Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (45)


Recommended Posts

Crissy, aoleu, ce "bine" suna!

Reparare rapida!

 

Bravo Elisei, nu-i bai daca scrie urat, pe masura ce creste va conta tot mai putin. 

 

Maria, asa e, greu pana ne ntram in ritm, pana ne reluam "viata cu ochii pe ceas". La mine e doar inceputul, distractia adevarata incepe de marti, odata cu serviciul. Acum profit ca o scoata bona pe Ami in parc si mai fac ordine prin duapuri, biblioteca... poate apuc si sa fug dupa o pereche de pantofi... bine ar fi!

 

Eu raman la convingerea ca gradinita e perioada cea mai usoara (minus inceputul pana se acomodeaza si pana fac jdemii de viroze). Cred ca Ana se va obisnui si se va bucura de ultimul an de gradi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 346
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lavi, deja marti incepeti viata noua ?!?! Tin pumnii !

 

(daca nu reusesti sa cumperi pantofi azi nu-i bai: te poti reorienta direct spre ghete [:p] - cel putin eu asa am patit toamna asta cu copiii: de-abia ii dotasem de toamna, cu pantofi si geci, si ne trezim tot cu 8 grade dimineata - vreme de geci mult mai groase si ghete [alcool] )

 

Ana e ultimul an la gradi in germana. In mod normal, de-aici se merge spre scoala germana, pentru care se da testarea prin aprilie cel tarziu. de-aici toata nebunia si stresul pe care il indura bietul copil. si noi nici macar nu suntem hotarati s-o dam la nemti , cu Cristi sunt absolut impacata acum ca n-am facut-o... ) 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cryssy multa sanatate piticei, of ce greu e cand sunt bolnaviori

 

Maria si noi suntem contracronometru, daca te incalzeste cu ceva [:)]

 

Desi m-am temut de anul acesta inceputul este promitator, V isi face singur temele, A nu are

Orarul este bestial, luni doar mate, marti-joi mate- romana, asta inseamna luni doar teme mate, joi facut temele din ziua respectiva apoi program de voie pana luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, azi am gasit-o la after in curte la joaca. Si ieri si azi am fost in parc. Pana mai e vremea frumoasa si ziua cat de cat lunga. By the way, tocmai a trecut echinoctiul de toamna.

 

Maria, acum inteleg!

Pai luati decizia cea mai buna pt copil: ii place germana versus nu-i place germana.

Am o nepoata (fata unei verisoare primare) care a facut liceul german la Sibiu, a fost char olimpica pe tara la germana iar acum e studenta la stomatologie la Tg Mures, deci nu a continuat cu germana. Dar poate ii va folosi in viata. Important e ca i-a placut.

 

Ilenutza, de cine zici cu orarul acela, de A sau de V?

 

Monica, voi cum ati inceput scoala? Cum e la clasa 0?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Lavi, e ok Andreea la pregatitoare, e incantata de dna, de colegi , de ce fac acolo... sper sa o tina tot asa.

Chiar nu a afectat-o cu nimic (negativ) schimbarea, ceea ce e f bine. A nimerit si cu cativa colegi de la gradi, ceea ce a facut sa fie de la inceput cat de cat "in elementul ei". Urmeaza usor usor sa-i cunoasca mai bine si pe ceilalti colegi.

 

Intr-adevar, pregatitoarea asta e o combinatie intre scoala si gradi (o struto-camila[:D]), fac activitati asemanatoare cu ce faceau la gradinita, dar cu reguli un pic mai stricte ca de scoala: ore, pauze, nu vorbim in timpul orei etc.

 

Am citit si despre voi ca Nati s-a acomodat cu afterul, Ami cu bona, Silvia era deja acomodata, iar tu te vei reacomoda cu serviciul! Multa bafta [flo]

 

Ilenutza, inteleg ca s-a acomodat cu A. cu pregatitoarea, nu? E fain, ca e ultimul an fara teme acasa [:)]

 

Maria Alexia, bafta in ultimul an de gradi, sa-l terminati cu bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu Ami drumul sper eu sa fie cat de cat batatorit in continuare. sa vedem cum se va adapta fara mine.

 

Cu bona se intelege, se plimba prin parc, se dau in hutuluse, hranesc ratele si porumbeii, toate bune. Azi s-a intamplat pentru prima oara sa vina acasa din parc si sa nu ma gaseasca acasa. Au venit in casa, dezbracat, toare bune pana la spalatul pe maini. La spalatul pe maini si-a adus aminte de mine si da-i si plange [q]. A potolit-o cu greu. Cand am venit eu deja se jucau in camera fetelor.

 

Cand am ajuns eu a venit la mine in brate si tot zicea satisfacuta mama! si arata spre mine. 

 

Of, of, ce o fi in sufletelul ei! [il]

 

Maine si luni repetam chestia asta, sa nu fiu eu acasa cand se intorc ele din parc, ca sa vada ca vin pana la urma. Marti...gata cu huzurul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor!

 

Lavi de orarul lui V vorbeam, A nu are teme, este foarte fericit la scoala ( deocamdata)

 

Nati are teme? O sa o dai la concursuri?

 

Monica ce bine ca ne dai vesti despre fete!

 

Ca parinti suntem in situatia de a lua decizii in fiecare moment, o fi bine, o fi rau...Nasol de noi [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...