Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Neata, Cantar dragutz si azi 68.00. Abia astept sa vad 67 si ceva, dar a ma vad coborata la 67.

Meniul de azi:

-cafea cu cofeina acasa

MD: 2 mere mici, cafea fara cofeina

P: ciorba de perisoare, mazare cu carne de curcan

C: nu stiu inca, posibil ceva branza telemea cu rosii

 

Diseara fac coliva conforma. Sper sa iasa comestibila.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Caress, e adevarat niciodata portiile mele nu au fost mari, insa au fost diversificate si neconforme... de asta m-am ingrasat asa... Acum desi pap monti, ma aflu la un platou...asa ca trebe cumva sa il deblochez!

 

Apropo, nuca este conforma cu faza I, problema mea este cu graul...are indice marisor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Grau fiert cu fructoza, arome, putina nuca macinata si in completare migdale macinate.

Chiar fara nimic nimic nu se poate, ca o si impart.

Posibil sa fac pentru noi un pic separat, si restul sa o fac normala, cea pe care o impart. Inca ma mai gandesc.

Nuca de cocos macinata marunt e conforma?

Ma gandeam sa pun pe deasupra nuca de cocos, ca de pesmet si zahar pudra nici vorba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nuca de cocos macinata de tine, e ok combinata cu orice ca are IG mic, fulgii nu merg combinati cu nuca si migdale.Si nici graul-in opinia mea...Deci pentru voi-grau, fructoza, cacao si esente.Si fa coliva normala pentru restul , ca nu au gresit cu nimic saracii.

Am citit ca se poate face coliva Monti din Quinoa fiarta...si pe aia poti sa o faci clasic, cu nuci la greu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineataaaaa  [usa]

 

Claudia vreau sa-ti spun ca platorurile la mine au tinut destul de mult ... de la 2 saptamani la 2 luni ... de fiecare data trebuia sa sochez organismul cu cate ceva nou  [aerob]  gen miscare, mai hipocaloric .... 

Mie personal meniu tau de azi mi se pare extraordinal de hipocaloric ... as lesina sa mananc doar asta toata ziua , serios vorbesc acuma  [viki]

 

ariel ma bucur ca sunt persoane care mai vad diferenta la mine , nuu, nu dati cu pietre   [zid] stiu ca am o problema pentru ca io nu o mai vad  [vraji]  

Offff ....  eu mai am scaderi d'astea ... simt uneori ca lesin daca nu mananc imediat .... si in general dupa mesele exclusiv din legume in doua ore simt o foame de lup .... 

 

caress daaaa, la asta te sustin ... montignac sustine ca trebuie din totul cate putin ... d'aia ziceam ca monti poate fi stil de viata nu neaparat o dieta pentru ca este un regim echilibrat care cuprinde tot ce are nevoie organismul uman ..... trebuie introdus in meniurile noastre si niste tarate, niste seminte, niste paine integrala cu tarate de grau, ceva wassa si chiar din cand in cand orez brun si paste integrale .... da , am consumat si eu in tot procesul meu de slabire .... intr-adevar mi se face foame repede vorba puisorului si nici nu slabesc dar le consum, nu le suprim total  [balo]

 

meniul meu de ieri suna cam asa :

md. tarate cu kefir .... poate ar trebui sa mai schimb, nu ca nu-mi mai place dar paote e  prea multa sa mananc tarate d'astea zilnic

g. doua finn crisp 

pr. mancare de varza dulce cu marar

g. mozarella 

ci. branza , rosie, ardei, ceapa verde 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca daca combinam grau fiert cu putina nuca sau migdale macinate si putina fructoza iese o coliva minunata .... din cand in cand e permisa , am citit si pe culinar ca mananca fetele de acolo  [soricel]

 

greu a mers azi forumul ... incredibil de multe probleme de cand cu platforma noua ... sper sa se remedieze ca imi pierd rabdarea sa tot intru si sa dau de erori  [:-)))]  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, nasol a mers, chiar azi cand puteam sa stau calare pe el mai mult! [il]

Andanii, e clar trebuie sa mai astept cu platoul asta... dar am rabdare...

 

In ce priveste meniul de azi... e mai subtirel...insa nu am zis ca gustarile cu capsuni sunt de fapt: prima gustare 500 gr.  [:-)))]  [fri]  si a doua la fel tot 500 gr... am luat dimineata din piata un kg de capsuni... bine macar ca nu sunt dulci...dar sunt bune, au aparut astea de Satu Mare  [:p]  Sunt ca un balon de la ele acum... cred ca am ceva colita!

 

In alta ordine, maine nu mai plecam la mare, insa vom petrece acasa-la gradina, ca duminica e ziua sotului (si mergem la un film la mall)... si am impartit treburile, ciorba de curcan face mama, sarmale face soacra (pentru mine fara orez) si eu fac un tort monti (blat ciocolatos si crema de branza cu mascarpone si capsuni proaspete - ma duc sa mai iau un kg)  [alcool] . Asa ca pica varza mea ... desi am cumparat-o din piata dim... poate o fac duminica seara pentru sapt. viitoare. 

Cam atat cu planurile de week si de masa...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...