Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (45)


Recommended Posts

Corap, o ce veste minunata!!!!

 

Ilenutza, mi-a gasit Corap o bona [pup], pe fosta bona a nepotelei ei. Dupa ce ne intoarcem din vacanta urmeaza sa ne vedem si sa vedem daca ne intelegem.

 

Inca o mai alaptez pe Amisor. Planuiesc sa o intarc dupa ce ne intoarcem din vacanta. In vacanta o mai alaptez din cauza comoditatii mele de a o adormi si de a nu spala recipiente de lapte praf. Si de a nu schimba rutina copilului. Dar dupa o sa o intarc pentru ca simt eu ca mi-a ajuns. Gata, a sosit momentul. Daca ne ajuta DD si ne gasim bona, de la 1 octombrie sunt la servici [bis].

 

Monicabo, ti-am trimis PM cu pozele. Ai primit?

 

Maria, faina treaba cu mersul la librarie, mie imi plac tare mult librariile, au o atmosfera misto. Spor lui Cristi la citit. Parerea mea e ca la varsta asta sa citeasca orice, numai sa citeasca, sa prinda viteza la citit si gust. Cititul sa fie ceva placut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 346
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lavi, am primit linkul, tare faine pozele! Ati avut o vacanta frumoasa! Acum unde plecati, in Germania am retinut parca, nu?

 

Bafta cu bona si reintoarcerea la serviciu! [flo2]

 

ilenutza, tare fain la Sulina, mi-ar place si mie sa revin pe acolo.

 

Cursele alea catre Tulcea, sunt tot asa, la ore fff matinale? Ca pasagerul era pe la 5, rapidul pe la 6. Si alte curse nu mai erau peste zi.... Doamne, cand sa plecam, nu stiu cum am facut, de ne-am sculat in ultima clipa, de era sa pierdem salupa de 6, am mai strans in mare viteza chestii marunte si am tulit-o... am prins-o in extremis, cand numarau aia pasagerii si vroiau sa inchida accesul, pac si noi alergand intr-acolo...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]  Ne-am intors de la munte, am fost in weekend cu corturile.  A fost bine per total.  Mult praf, somn putin si prost, dar zona frumoasa, vreme superba, si companie excelenta!  Am trimis poze in contul comun.  

 

Ina, nu stiu daca mai intri pe DC... dar iti doresc din suflet un foarte calduros La Multi Ani!  Si o imbratisare din partea mea.  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ce mai face colectia? :)

 

Va pregatiti de scoala?

 

Saptamana viitoare vreau sa dau o raita prin magazine sa vad ce si cum

 

Trebuie sa le pregatesc trusoul de scolar. Oare la cls zero le trebuie ghiozdan?

 

Merms faina excursie si inedita! Rianei i-a placut?

 

V se pregateste de a doua , facem teme de zor, socoteli si citit. Constat ca merge greu totul... Daca insist zice ca el nu mai merge la scoala

 

A este un smecheras, prinde totul din zbor, face nazuri la mancare, aseara de ex vroia cereale dar " cu chimicale, nu naturale ":))), i -am spus ca nu am chimicale in casa...

Ii place totul rece din frigider, inghetata, sucul acidulat, desi noi nu i-am dat niciodata a mai baut sampanie de copii in diferite ocazii. Cola/ fanta bem noi f rar iar daca cer si ei le spun ca la majorat au voie:)))

 

La tv se uita tot cu portia, acum la bunici, acasa mai deloc

 

As vrea sa faca engleza in afara scolii, i-ati dat pe copii? Ce parere aveti/ ati auzit ?

 

V s-a mai implinit si el, nu mai e asa slab, mananca mult si f repede, nemestecat, trebuie sa gasesec o mth sa il dezvat ptr ca doar explicatul vad ca nu are efect. Din agest motiv nu are digestia prea buna...

 

N b

 

[mata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am intors aseara din concediu, de abia scot capul dintre munti de bagaje si de haine de spalat.

 

A fost excelent la Europa Park si la munte, la Berchtesgaden, a fost minunat ca ne-am reintalnit cu Mihaela si familia ei, o sa le vedeti pe fete in poze. Maya si Nati s-au jucat foarte frumos impreuna, Emilia si Ami inca nu e cazul [:D], Amaliei ii e cam frica de Emi care e cu jumatate de cap mai inalta decat ea si mult mai solida.

 

In rest foarte aglomerate drumurile in Germania, multe blocaje in diverse locuri. Per ansamblu Germania nu m-a dat pe spate, oraselele frumusele dar de la un moment dat constati ca seamana unele cu altele. Asta dpdv turistic. Ca o destinatie de locuit nu mi-ar placea. Germania avea o aura mistica pentru mine din povestile tuturor celor care au emigrat sau si-au vizitat rudele emigrate, cel putin in Banat si in zona Mediasului, unde am eu rude, sunt f f multi. Ma asteptam la un mare uau care nu a fost. E si Germania o tara normala, cu bune si rele.

 

Europa Park a fost super, a fost bine ca i-am rezervat 3 zile, (nici 4 nu ar fi fost rau dar nah, cam scump) am avut timp sa ne dam in tot ce am vrut si chiar de mai multe ori in ce ne-a placut mai mult. Parcul e mare, foarte ingrijit, bine organizat. Cozile sunt marisoare doar la roller coastere si la inca 1-2 atractii, pe cand la cele mai soft si pentru copii de multe ori am intrat direct sau cu 5-10 minute de asteptare. 10 e mult. La cele mai aglomerate in schimb dimineata intre 9 si 11 sau seara dupa 18-19 era liber sau cozi foarte mici, asa ca ne-am organizat in consecinta. Nemtii se culca devreme, copiii germani foarte devreme asa ca dupa ora 19 era lejer de tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ilenutza, ne cam potolim pana la vara viitoare cu strainataturile pentru ca trebuie sa ne amenajam apartamentul si sa ne mutam.

 

As da-o si eu pe Nati la engleza pentru ca zice ca multi copii din clasa stiu mai mult decat ea.

 

Cred ca trebui si la pregatitoare un ghiozdan, nu am prea bagat de seama sincera sa fiu la cei micuti pentru ca la noi la scoala sunt in aripa opusa fata de Nati si deci nu i-am vazut iesind.

 

Apropo: cum sunt ghiozdanele voastre Herlitz dupa un an de folosire? (stiu ca am luat mai multe atunci acelasi model). Al Nataliei se tine foarte bine, mai suporta un an fara dubiu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

Lavi, bun revenit! Sunt tare curioasa de vacanta voastra, de-abia astept pozele [pup].

(PS. nici mie nu mi s-au parut niciodata destinatie de vacanta orasele din Germania, ma bucur ca mi-ai confirmat [:D]. Dar asa, de-un city break, le votez oricand. Idem pentru locurile din munti, de-abia astept sa "vad" Berchtesgaden !)

 

noi vom fura o mica vacanta sapt viitoare, suntem rupti, probabil aterizam la mamaia - e cel mai aproape. cu pregatirile pentru scoala probabil ma voi ocupa in saptamana dinainte sa inceapa - deh, nu le poti avea chiar pe toate [:p]

 

Ilenuta, si la pregatitoare trebuie un ghiozdanel: pentru gustarea si apa de acasa, pentru laptele si cornul primite de la scoala, si mai ales pentru un penar si fisele pe care le vor lucra in clasa. manuale si caiete nu au, intr-adevar. dar tot format marisor (sa incapa A4) trebuie sa aiba...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...