portugalia veniti in Ro si voi sau va intoarceti in Lumea Noua?

 

La 17:30 plecam [bis]

 

Nati a avut aseara serbare, foarte reusita si dinamica a fost, mi-a placut foarte mult.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...