Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Andanii, Parisul este superb, nu mai insir ce anume ai de vazut acolo, e plin net-ul... iti recomand sa mergi intai un tur cu Car Rouge (noi am avut bilete pentru o zi si urcam, coboram...) sa vezi exact toate obiectivele de sus si apoi un tur pe jos, cat te tin picioarele, e superb! Distantele intre obiective nu sunt foarte mici, depinde si cate zile stai! Eu as zice ca 3 zile doar Paris sunt de ajuns! Se poate dormi ieftin si comod la Ibis, e aproape de centru, curat si convenabil!

Viena este si ea o capitala frumoasa, insa as alege clar Parisul! [:)]  Mi-a ramas undeva in suflet! In Viena nu trebuie sa scapi deloc zona Grinzing, o zona veche cu austrieci get beget (cam ca in Scheii Brasovului), cu casute frumoase, vechi, restaurante intime unde seara se inghesuie lumea la mese mari, se canta si se danseaza, se socializeaza si e superb (ne-am rezervat o seara din asta si ne-am infiltrat intre cei de acolo; e o senzatie ca de familie intr-un birt de tzara)!Acolo simti atmosfera Austriei... in acel mic tramvai care pleaca de langa primarie si ajunge in inima Vienei (Grinzing). [:)] Noi am stat aici 7 zile, e mult pentru Viena, insa l-am batut la picior in lung si-n lat!

Daca vrei o vacanta si pentru soare si plaja, eu as alege Grecia, Italia, Spania, unde poti combina cateva zile in staiune cu cateva zile de vizitat orase...

Anul asta mergem in nordul Italiei, vom sta langa Venetia 2 saptamani si de aici plecam: 3 nopti Gardaland (parc de distractii), 2 nopti Milano, 2 zile Venetia, 1 zi Padova, 1 zi Verona si 2 zile de plaja in Lido di Jesolo. Va fi un tur fulgerator...dar depinde ce anume vrei de la vacanta... noi am luat o pauza de Bulgaria dupa 5 veri petrecute la ei cu burta la soare si la mancare  [fri] .

Daca m-as mai intoarce acum, undeva, fara pic de retinere este insa Grecia; este locul meu de suflet, cred ca altcandva am trait acolo; am mers de doua ori (o data in circuit si am vazut toata tara: munte, mare, insule, meteore, capitala, orase, sosele... si o data in sejur in Olympic Beach la soare 15 zile), insa sigur voi mai ajunge de 10 ori! [biz]

Succes la decis... e foarte greu sa alegi un loc, insa la anul poate fi altul, si altul...asa ca ia-le pe rand!  [flo2]

PS: e o poza cu mine in shared [il]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Claudia, tinem pumnii sa ai vointa, si rabdare sa ajungi la o greutate normala, nu atat pentru aspect, cat pentru sanatate.Ai tipul de obezitate androgina, ca si prietena meaa Corina, care vine la pachet cu probleme cardio vasculare,HTA, etc.Felicitari ca te-ai hotarat sa iti schimbi modul de viata si de alimentatie!

 

Fetelor analitice si ultra stiintifice, cautand eu sa aflu ce IG are untul de cacao, am gasit un studiu un pic socant, care cam contrazice ce spune Monti despre cacao.Si este studiu, nu un articolas oarecare.Cititi cand aveti timp si spuneti-mi ce parere aveti.

 

http://nutrition.highwire.org/content/133/10/3149.full

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia multumesc mult pentru impresii  [deziuata] ...

Eheii, Grecia e tara mea de suflet [ispita]  ... e clar pentru mine ca in alta viata acolo am trait si daca acuma mi s-ar oferi posibilitatea sa locuiesc in Grecia undeva la malul marii nu as ezita nici o clipa .... imi place mult aceasta tara  [batetoba]  pur si simplu o ador ..... , dupa ce ani la rand am fost in Croatia am descoperit Grecia si de atunci vacantele acolo sunt nelipsite an de an pentru incarcat bateriile si odihna la maxim posibil .... neaparat pensiune undeva la malul marii departe de aglomeratie, plaja pustie din fata casei unde sa stau linistita , cu barbeque in curte unde sa-mi fac la doua zile gratar de peste ..... cand merg in concediu intotdeauna manac numai peste  [yami]

In Italia, Spania nu am fost inca dar sunt pe lista de asteptare ...   [popa]

 

In principiu mi-ar placea sa am doua concedii pe an (e ideal din punctul meu de vedere) unul la inceputul verii de vizitat locuri frumoase si la final de vara un concediu de odihna , daca se poate sa le am pe ambele e foarte bine (s-a intamplat destul de rar) iar daca nu , ma multumesc cu cel exclusiv de odihna la sfarsitul verii si imi incarc bateriile pentru un an de zile [jongleur] .... 

Anul acesta ne-am propus sa mergem in Germania si  Belgia  unde avem prieteni si atunci daca tot suntem in partea aia pe langa am vrea sa mai vizitam si alte locatii cum ar fi Paris, Amstardam, Luxemburg ... sper sa ne iasa planul ... deocamdata studiem trasee , locatii 

 

Am vazut pozica [^] draga mea esti o doamna frumoasa cu trasaturi foarte dragute ... e pacat sa stirbesti aceasta frumusete cu niste kilograme in plus .... alaturi de noi si monti vei fi o invingatoare curand  [dual] si vei fi un exemplu pentru alte doamne pofticioase ca si noi  [buca]

Sunteti o familie minunata si ai o fetita superba  [pup] pentru ea trebuie sa fii sanatoasa  [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress, ca sa faci brownies in forme de briose cred ca trebuie sa pui (mai multa) faina.

Eu le fac fara faina, ies tare ciocolatoase, pun decat 125g de migdale macinate.

 

Carmen, merg si clatite cu gem chiar daca ai pus ou.

Totul e sa pui si tarate.

 

Claudia, Andanii, ce planuri frumoase de vacanta aveti.

 

Si noi suntem plimbareti, tot cu gandul la vacanta si facand planuri suntem mereu.

Si eu sunt ptr 2 vacanta pe an, cateodata ne iese, altadata nu.

 

O zi frumoasa si conforma,

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pls dati-mi si mie datele pt contul de shared sa ma uit si eu pe acolo la retete si poze [il] .

 

Caress, Brandusik - eu sunt campioana la anemie. Nu mananc carne de 2-3 ani, nu mai tin minte exact, dar cea mai nasoala faza am avut-o pe cand mancam carne, asa ca e irelevant! De cand nu mai mananc ma monitorizez trimestrial si am fost ok pana acum vreo 3 luni, cand iar o luasem in jos, nu stiu de ce. Asa ca acum testez hrana fara gluten, sa vad daca nu cumva asta e cauza pt care nu absorb. Iau Fe in acelasi timp (nu m-am ingrasat de la el), fac pauza regulamentara de 3 saptamani si apoi ma testez iar sa vad ce am realizat.

 

Puisor, am fost eu in Cheile Nerei anul trecut. Este absolut superb si merita batute cu pasul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolinah, unde ati stat in Chei? E ok daca mergem un weekend? Crezi ca putem merge cu fata de 5 ani jumate?

 

Dana, daca vrei caut hotelul unde am sta noi. A fost ales dupa doua luni de rasfoit forumuri si a fost grozav. Iar pretul cred ca a fost mai mic decat la ibis sau Etap. Nu e la periferie iar micul dejun foarte gustos si suficient. Noi am stat 3 zile si ne-am facut ceva card in care aveam gratuite unele intrari la muzee si la altele reduceri parca. Dar stiu ca am iesit foarte bine ca si pret. O zi intreaga am dedicat-o Versaille-ului care e fabulos. La Louvre nu am am avut timp decat vreo doua ore asa ca am vazut Monalisa si Venus din Milo si ceva sarcofage. Cred ca ar trebui o saptamana numai pt Louvre. Am mai vazut Sacre Coure-ul, Notre-Dame, Champs Elysee si in ultima seara am gasit o catedrala superba unde era un concert de orga. A fost superb. Si cred ca am mai zis o atmosfera atat de romantica  [pathot]  incat m-as reintoarce oricand. De circulat am fost doar cu metroul si in functie de ce am vrut sa vedem si locatia lor am grupat obiectivele pe zile.

 

Multumesc pt sugestiile despre Viena. Le copiez intr-un folder pe care il pregatesc pt excursie si ma apuc de citit si softpedia.

 

Noua ne-a placut tare mult concediul de anul trecut in care am fost o saptamana la mare si o saptamana la munte. Ne-am intors atat de revigorati si odihniti, incredibil.

 

In Grecia inca nu am fost din motive de distanta. Cu avionul e scump, cu masina e prea departe. Dar intr-o vara tot mergem, nu putem rata.

 

Caress, nu la toata lumea merge treaba cu meniurile glucidice. Ti-am zis, eu dupa un MD glucidic sunt lesinata de foame. Pur si simplu nu ma satur cu ele. Si cred ca am pierdut asta, dar ai citit undeva ca laptele degresat e monti? Multe fete beau lapte dar eu stiam totusi ca nu e monti. Hai ca intru imediat sa citesc si studiul  [flirty] ( ce fain ii emoticonul asta :)))))

 

Azi am mancat prostii( adica covrigi  [:I] ) dar diseara avem legume cu crochete de peste.

 

Intru pe shared sa va vad  [ispita]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puisor, uite aici am stat: http://www.praxistm.ro/vechea-moara/

 

E f ok, pret bun, f curat, mancare buna facuta de tanti de acolo. Ei te indruma si pe unde sa mergi apoi, ce si cum in continuare. Noi am fost un w/e doar, asa ca am mers destul de limitat pe jos, destul ca sa prindem gustul. Merge fara probleme cu copilul de 5 ani.

 

Insa, ca sa vezi cu adevarat Cheile Nerei, cred ca trebuie sa mergi cu ruscacul in spate si nu cred ca e de ajuns un w/e.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...