Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (45)


Recommended Posts

Da, asta e marele dezavantaj (dar si avantaj, ca nu e asa aglomerat), pretul la ferry, 300 si ceva de EUR dus-intors pt masina + familia noastra. Cu avionul numai pana in Skiathos se poate merge si de acolo trebuie luat ferry, trambalat bagaje pentru 5 persoane si apoi inchiriat masina de pe insula. Nici aia nu e gratis.

 

Avion = charter prin agentie si nu stiu daca iti dau numai zbor, fara cazare. Plus ca nu iti alegi tu zilele. Daca iti dau e vreo 200-250 de euro, inmultit cu 5 persoane.... plus inchirierea masinii, plus efortul trambalarii cu atatea bagaje casa-aeroport, aeroport-ferry, ferry-masina inchiriata... si la intoarcere din nou.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 346
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ai dat-o la gradi din toamna asta?

 

Elise ce mai face, e incantata de scoala?

 

Eu sunt bucuroasa ca Nati e la after, isi face temele acolo fara sa cracneasca, nu mai trebuie sa ma rog de ea. In schimb trebuie sa ma rog ca sa corecteze cate o greseluta. [bang] Dar e mult mai putin. [pk]

 

Am gasit cada de ne-acril: de otel gros, zdravana, la Laguna si de fonta la Romstal (pe cea din urma am gasit-o pe net), pe prima am pus mana. Prima era 1700, a doua 1150 (lei ambele).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara

 

Am supravietuit primei saptamani de scoala :))

 

Sper sa ne intram in ritm in a doua...

 

Ma bucur ca ii place lui N la after, cred ca ai mai respirat si tu :) silvia cum s-a adaptat?

 

La after nu ii si corecteaza?

 

Noi ne-am apucat sa mai facem una alta prin casa, tu cum te descurci cu curatenia? Ca eu simt ca ma ingrop pur si simplu

 

Baietii merg miercuri si vineri la engleza, la 13, ii duce dna B ( bona ca sa zic asa) dar trebuie sa merg la 12 sa le duc cartile si papica, sa le iau ghiozdanele de scoala. Acum ca scriu imi dau seama ca ar trebui sa le pun cartile in acelasi ghiozdan si sa le imparta acolo, mancarwa si apa sa le tina separat sa nu prapadim cartile prin vreun accident.

 

Dupa engleza rAman in parc ( acum depinde si de teme) deci respir si eu cateva ore

 

Cand vrei sa o dai la gradi pe Ami? Eu as vrea de la anul, primesc de la 2,3 ani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ilenutza, cu curatenia ma descurc, le fac pe rand cand mi se pare ca sunt murdare. Ma ajuta si Virgil, da cu aspiratorul si sterge praful cand e in toane super bune si mai ale le mobilizeaza pe fete sa-si faca ordine la ele in camera ca sa poata da cu aspiratorul.

 

Incerc sa mentin ordinea, mai ales ca acum vine si o persoana straina in casa.

 

Temele teoretic le verifica la after, practic zilnic gasesc si eu cate o greseluta. Dar sunt foarte fericita ca si le face, acasa trebuia sa trag de ea nu stiu cat sa si le faca, una peste alta am avut un an scolar groaznic (precedentul) din cauza temelor lui Nati. [bang][q]

 

Imi convine after-school-ul ca e foarte aproape, au un pic de curte si spatiu sa se joace si mancarea e buna. Chit ca Nati pana acum nu a mancat decat spanac, vineri, 2 portii. 

 

Silvia nu prea are la ce sa se adapteze, la fel a fost si anul trecut si acum 2 ani. Din pacate si ea are tendinta sa se lalaie, si ea trebuie bagata in viteza. 

 

Bine de tine ca "scapi" pentru cateva ore de V si A, un pic de aeriseala prinde bine.

 

Ami se adapteaza bine cu doamna, sunt f bucuroasa.

 

Nu stiu cand o dau la gradi. In principiu la 3 ani (si 4 luni) la gradinita de stat unde au fost si fetele. Daca ma lasa bona pana atunci ori caut alta ori o inscriu la cresa de stat sau particulara. Eu sper sa nu ma lase pt ca imi place de ea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, da, merge la gradi. Nu a fost decat o zi de cand a inceput scoala. Acum are otita congestiva bilaterala medie, asta ne mai lipsea... [:(]

Elise e ok cu scoala, dar ii place mai mult in vacanta :)). Azi a laudat-o doamna ca a luat E la dictare, le-a verificat si tema pe vacanta si era f multumita de ea ca a lucrat, a mai laudat-o ca s-a descurcat f bine si la mate, la niste pb mai greute. Scrie f urat, nu e atenta si greseste la scris, ieri i-am zis ca nu-i mai verific temele daca vad ca scrie urat si are purcelusi si o sa mearga la scoala cu ele asa cum le-a facut, corecte sau gresite [}:)]

 

ile, [flo]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vreau vacanta de vara inapoi !! [help]

 

ne omoara diminetile, trezit cu greu, urnit cu greu spre scoala / gradi, mofturile la mancare, la lectii, zoreala continua, pregatirile pentru a doua zi cu care ma prinde noaptea tarziu ... [q] [bang] [bang]

 

sa nu mai spun ca inca nu am trecut peste toate pb cu readaptarea la gradinita = motiv in plus de circ diminetile... asta e, ultimul an, morti copti mergem inainte [alcool]

 

vreau program de voie, la soare !!!! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...