Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (45)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 346
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ile, cu vaccinurile eu am mers pe schema obligatorie de la stat + Rotarix. 

 

 

Crissy, de cateva zile tot vreau sa te intreb: ce mai face Bea? [pup] 

 

Prima impresie de la after v-o voi zice dupa ce vor avea si teme. Azi doar s-au jucat si au desenat. S-a imprietenit cu o fetita si apoi s-a dezprietenit de ea [alcool].

 

Vestea buna este ca la after-ul de la scoala s-au bagat 2 invatatoare bune la clasa a II-a (si mai mana de fier un pic), asa ca am alternativa. Anul trecut s-a ocupat de copiii din clasa Nataliei o invatatoare pe care a avut-o si Silvia la after in clasa I si cu care eu am avut o altercatie, asa ca scosesem de pe lista varianta asta. Deocamdata o las aici, la privat (avantaj fata de scoala ca sunt deschisi si pe perioada vacantelor, dezavantaj pretul, sa vedem cum e cu temele ca acolo e adevarata problema)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu: scriu singura cuc pe aici, in curand am sa incep sa cant cu-cu! cu-cu!  [acor]  [mata]

 

Ce a mancat Nati la after school: in prima zi le-au dat supa de pui si gratar de pui. A zis ca supa nu mananca (in genere, mai nou si-a scos supele din meniu [bang]), iar gratarul i-a placut asa si asa dar nu a mancat.[bang]

 

In a doua zi supa de curcan si paste bologneze. Supa deloc dar a mancat o pasta (o macaroana). Una. 1. [bang]

 

Nu am ce sa-i fac, la afer-school va trai tot anul.

 

Azi are la felul doi somon. Nati a zis din start bleahhhhhhh.

 

Sper sa-i treaca la un moment dat pentru ca Nati nu era asa [cusca]. A apucat-o de 1 an, doi, nemancatul asta. La gradinita era copilul exemplu care manca tot incepand de la spanac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bau !

 

Le doresc si eu scolareilor reintrati in campul muncii mult succes, un an cat mai usor dar totusi folositor, iar voua energie pe masura necesitatilor in crestere [flo]

 

Lavi, wow, cate mai ai si tu pe cap !!! [wow] Sa le rezolvati cu bine pe toate, de la organizarea programului fetelor, la reintoarcerea la serviciu si noul apartament. Multa, multa putere iti doresc!

 

sunt in eterna criza de timp, pe cale sa-mi scot patalama oficiala pentru oboseala cronica de care ma tot vait. Raportari am mai dat totusi pe FB [:D]

 

de la coada la cap: de asta nu luat deloc in calcul after-ul pentru matzul cel mare - murea de foame in mod cert. 

 

Anul asta am luat-o mai lejer cu inceperea scolii, n-avem mari schimbari, am lasat stresul la o parte pana acum. Azi avem sedinta cu parintii, sper sa raman la fel de zen si dupa [:p]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ile, Rianna e bine, deocamdata ii place in clasa a II-a.  Nu e foarte saritoare la teme acasa, dar daca ii amintesc ca le are de facut, vine la masa si se apuca de ele fara prea multe maraieli.  

 

Lavi, e bine ca macar se da mancare la after-school... aici nu se dau decat gustari gen popcorn, un mar, o cana de lapte, etc.  Copiii raman cu ce-au mancat in pauza mare.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi Nati a zis ca s-a obligat singura sa manance mamaliga dar n-a putut sa o manance pe toata pentru ca se atinsese de sos [bang] si intrase sosul in ea. Am intrebat-o cu ce a fost mamaliga si mi-a raspuns: " cu sos si carne, nu-mi mai aminti." Mai bine era cu carne uscata, atunci mancam.

 

A zis ca s-a obligat sa manance mamaliga pentru ca ieri si alaltaieri i-a ghiortait burta de foame.

 

Meems, la noi in Ro asta e pranzul, cel pe care il primesc la after. Noi le punem gustare pt ora 10, de la after ii iau, le dau pranzul, apoi lectii si eventual o gustare la 16-17.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...