Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (45)


Recommended Posts

Multumim!

 

:) si eu de abia astept sa ne vedem cu nasa Amaliei. Si cu nasicile mici [il]. 

Va fi o aventura vacanta in Germania, 15 nopti in 7 locuri [:D] [autoroz][pk]

 

Voi cand zburati spre Madrid?

 

Seara dupa ora 8-9 cand se anima strazile in Spania [:D] sa mergeti sa mancati in barurile de tapas din zona pietei Santa Ana, pe stradutele din jur. E f misto atmosfera. Noi ne amintim cu drag de "La casa del abuelo" http://www.lacasadelabuelo.es/ si altele din imprejurimi. Un alt restaurant care ne-a placut mult este Maceiras cu specific galician, absolut delicioasa a fost caracatita la ei [pofta] dar si restul mancarurilor. E mai non-conformist un pic. Am fost de 2 ori acolo in cateva zile. Maceiras e nu departe de muzeul Prado.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 346
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ile, noi teoretic nu putem luni ca avem logopedie, dar la o adica putem schimba logopedia pe marti si sa ne vedem luni cu voi daca e vremea buna. Ramane sa vedem cum e vremea luni si vorbim, daca ploua ramane pe miercuri sau vineri. Dupa 17 e bine pentru  noi. Ramane parcul Carol? Ca mi-e dor de el.

 

Apt e la etajul 1. Tare mi-as fi dorit etajul 1 dar incetasem sa mai sper pentru ca era mica oferta in zona. Dar uite daca am asteptat cam 1 an jumate [ilp] ... pana la urma a aparut.

 

Ma duc sa continui [curat]. Virgil a luat-o pe Ami si a plecat cu ea de acasa ca sa dau cu mopul, acum luam o pauza [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, asa zic si eu, a fost sa fie. Deja am vazut atatea ca am ajuns sa cam stim ce vrem :) din ce se poate si exista in cartier.

 

Eu m-am mai obisnuit cu noul format, cand gasesc cate ceva care ma deranjeaza rau mai bag cate un feedback.

 

Noi am fost in we asta in Bg la Arbanassi, foarte placut si relaxant a fost. Am mai vizitat orasul Elena, laudat de cineva pe softpedia dar a fost o dezamagire, nu am prea avut ce vedea acolo (stim alte locuri mult mai dragute in zona) si apoi am fost la cascada Hotnitsa care a meritat cu varf si indesat drumul pana acolo. Din pacate am mancat ca spartii, am incercat 2 restaurante pe care nu le mai incercasem pana acum in Arbanassi. Refuz sa ma cantaresc 2-3 zile. [bang]

 

Ilenutza, ne vedem maine pe la/ dupa 17?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, multumesc de ponturi, am notat!  [flo]

Noi ajungem dimineata devreme in Madrid, dar la 2 ore avem zborul catre Lisabona.  Stam in Portugalia 4 zile si un pic, si abia apoi revenim in Madrid pentru 3 zile si un pic.

Editez: m-am uitat pe harta acum si hotelul unde vom sta in Madrid nu e departe de muzeul Prado  [:)]

Voi stati 15 zile doar in Germania?  

Sa va fie de bine iesirea in Bg din weekend! 

 

Ile, multumim!  [asia]   [pup]

 

Maria-Alexia, ce ne mai povestesti despre voi?  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meems, da, mergem cu masina pentru 2 saptamani cu tot cu week-end-uri (16 zile adica 15 nopti). Destinatia este sudul Germaniei. Prima noapte o dormim la Mako, in Ungaria, imediat dupa granita iar ultima la Timisoara la sora-mea. Penultima va fi in Cehia, aproape de granita cu Austria pt ca e substantial mai ieftin decat in zona respectiva din Austria. Restul de 12 nopti vor fi in Germania. Cea mai lunga etapa de calatorie va fi in prima zi, Bucuresti - Mako.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meems, si al vostru traseu e super, mi-e dor de Spania deja :). Va invidiez pentru vacanta  in 2, noi ne-am luat gandul pentru vreo 10 ani cel putin de-acum incolo dar asta e, le luam pe toate cum vin. Prinde bine o vacanta in 2 daca ai cu cine sa lasi copiii. Daca nu, incerci sa te energizezi printre picaturi - si mofturi la mancare, mai bine zis sa nu le iei in seama.

 

AMR 10 zile pana la vacanta.

 

Maria, v0ati stabilit traseul? Sunt curioasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...