Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata dragelor  [flo2]

 

Claudia pai si eu pana acuma faceam spanacul doar cu lapte sau fara lapte asa scazut si era ffff bun .... acuma copilul imi tot cerea cu sos si ma gandeam sa ii fac dar totusi sa fie conform .... stiti ca eu si pe ei ii hranesc tot in stil montignac , la mancaricile gatite ma refer nu la prostioarele ce si le mai cumpara ei din cand in cand fara stirea mea  [zid]

Nu am folosit niciodata smanatana in mancare in viatza mea  [vraji] nici nu stiu cum se foloseste si in ce  [balo] 

V-am mai spus, cred [flor] ca eu m-am ingrasat mancand in oras tot felul de fast fooduri, merdenele si rontaieli nu mancand mancare traditionala facuta in casa neconform :D ..... eu asa am invatat sa gatesc  [:I]  deci mi-e simplu  [aerob]

 

Cartof dulce am mancat la restaurant de vreo doua ori .... era in compozitia legumelor gratinate (rosii, ardei, vinete, dovlecel, cartof dulce) ... cu peste la gratar 

Napi am primit si eu in iarna o punga dar nu m-am invrednicit sa-i gatesc , s-au stricat si i-am aruncat  [viki]

 

si acuma va spun un secret  [pl]  eu la lapte nu am renuntat si nu renunt   [artif] pentru mine cafeaua cu lapte e sfanta  (lapte degresat nu integral binenteles)  .... e singurul meu viciu ... nu imi place bautura cu alcool de nici un fel, sucurile si tigara nu le mai suport de ani de zile deci atata merit si eu  [sap]

In mancare singurul loc unde mai foloseam lapte de vacuta este spanacul .... orez cu lapte am facut cu lapte de cocos .... 

 

meniul meu de ieri 

md. tarate de ovaz cu kefir 

g. ricotta cu fructe de padure

pr. pulpe de pui coapte + hrean cu iaurt 

g. branza telemea + doua rosii 

ci. chiftele teflonate (ton, branza, marar) cu branza rasa si ceapa verde 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ariadna am pus si am amestecat branza dulce, ton din conserva scurs, marar , ou si apoi cu lingura pe-am pus pe tigaia de teflon , apas asa cu lingura putin si se fac plate si le rumenesc si pe-o parte si pe alta  [ping1]  ... am facut si doar cu branza, ceapa, frunze, si doar cu ton si frunze .... diverse variante 

uite aici la inceput post-19177-0-90088300-1368514159_thumb.jpg

si aici la final post-19177-0-68132500-1368514191_thumb.jpg sunt prajite bine de data asta  [batcap]  dar sunt buneeee

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna !

Asa cum anticipasem azi aveam 59.5 kg. Deci sfirsitul de saptamina m-a costat un kg,cit dadusem jos.Sa-mi fie invatatura de minte!

Problema e ca dupa escapada asta am ramas cu o pofta de dulce si nepermise care ma mistuie.In consecinta ,ieri am mincat niste seminte si ciocolata fly.

  Vad ca Puisorul scrie ca maninca brinza cu smintina? E voie la F1?Brinza nu e cu glucide si smintina cu lipide?

MD-un ochi ,rosie ,castravete,cafea ,ceai apa

G -un mar

prinz -ciorba verdeata ,o salata

Dentist-detartraj

-G-mar

Cina cascaval ,telemea ,rosii,castraveti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu riscul sa ma certe Brindusik pentru ca vorbesc de cantar in afara zilei de raport, vreau sa va spun ca eu am observat ceva.Cantarul si variatiile lui nu reflecta ziua precedenta, ci cu 48 de ore inainte.Eu ma cantaresc in fiecare zi, asa m-am obisnuit, si azi am cu 500 g mai mult decat ieri.Mi se pare o diferenta mare si cred ca de vina e palinca de duminica-ce mi-o fi trebuit?:))Nu ma agit, va dati seama, era doar un semnal de alarma tras in legatura cu consumul de alcool, mai ales inainte de o masa copioasa, cum am facut eu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...