Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Puisorul, mi-a placut gustarea ta, mult! :)

Cu laptele, vorba ta,nu se mai termina dezbaterile niciodata.Eu il beau, pe cel degresat, pe post de apa, la mare distanta de mesele lipidice, ca imi place mult, sau fac lapte degresat cu orez basmati, ca desert glucidic..Dar nu il combin cu lipide, nu il folosesc la prajituri

Apropo de orezul Basmati, cel care se fierbe in punga, de la Scotti, e conform?Nu se compara cu cel la punga normala, care fiert o ora la oala sub presiune tot crantanea in dinti...

 

Azi la pranz am avut musafiri la cabinet, si am fost sa mancam la restaurant...mai bine imi mancam eu linistita saramura adusa de acasa, am luat fasole batuta cu ardei copti, si mi-a picat tare prost.Saramura am mancat-o pe la 5, la cina voi avea checulet la cana, fara cacao, din cel alb, ca savarinele, si o cafea fara cofeina cu lapte Monti.

 

Ariel,tu ai trecut la F2?Sa incerci si varianta cu ceapa verde si usturoi verde la cartofii dulci.

 

Mie nu imi mai vine nimic...in afara de tricouri...nicio pereche de pantaloni de vara, nicio fusta.E jale.Am sifoniereele pline si nu am cu ce sa ma imbrac.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am terminat spanacul ..... l-am facut cu tarate de ovaz rasnite si mi se pare ok ..... mie nu imi place gustul spanacului, mi se pare ca era prea batran si aregust mai puternicasa nu stiu cum sa spun dar copilul e asa de incantat ca l-am facut cu lapte si gros incat a zis ca e super bun .... o sa il pape baietii maine .... eu o sa pap piept de pui cu salata verde , absolut nu pot sa il pap

 

Ariel te inteleg perfect ..... stiu cum e cu piticii .... sa nu ma auda brandusik ca vreau sa mai slabesc ca imediat scoate biciul la mine

 

Caress asa se intampla cand ne abatem de la plan

 

Brandusik data viitoare o sa incerc si cu naut ..... mie imi place sa fac cu faina de naut clatite , asa mai groase si sa le mananc cu granza sarata cu marar

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mmm, ce bine suna, imi plac tare clatitele sarate...cum le faci?Ca acum ma apuc!!!:)) Glumesc, abia am terminat o tarta cu ciuperci, mai degraba as manca ceva dulce, dar astept checul Klarei...ca a tinut neaparat sa il faca ea!

 

Azi a fost o adevarata zi de 13...bine ca s-a terminat... [batcap] [batcap] [batcap]

 

Ariadna, eu daca as face budinca de quinoa, pe asta as face-o:

http://artaculinara.com/forums/topic/4465-budinca-din-quinoa-cu-rom-si-scortisoara/

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Eu raportez stagnare. Ma rog, au fost niste fluctuatii, ca sa fiu mai exacta, dar azi am greutatea de lunea trecuta, deci stagnare.

Stiu si de la ce mi se trage. Am avut musafiri si la cina vineri si sambata am avut cate un pahar de vin. A mai fost si inghetata dietetica pentru diabetici, care, cred ca nu este atat de conforma pe cat mi-am imaginat ca ar fi.

Scriu astia ingredientele cu niste litere minuscule, de nu am reusit sa citesc mare lucru in magazin.

Am taiat-o de pe lista oricum.

 

Meniul de azi:

-cafea cu cofeina

MD: 1 mar marisor

P: 2 ardei grasi micuti umpluti conformi (adica umplutura, ca invelisul nu imi place), cafea fara cofeina

C: 1 ou fiert, 1 bucatica mica de peste la cuptor

G: o ciocolatica sly, apa minerala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ariadna, si eu is cam plouata (ca tot toarna cu galeata afara), mai ales ca m-am pacalit in asemenea hal cu inghetata aia dietetica, care nu e chiar asa cum trebuie si am stagnat saptamana asta

Imi pusesem mari sperante sa mai dau ceva jos pana plec la mare. Of!

Dar mergem inainte. Important e sa mergem inainte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

caress, nu am trecut la F2...tot la F1....am gresit ceva cu batatii aia? am facut cum mi-ai zis tu acum cateva pagini: fierti, 1 lingurita de ulei de masline...si am mai adaugat sare si lamaie. nu-i zice ca am gresit [batcap] ...nu de alta, dar mai am o portie...am gandit-o ca pe masa glucidica, luata la distanta de 4 ore de cea anterioara si dupa ea...nimic.

haiii, zi-mi ca nu am gresit!!! :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...