Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

caress, tu clatite cu branza, noi clatite cu branza. As zice ca aproape am mancat impreuna! [il]

Si nici nu am vorbit astazi!!!Cu ce faina le-ai facut, integrala cu tarate de ovaz sau de grau?Sincer, cred ca se slabeste mai cu spor cu cele de grau, dar mie mi s-a luat definitiv...doar in painici le mai suport, in rest pun doar de ovaz, care nu au nici pe jumatate atatea fibre ca cele de grau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow ce de bunatati azi, ori v-ati dat ca mine, dupa spusele Andanii, ca in week trebe sa papam mai slabutz si hop tzop pe bunatati... [alcool]  [pk]

Io amfost tare harnicuta  [fri] : am prestat lipiute la cuptor (numai ca am intins o foaie mare - tarate de grau si ovaz+apa+1 ou) si ce ma gandii io asa, ca aveam niste pofte, juma au ajuns lipiute pentru zilele urmatoare si juma pizza cu carnaciori si cascaval... nu va zic ce chiuiala in casa... [alcool]

Apoi mergea evident si ceva dulce... si iaca niste briosele ciocolatoase (frisca lichida fara lactoza o cutie mica de la Kauf, o cioco 85%, stevia, 2 oua, faina soia/faina migdale si nuca, esente, coacaze deshidratate, praf copt) cum nu mai mancai niciodata!!! bune rau...  

post-1120-0-93562400-1368643179_thumb.jpg

post-1120-0-80874300-1368643144_thumb.jpg

 

Si niste poze din week cu placintele cu branza:

post-1120-0-30817900-1368643238_thumb.jpg

post-1120-0-18059500-1368643537_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost la programul de seara. Model de copil azi, baut laptic fara 5 randuri de lacrimi, mers la culcare, pupat, iubit, adormit, a apucat sa zica inainte "vezi mami, ca mi-am tinut promisiunea, am fost cuminte azi"

Intre timp am vazut si un film, Gazda, ca l-am ratat la cinema, citisem cartea si eram curioasa.

Astept cu viu interes ce o sa zica al meu cantar maine de destrabalarea cu clatite. Oooooof, macar 10 kile sa mai dau si eu jos...

Dragute briosele, bine ca al meu sotz nu trage cu ochiul pe aici...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna!

 

Dana, eu in weekend sunt mai cuminte ca in restul saptamanii, ca pleaca mama cu copiii la Valeni si nu am tentatii in jur....

 

Brindu, nu am mai baut un cocktail de la Revelion, insa de cate ori am pus gura pe ceva cu alcool, m-a taxat cantarul....

 

Puisor, sunt multe de vazut in Viena. Noua ne-au placut in mod special Gradina Zoologica, Muzeul de Stiinte ale Naturii, Casa Muzicii, Casa Marii. Nu mi-a placut ca nu aveam ce manca [:)] . Peste tot dadeam de cartofi in toate formele existente si de carnati si alti wursti. Dar, am stat la o prietena si ne luam de la Billa tot ce ne trebuia si ne gateam noi. Pe vremea aia tineam o tentativa de Monti.

Hotel nu-ti pot recomanda, din pacate, caci eu am stat la prietena mea, insa sunt sigura ca gasesti oferte ok pe Booking.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna!

 

Brindu, nu am mai baut un cocktail de la Revelion, insa de cate ori am pus gura pe ceva cu alcool, m-a taxat cantarul....

 

[batcap] [batcap] [batcap] Vezi Brindusik, alcoolul nu e bun!Palinca mi-a trebuit...palinca am avut...Am mai fost si capie pana seara tarziu.M-am trezit bine exact cand trebuia sa ma culc. [alcool]

 

Eu la 11.30 m-am apucat de gatit.Dietetic! :)))Ciorba de legume cu suc de rosii si mancarica de dovlecei cu marar si usturoi, din ultimele ramasite de legume care mai erau prin frigider.Am descoperit ca mai am si doi cartofi rataciti...au implinit 2 luni si jumatate aproape, cred ca ii pot arunca linistita, impreuna cu o punga de lipii care zaceau si ele nestiute in congelator.

 

Andanii, am pus o lingurita de faina de naut ca sa ingros un pic sosul(am facut doar din 2 dovlecei, ca atatia mai aveam).Nu se simte absolut niciun gust, special am pus, ca sa verific.Foloseste-o cu incredere.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

numai bine ca nu consum atunci [soricel]  [soricel]  [soricel]

 

io oricum is de parere...ca faza 1 ,faza 2 alimentele sau chestiile de care nu ne debarasam pe viata (cum e cartoful) e ok sa le consum desi ff rar...palicutza ta caress banuiesc ca era ceva natural fara adaugiri de zahar...ce bea ariel era cu chestii cumparate...si alea au zahar

eu nu-s fana alcool..dar cateodata pur si simplu mi se face pofta sa beau bere...si beau domle imi fac mendrea si dupa asta e [alcool]  [alcool] ..probabil beau asa de rar ca nici nu am fost atenta la fluctuatiile de la beutura  [biz] ..si dupa cum spuneam intr-un post precedent is obisnuita sa am 1kg cu fluctuatii... [batcap] timp de o luna

 

*de exemplu am lasat de 3 zile fieru...azi cantaru mi-o aratat cu 1.5kg mai putin fata de luni...dar is tot pe plus fata de cand am inceput [fal]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu beau nimic cu anii.Mai ales tarie.De fapt nu beau nimic, nici bere, nici vin, sunt mereu cu masina si m-am obisnuit ca nu pot sa beau si gata.Am baut inainte de masa, pe stomacul gol, apoi am mancat de am spart, pastrav somonat cu mamaliga si tzatziki, tort de ciocolata,saramura de peste-asta mai tarziu un pic, si la vreo 3 ore un triunghi intreg de branza Brie cu fructe deshidratate, fistic, nuci, sirop de agave...Acum clar ca nu murim din asta, mi-a placut, m-am simtit bine, data viitoare o sa ma gandesc de doua ori inainte... [fri] [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce de bunatati pe la subiect.

 

Si eu am facut aseara si am mancat azi brownies. Au iesit o nebuneala.

http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/14332/Retete-Montignac-Brownies-cu-ciocolata-si-nuci/

 

Am mai vazut aseara pozele voastre, fetelor sunteti super !! Cat ati slabit si ce transformare de la o poza la alta.

Si mi se pare ca kg in minus intineresc.

 

Caress, eu zic sa nu iti mai faci probleme. Tu iti permiti si F2 si alcool.

 

Puisor, distractie placuta la Viena!!

Noi nu am ajuns, a fost sora mea si le-a placut tare.

 

Dulcetica, m-am logat pe contul comun ca sa te vad. Dar lipseai [:)]

 

Ma duc la treaba!!

Cristina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 Am baut apa si stau o jumatate de ora sa hidrateze organismul.

    Ieri am mincat un melanj:seminte ,fistic ,cioco fly,afine,capsuni.... azi aveam tot 59kg ,dar vad o relaxare in atitudinea fata de mincare ,care nu-i in regula.

Meniul de azi :

MD-ochi,cascaval,rosii

G- mar

P-piept de pui cu salata

G-capsuni

Cina-telemea cu castraveti si ridichi

Cge,iti pun poze pe mail daca-l lasi pe privat.

Doamne ,cit gatiti! Ma tentati cu brownies!

 Eu am mare noroc de faptul ca as putea minca brinzeturi cu rosii toata viata,fara sa ma satur. F rar fac ceva de mincare si atunci de nevoie.

 

Va pup!

O zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...