Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dulcetica, draga mea, MD-urile trebuie sa fie predominant glucidice, se recomanda maxim 2 MD lipidice /saptamana.Daca nici dimineata nu mananci carbo, atunci cand..?Si deasemeni macar 1-2 cine glucidice/ saptamana, ca altfel nu prea seamana a Monti.
 
La MD poti manca
-paine integrala cu gem dietetic si cafea fara cofeina,
-  iaurt degresat cu tarate si seminte, iaurt cu fulgi de ovaz,
-branza de vaci degresata cu gem, sau
-daca o preferi sarata, cu ardei, cu boia, cu chimen si sare,la fel, cu paine integrala sau wasa cumparata si legume crude.
-lapte degresat cu fulgi de ovaz, cu paine cu gem, etc
 
Ai pe urma toata ziua la dispozitie pentru oua , cascaval si branza...
 
 
Cristina, e super reteta de negresa, nu stiu cum de mi-a scapat...Oare merge facuta in forme de briose?

Teoretic ai dreptate, pot sa imi permit si alcool si F2.Practic pe cat de usoar slabesc-intotdeauna am slabit usor, pe atat de usor pun la loc, si nu e ok.Nu m-a ingrijorat 1 kg in plus, ci faptul ca probabil ca pancreasul meu e inca sensibil la alimentele puternic insulinogene, de-aia am zis ca poate nu sunt inca de F2.

 

Andanii, ziua de carbo mi-a priit.azi aproape am revenit la greutatea de luni, am 55, 5.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi:MD-iaurt cu tarate si seminte(in si chia)

     G-Smochine si caise deshidratate-daca tot am aflat ca au fier

     P-Ciorba de legume

         mancare de dovlecei cu o chifla gen wasa

     G-probabil pranzul va fi impartit in 2, e prea mult sa mananc o data

     C- va fi in oras, asa ca habar nu am.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata pe la pranz ... nu a mers forumul deloc toata dimineata  [fri]

 

caress ti-am spus ca tie-ti priesc carbo, esti o raritate, pe bune [toanerele  ... eu de exemplu nu pot sa am cine glucidice cum spune monti , niciodata nu am reactionat bine  la ele ..... doar dimineata imi permit acest lux  [batcap]  asta e , ma conformez ... nu e chiar musai sa mananc cine glucidice , el recomanda dar ce sa fac daca mie mi-e mai bine mancand branza in loc de orez integral seara  [soricel]

  [testoasa] de exemplu ieri la pranz am mancat linte si azi aveam mai mult pe cantar decat ieri   ... cinstita-i viatza asta ?????  [mai]  nu cred 

 

Vin si eu ca puisorul cu intrebari despre locatii de concediu ... vreau sa merg la Paris ... ati fost ???? unde ati dormit ? ce ati vizitat ? ... stiu ce se poate vedea la Paris (am stors deja netul de informatii) dar vreau sa aud si parerea unor prietene ca si voi  [deziuata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am taiat feliute smochinele si caisele, si le-am pus la hidratat...stiti cum e apa aia in care au stat?Dulce ca mierea, daca aveam o lamaie si putina menta faceam o bautura exceptionala, dar am sa tin minte...

 

Mi am facut o poza azi dimineata, special pentru tine Andanii, apropo de carbo.O sa o pun pe share.Am ajuns la dezideratul ,,abdomen extraplat''...:))) Stiam eu de ce intotdeauna m-a atras Oshawa. [:-)))]

 

Eu cu lintea m-am impacat foarte bine, cu fasolea de luni, de la restaurant insa...groaznic...abia azi m-am dezumflat, cred ca si asta a contribuit la faptul ca zilele astea m-am simtit ca un butoias care sta sa plezneasca...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

caress special pentru mine ai facut-o ? .... ca sa mor de ciuda , sa ma roada invidia ... si sa ma apuc de treaba nu ???? sa tin calumea ca sa ajung ca si tine ..... in fiecare zi imi aduce copilul aminte ca trebuie sa ajung la 55  [ascuns]  chiar ieri imi spunea "bubu tu nu mai slabesti ??? mai ai 10 kg pana la 55  [pl]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andanii, eu m-am apucat de Monti datorita tie, asta asa ca sa stii.Asa ca orice realizare in acest domeniu,iti este dedicata! [flo2] [flor] [pup]

 

PS Am pus.Diferenta e de la sala, nu de la dieta...:) Ca jumatate de kg chiar nu se vede.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Datorita mine ??? cum de ????? nu am stiut pana acuma chestia asta  [deziuata]  dar ma simt bine ca mi-ai spus-o  [i]

 

ioiii viatza mea ce mijloc ai , ce slaba esti .... si eu vreauuuuu ... imi placeeeee mult mult mult ... felicitari  [flo2]  si multi pupici  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...