Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

dulcetitco, bine ai revenit!

 

acu zic si eu - din cauza faptului ca mananci atat si atat de putin, cand mananci, totul se depune.

incearca sa mananci mai mult - conform, dar mai mult, cantitativ. in felul asta organismul tau nu va sesiza ca e in continua lipsa de resurse si va arde rational din nutrienti.

 

pune un fel 2 la pranz, chiar daca e un castron de salata.

 

si la cina la fel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata montigirls  [ascuns]  m-ati dat disparuta ???? sau m-ati uitat deja  [i]

Am fost departe de calculator zilele astea ..... tare bine a mai fost  [artif]

Eu raportez scadere un kilogram din surplusul acumulat in saptamana de vacanta  [dra] mai am inca  de doua ori atat  si scap de surplus ... acuma imi pare rau ca m-am prostit  [:(] oare a meritat ??? hmmm  [mai] cred ca nu si nu  [am]

 

caress felicitari pentru scadere  [flo2]  ... bravoooo [trombon]   ... oare cand te opresti din slabit ? ... care o fi greutatea la care condisera organismul tau ca trebuie sa te mentii  [|)]

 

dulcetica si cat ai pe plus ?? ai revenit de unde ai plecat ?

 

roxanaz ma bucur ca esti cuminte 

ayran se gaseste la Lidl ... mie personal nu-mi place asa mult , mi se pare sarat pentru gustul meu 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andanii, nu te-am dat disparuta pentru ca am presupus ca esti refugiata in mijlocul naturii, departe de calculator...si m-am bucurat pentru tine.Nu cred ca a meritat prosteala de sarbatori, sincer...

Habar nu am cat considera organismul meu ca e greutatea ideala.Inainte de Monti si de prosteala mea din iarna asta stateam fara restrictii prea mari la 58-59, ca sa am sub ,trebuia sa ma infometez si mi-era imposibil sa ma mentin la 56-57 mai mult de o luna.Acum vad ca nici 56 nu i-a placut.Am apropiati care imi spun ca sunt deja prea slaba, mie nu mi se pare nici moarta, eu zic ca mai e loc de vreo 2 kg in minus fara riscuri.Coastele mi se vedeau mai bine la 63, ca eram fara pic de sport, decat acum.Oricum sala a facut minuni, daca as fi slabit atat de mult fara sala cred ca aratam ca Olive...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, tu ai avut o saptamana intreaga de cand ai inceput, in care sa nu ai nicio abatere grava-cand spun grava ma refer la alimente cu IG mare?

3 saptamini am avut conforme si ajunsesem vineri la 58.5 kg. Am mincat doar un kiwi in acest interval,ca spuneti ca ananasul era in regula.

Din pacate azi avea, 60.5 kg  si refuz sa cred ca s-a produs un asa dezastru. Ma mai cintaresc miine ,poimiine .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxanaz ma bucur ca esti cuminte 

ayran se gaseste la Lidl ... mie personal nu-mi place asa mult , mi se pare sarat pentru gustul meu 

 

mama, nu dau banii pe el.. dureaza fix 3 minute sa il faci din iaurt. adica nu vaz motivul sa iau si asta in afara de iaurt/chefir [;)] (in plus il fac din iaurt de oaie din cel gras de la vanzatoarea mea de branza... super yummi!!!)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andanii, bine macar ca a scazut 1 kg... si eu zic ca nu merita o prosteala de 1-2 zile si apoi tragi cateva saptamani de frustrari cand vezi cantarul!

 

Ariadna, stiu ca indicele glicemic al fainii integrale scade daca pui tarate, insa eu as renunta in faza I la faina; ies foarte foarte bune turtitele, savarinele, papanasii, blatul de tort, placintele cu branza si doar cu amestec de tarate ovaz, tarate grau, faina soia si faina de migdale. Eu am renuntat la absolut orice cu indice peste 35; macar sunt sigura ca le pot combina oricum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ariadna boabe de soia nu am rasnit dar migdale da, de mai multe ori [pk]  ... iese fff buna faina  si din migdale cu coaja si din migdale decojite  [usa]

la kaufland am gasit cel mai ieftin faina de migdale 

 

claudia daaa, clar nu a meritat ca dupa prosteala de o saptamana sa pun trei kilograme si dupa sa ma chinui o luna sa le dau jos [zid] ... si vorba ta sa fiu intr-o depresie cand ma uit la cantar  [batcap]

 

roxanaz aaa, nuu, nu cumpar nici eu ayan d'ala ... doar iti spuneam , credeam ca nu stii ca este de cumparat  [vraji]

 

dulcetica se poate sa fie dezastrul asa cum zici [ventilator] .... si eu pun teribil de rapid cand ma rasfat  [buca]

 

brandusik serios ??? chiar asa de mult ai pus doar ca iei Fe ???? hmmm  [am]

 

caress pai o sa vedem cand te stabilizezi .... sunt curioasa [batetoba]  ... si daaaa, clar , sala face minuni la aspect  [balcon]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...