Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

dana am cerzut prima oara ca is eu nebuna si ca mananc ca un [porc]

mi-am intrebat prietena care e medic ...si mi-o spus ca da se poate.....si am sapat pe net..si desi sus si tare toti spun ca nu se poate asa ceva...am gasit un intreg forum al unor femei care culmea...faceau sport mancau echilibrat si tot ce trebe si  s-au ingrasat de la 3lb pana la 20lb (adik 10kg!)  [batcap]  [batcap]  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

am fost la piata si-am luat verzituri de tot felul  [pl] si niste branza telemea de oaie (scursa tare , d'aia veche) ... am si papat de gustare o bucatica branza si cu doua rosii mici tare gustoase [yum]

vreau sa va intreb ceva : voi ati ingrosat vreodata vreun sos cu faina de naut ??? ii schimba gustul ??? mie mi se pare ca are asa un miros altfel  .... copilul ma innebuneste sa-i fac spanacul cu sos alb (adica faina cu lapte) asa cum il faceam pe vremurile in care eram la cura de ingrasare  [buca]  si de atunci tot fara sos in fac si el tot imi cere cu  .... ma gandeam sa ingros cu naut ... ce ziceti ??? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, poate incerci cu tarate de ovaz macinate? Eu cred ca ii va schimba un pic gustul.

 

Meniu azi:

MD: branza de vaci cu smantana, rosie, wassa

G: restul de branza de vaci cu o felie de ardei

P: supa cu galuste de gris integral

G: o ora de pilates  [aerob]

C: orez cu scoici

 

Tema asta a laptelui nu se mai termina. Laptele este interzis si gata. Eu de cinci ani asa stiu si asa fac. Cel degresat oricum are lactoza care e insulinogena rau. Singurul lapte permis e cel fara lactoza. Iar pt prajituri diluam smantana dulce cu apa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana, eu folosesc faina de naut la sosuri, uneori. Ii schimba putin gustul mancarii, dar mie-mi place...Ce nu-mi place e ca nu se omogenizeaza, ramane putin...zgrumturos si se fac uneori si cocoloase, dar nici asta nu ma deranjeaza....incearca si vezi ce iese, daca-ti place, repeti, daca nu...nu.

 

brindu, anemia aia nu o poti combate cumva naturist? este anemie data de lipsa de fier sau acid folic sau B12?  fierul se fixeaza mai bine daca pe langa suplimente/plante care sa-l contina, consumi si surse de vitamina C (suc de portocale de ex). Eu, de exemplu beau

mult sirop de catina, facut cu fructoza. Ma simt ffff bine dupa el.

 

raportul de azi...neschimbat. 60 pe muchie....

 

meniul de azi:

md: un iaurt

pranz: ciorba de stevie, ghiveci de legume, cafea

cina: inca nu am pregatit-o, dar mi-am luat cartofi dulci si acum ma strofoc sa vad cum ii fac....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pupppp ....l Ariel, puisorule, caress multumesc de raspunsuri ....

 

M-am hotarat sa fac asa cum ai zi tu puisorule cu tarate de ovaz rasnite ..... sigur nu o sa-mi placa cu faina de naut daca se simte zgromturos si cu siguranta comenteaza tanarul copil din dotare

Va spun cum a iesit .... deocamdata firbe spanacul

 

Am in plan si mancare de linte rosie

 

Iar nu am iconite ..... offff, pe tableta nu stiu de de nu apar ..... tot timpul ma plang atunci cand nu le am nu ? ?

 

Ariel hai ca e bun 60 ul .... ioiiii de-as fi eu acolo cu kilele as fi o zeitza

 

Acuma la cina am facut chiftele pe tigaia tefonata coapte .... ton conserva, branza dulce, ou, marar si am papat cu branza sarata rasa si ceapa verde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana...mama mea si cu mine ingrosam cu faina de naut..nu se simte nici o diferenta..eu cel putin nu o simt ca oricum la sos nu pui mai mult de o lingura si aia fara varf si mai pui si mirodenii..chiar e f ok nautul

 

ariel e de fier anemia...am avut si de B12...dar din fericire suplimentele de B12 is ok si iau din alea zilnic de cativa ani si nu am nik...dar acu iau Fe ca am avut Fe foarte mic, nici nu-mi mai aduc aminte dar cert e ca era f mic undeva la minimul era 10 si eu aveam 6 . Spilu e ca nu am bagat de seama in prima luna ca mereu am fluctuatii de 1-1.5kg in functie de cum retin apa..dar acum cand stiu cu cate kg am venit de acasa in ianuarie si cate am acum pot face diferenta..si mno...nu m-am ingrasat cat am stat acasa la mama si clar m-am ingrasat dupa ce am inceput sa iau fierul [titanic] ca de schimbat la dieta mea nu am schimbat nimic [help]  [help]

 

meniu azi:

Md: iaurt cu tarate de ovaz

G: fresh de portocale, para verde, un biscu de tarate cu seminte(era organic nu avea nimic prostii si nici zahar)

P: legume thai cu orez basmati (F2)

g: lapte cu ceai

C: salata verde cu paine de tarate sau salata de rosii cu brinza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana, nu e rau 60 ul, insa ma dispera pe mine :))) eu vreau 55! mi-am luat ieri la probat hainele de pe vremea....aia cand eram slaba si mai am de lucrat, e clar...vreau musai sa intru in anumiti pantaloni pe care ii iubesc, intr-o rochita iubita, ufffff.....greu e pe ultima suta de metri!

 

brindu, incearca si ceva naturist si musai ceva cu vit c ca sa fixezi fierul ala! si nu mai bea ceai negru, ala papa fier la greu.

 

am facut piure de "cartofi" dulci...cu putin ulei de masline, sare si lamaie. hmmm, bunicei, dar nu au nicio treaba cu cartofii :))) seamana ffff mult cu dovleacul, asa mi s-a parut. oricum, voi mai cumpara cand ma frige pofta de piure. pana acum imi faceam piure de dovlecei, insa nu are consistenta si voiam ceva....sa simt ca mananc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...