Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

am inteles acum caress..scuze...cred ca am citit prea rapid si de asta nu am inteles nimic [:D]

 

am beut un iaurt la iranieni..buni tare mey...aparent cik ajuta la digestie...avea menta praf si, chimion praf..si pentru ca la masa erau si indieni ei si-au pus si piper....am incercat si asa...bun tare...Cred ca beutura asta e superba pentru zilele toride mai ales daca e si putin rece [pk]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce pofta mi-ai facut de iaurt!!!Si nu mai am strop, nici iaurt, nici chefir, nici nimic!!!!Mi-e si foarte sete, si singurul lucru pe care as avea chef sa il beau ar fi laptele degresat... [batcap] [batcap] [batcap] Care, cum spuneam, dupa Brie,=love... [:-)))]

 

Sa incerc cu un pahar de apa, nu cred ca o sa mor, nu?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, Caress asteptam sa ne surprinzi cu kg la raport! [pk]

Eu saptamana asta am stagnare.... cred ca de la Pasti mi se trage, pentru ca nu am calcat deloc stramb; in schimb nu prea am facut miscare, sau poate sunt la un platou (il astept demult [soricel] )! Vedem saptamana viitoare! [:)]

Azi:

MD: o feliuta de cas de oaie

P: budinca de dovlecel, ou, cas, castravete

C:mancarica de fasole verde

 

In rest apa cu lamaie, un mar si sper sa ma limitez la atat!

O zi bunaa si o saptamana cu folos! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)] Va surprind rapid si fug la cabinet. 55, 4 kg.Macar s-a mai incetinit si am sperante ca se va si opri in curand...

MD-lapte degresat cu ultima bucatica de pasca (am uitat de ea)-asta nu e combinatie de F1

G o para

P Saramura de caras proaspat cu wasa

G wasa cu 2 cuburi de branza topita

C-inca nu stiu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci reiau explicatia: eu cred ca Ariadna a procedat foarte bine folosind lapte 0%, daca tot a folosit lapte.

Combinatia de lapte normal cu restul ingredientelor nu s-ar fi potrivit, laptele fiind un aliment glucido-lipidic.

Mai departe, spuneam ca laptele, in general, nu e recomandat, nu din cauza IG-ului, neaparat, ci din cauza cazeinei, pe care stomacul omului nu o poate digera.

Nu stiu de unde ai citat despre lapte, Carres.

In prima carte a lui Montignac, cea dupa ma cam iau eu, laptele normal apare ca interzis, permis fiind doar cel 0%, limitat. Oricum pe mine asta nu ma afecteaza, ca mie nu-mi place laptele deloc.

 

Acum multi ani, cand am aplicat eu prima oara principiile monti, am slabit si eu frumusel, nu stiu cat, dar ajunsesem la vreo 48-49 kg, mancand pe saturate.

Acum nu mai merge, se pare ca organismul s-a obisnuit cu regimul asta de viata.

 

Meniul de ieri:

- branza de vaci 0%, iaurt 0%, seminte de chia, tarate de ovaz

- pizza monti

- mar

- sufleu de branza

 

Meniul de azi:

- avocado cu banana

- branza de vaci 0%, kefir 0%, seminte de chia, tarate de ovaz

- mancare de linte

- sufleu de spanac

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e mai bine sa renuntam de tot la lapte??? intreb si eu ? [fri]

Eu nu mai folosesc... am gasit a Kaufland smantana lichida fara lactoza (adica glucidadin lapte) si diluata cu apa e cel mai bun lapte folosit vreodata! [pk]

 

Eu am o problema cu branza... imi place casul de oaie proaspat; il scurg bine...insa nu stiu daca este 100% conform Monti?! 

 

Child cum ai facut pizza (faza I)?

Caress super greutatea ta! Bravo.

Ariadna in turtite ai pus numai tarate (fara faina)?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata!

 

am beut un iaurt la iranieni..buni tare mey...aparent cik ajuta la digestie...avea menta praf si, chimion praf..si pentru ca la masa erau si indieni ei si-au pus si piper....am incercat si asa...bun tare...Cred ca beutura asta e superba pentru zilele toride mai ales daca e si putin rece [pk]

 

foarte buna chestia aia, toti middle easterns-ii [:)] au asa ceva (in Turcia se numeste ayran, si are apa si sare, cateodata chimen.... o nebunie!!)

cu piper nu am incercat niciodata, nu cred ca e rau....

 

nu pun meniuri ca nu-s 100% conforme, azi deocamdata is cuminte, am avut la md zacusca si wassa, apoi un mar si la pranz am salata de vinete si dovlecei la grill, cu ardei iute, rosii proaspete si branza de capra, plus ceva naut. a iesit exceptional de buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Plecarile imi dauneaza profund!

N-are rost sa spun cit am mincat,ca nu-mi ajung culorile si am mai si baut bere,un pahar sampanie,2 degete de vin alb.

De azi revin la cumintenie absoluta.

Dezastrul a fost inclusiv pe cintar ,dar tot mai sper ca miine sa nu fie asa dramatic.

AziȘ

MD -un ochi cu un castravete

G o bucatica de cascaval cu 2 rosii

- o bomboana de menta cu indulcitor

P -ciorba de loboda,

G mar

Cina-cascaval , rosii,castraveti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa spun ca ieri la pranz am baut doua paharele de palinca! [alcool] Exact asa eram...ca zambaciosul...

 

Child, citatul se afla la sfarsitul tuturor tabelelor cu indici glicemici, laptele si iaurtul avand un asterix, si e explicatia acelui asterix.Eu cred in continuare ca laptele integral nu e ok, iar cel degresat nu trebuie combinat cu grasimi, ca degeaba e degresat...nu?In reteta respectiva trebuia sa puna smantana.Punand lapte, ca era sau nu degresat,combinandu-l cu grasimi este o greseala.

 

Dulcetica, tu ai avut o saptamana intreaga de cand ai inceput, in care sa nu ai nicio abatere grava-cand spun grava ma refer la alimente cu IG mare?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...