Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (45)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 346
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ilenutza eu nu inteleg la ce te referi, Poate pt ca am numai fete. Daca poti sa fii mai explicita. [:I]

 

Da, a inceput si transpiratia Nataliei sa miroase si stiu ca povestea si Mihaela de Maya acelasi lucru. La Nati miroase numai daca iti bagi nasul la pielea ei, nu ii miros hainele. Silvia in schimb foloseste deodorant de ceva timp pentru ca daca uita (i se mai intampla) imprastie un miros dupa ea...

 

Dar bine, Silvia e in alta etapa la apoape 12 ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ilenutza, la mine asta cu copiii in patul lor e regula de supravietuire, altfel as lua=o razna. 

 

Am mai avut o perioada in care o luam pe Ami cu mine in pat spre dimineata, cand inca eram in concediu si Virgil cu Nati reuseau sa o trezeasca de dimineata, apoi mi-o pasau mie la san sa incercam sa mai dormim.

 

Incerc sa o intarc pe Ami, adica am rarit-o cu suptul, ii mai dau numai seara la culcare si in rest cand cere ea foarte insistent. cam cere cand ma intorc de la servici. As vrea sa o intarc in speranta ca va bea si ea mai mult lapte praf sau de vaca. Plus ca nu suntem nici in car nici in caruta, eu nu mai am lapte prea mult mai ales de cand m-am intors la servici si nu o mai alaptez frecvent.

 

De 2 nopti nici nu s-a mai trezit, sa vedem ce mai urmeaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ai mei nu miros a transpiratie (nici macar tricourile lor dupa ora de sport, ca le mai uita prin pungi in dulapuri); in schimb fie-mii ii cam miros picioarele (uneori duhnesc de-a dreptul)...

in privinta transpiratiei sper sa-l mosteneasca ambii pe gabi - ca daca ma mostenesc ep mine o sa bag bani in deodorante la greu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, bravo pentru re-adaptare la servici!  [cool] Te inteleg perfect.  Felicitari pentru modul in care te descurci si reusesti sa le imbini pe toate! 

 

Crissy, pe Rianna am simtit-o in vara mirosind a transpiratie, poate de vreo 2 ori; nu foarte puternic.  Si Corap, cu mirosul picioarelor avem si noi probleme  [|)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu mirosul picioarelor, eu am avut problema asta acum cativa ani. Am rezolvat-o in felul urmator: incaltaminte numai cu interior-exterior piele. Adidasi cu textil in interior port foarte rar. Alta observatie: odata ce o pereche de pantofi a prins miros sunt buni de aruncat. Nu mai reusesti sa scoti mirosul din ei. De atunci n-am mai avut deloc probleme.

 

Nu ma mai felicitati, gagici, n-am niciun merit, stiam de la inceput in ce m-am bagat. Acum am noroc ca fetele nu mai sunt bolnave si ca la servici lucrurile incep sa se aseze pe fagasul de dinainte.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin tot eu, neagra de suparare cu amenajarile astea. Mi-ati spus dar nu am crezut.

 

Romstal ne-a tras o mare teapa. [bang] Nu ma asteptam de la ei. 

 

Ne dorim cada de fonta, nu ne plac cazile din acril. La Romstal domnisoara cu care am vorbit ne-a aratat o cada de fonta foarte frumoasa si ne-a spus ca ne poate livra una exact la fel dar pe dimensiunile noastre. Am intrebat provenienta, a zis Turcia. Am avut o  strangere de inima, am tot stat si am cugetat dar pana la urma am zis ca e doar o preconceptie, ca ce nu poate fi bun la o cada de fonta.

 

S-a facut livrarea ieri, Virgil a fost acolo, i-au livrat-o cu fundul in sus, are 100kg, a gasit 2 muncitori cu care au urcat-o sus. Pana azi mesterul nostru a si instalat-o, deja punea faianta in jurul ei. In seara asta am trecut pe acolo si am constatat ca e oribila, toata e valurita, zici ca e facuta cu ciocanul de niste tigani. Smaltul de deasupra e OK dar nu e asa frumos cum era cel din magazin. Problema nu e la smalt si la baza, care e facut prost. Un rebut dupa parerea mea.

 

Nu stiu ce putem face acum, daca o mai putem returna sau am pierdut banii. Vazusem una la Laguna nemteasca cred dar era mai scumpa, mare greseala ca nu am luat-o. In orice caz eu cu cada aia in casa nu ma mut, m-am deprimat rau de tot. Si asa am senzatia ca ni se scurg banii printre degete in perioada asta.

 

In plus au venit si termopanele si acolo alte probleme: la sufragerie n-au montat un glaf, la baie n-au pus sita, la bucatarie au facut sita numai pt jumatate de geam si aia creata (zice mesterul ca au facut-o acolo, pe jos, de fata cu el) si in plus manerul in loc sa fie la jumatatea geamului e mai jos. [bang]

 

Mi-e ciuda ca merg la servici si nu pot fi de fata la "receptia lucrarii", pe de alta parte trebuie sa merg la servici ca sa castig bani. 

 

Problema e ca termopanele au fost platite in avans si nu stiu daca mai putem obtine ceva acum [q]

 

Mare prostie.

 

Nu stiu ce solutie avem si la bucatarie, dar cum intri in bucatarie iti pica ochii fix pe manerul ala montat prost.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi relaxxxx, dupa ce o sa fie toate asezate nu o sa mai vezi micile imperfectiuni ( adica o sa le vezi dar o sa te obisnuiesti...:)

 

Dar trebuie sa fie unul din voi de fata cand se aduc, in general se lucreaza/livreaza si tarziu dupa-amiaza

 

Respira adanc si fa o reclamatie telefonica si apoi scrisa , daca e montat deja nu se poate da jos?se strica?

 

Intr-adevar la laguna sunt obiecte sanitare frumoase dar scumpute si noi tot de la Romstal am luat

 

Mie mi-a stricat manerele de la termopan femeia de curatenie tr ca a frecat cu burete de sarma ca sa ia mizeria sa ca toate sunt zgariate ( si eu mafacut criza de nervi cand le-am vazut [bang]

 

Cu termopanul - la fel reclamatie - le-ati platit, trebuie sa le faca ok.

Noi am facut cu o firma serioasa si au venit ( si la noi au fost probleme)

 

Pup si succes

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...