Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Claudia ,tu ai mai tinut anterior cure? Explica Monti in carte ,ca orgsnismul e obosit de atitea diete si poate avea o reactie si dupa 7 luni ,cind a constat cine va o slabire brusca.

Deci rabdare!

Unde ai citit ca stai o perioda acolo unde a fost obisnuit organismul? Eu stiam ca tinde sa revina, daca nu mai respecti dieta.

Caress,Andanii ,merci! Am priceput ,dar acum nu ma mai apuc de copt. Miine plec.

Ma intorc pe 27 mai,sper fara multe kg in plus.

Cind revin n-o sa va sochez cu cintaritul ,ci astept vreo 2 zile de redresare.

Plus ca am o zi de avioane ,mers cu masina 300 km la dus si intors ,cind sper sa scad cite ceva.

Degeaba imi planific sa stau cuminte ,ca socoteala de acasa nu se potriveste cu cea de la tirg. Categoric voi umbla de dimineata pina seara ,ceea  ce acasa nu fac ,pt ca merg doar cu masina.

   Sper sa fac o abatere mica pe zi ,ceea ce ar insemna mentinere? [:)]

   Pt fetele care pot ,care n-au de debarcat copii la scoala,recuperat ,activitati etc. doar mersul regulat pe jos, face minuni. Fara sala si alte masaje.Eu am avut o perioada ,acum multi ani ,cind mergeam pe jos la servici si in timp s-a cunoscut.Chiar daca serviciul e intr-o relativa apropiere.

Azi mincat usurel ,cam rar.

MDcascaval cu rosii si castraveti

P cascaval cu rosii si castraveti

G-capsuni

Cina-somon

Pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dulcetica concediu placut sa ai [deziuata] ... pana la urma unde mergi ????  [:-@]  [flo]  hai ca poti manca de mantinere si daca faci si miscare e foarte bine ... eu intotdeauna ma mentin foarte bine in concediu chit ca mananc cate o inghetata pe zi  [buca]

Hmmm .... eu de luni bune (cam din toamna) vin pe jos sau cu bicicleta la lucru zi de zi .... sunt vreo 6 km de acasa la lucru ..... si sincer nu am scazut niciun gram  [soc] dar ma mentin eroic ceea ce e foarte bine pana la urma nu ?  [am]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca nu pot! [:-)))]

Totdeauna ramin cu vreun kg ,asta dupa ce mai stau  vreo 3 zile ca imediat dupa am vreo 2,3 kg in plus. Cel mai adesea de la cantitate,pt ca maninc relativ light,dar dulciuri,nu stiu cite feluri etc.

  6 km?Adica 12 dus intors? Oau! Si nimic ,nimic? Dar in timpul asta maninci aproape conform?

Deci dupa ce dau jos ,pt mentinere trebuie sa ma mut la 6 km? [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, distractie placuta in concediu  [flo2]

 

Nu mai stiu cine intreba de clatite din faina de naut. Eu am facut de cateva ori reteta asta si sunt foarte gustoase. La reteta originala mai adaug ardei taiati marunt si cascaval ras http://nik26-nik26.blogspot.ro/2009/05/clatite-sarate.html

 

Meniu azi:

MD: omleta, wassa, rosii

P: salata cu varza, rosii, castraveti, cascaval

C: varza calita cu carne

 

Maine mergem la munte la o cabana sa gratarim iar duminica facem gulas. 

 

Un weekend minunat va doresc  [pup]  [pup]  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia ,tu ai mai tinut anterior cure? Explica Monti in carte ,ca orgsnismul e obosit de atitea diete si poate avea o reactie si dupa 7 luni ,cind a constat cine va o slabire brusca.

Deci rabdare!

Unde ai citit ca stai o perioda acolo unde a fost obisnuit organismul? Eu stiam ca tinde sa revina, daca nu mai respecti dieta.

 

Si eu vreau sa cred ca organismul meu va reactiona cum trebuie cu Monti, chiar si dupa dietele tinute anterior, si va arata o pierdere semnificativa a kg in plus. Musai  [pk]   

Dar sper sa aiba o reactie mai rapida   [disco]...Pina plec in concediu (asta prin august) imi doresc sa reusesc sa mai fac sa plece macar juma` din kg programate pentru calatorie cu bilet numai dus...  [:-)))] [:-)))]  [:-)))]

 

Care a fost greutatea pe care am stat cel mai mult timp nu-mi amintesc, insa imi doresc mult sa schimb de doua ori prefixul: prima sub 80 si a doua oara sub 70 (macar un pic sub 70  [ruga]

 

Caress, o sa-ti urmez sfatul cu Pillates, caut filmuletele in acest week-end si ti le dau si tie, cum am promis. La cat esti tu de slaba o sa devii invizibila, pe bune.

 

Dulcetica, concediu placut! Sa-ti iasa toate dupa pofta inimii!  [avion] 

 

Puisor, ma tenteaza si pe mine niste clatite, nu mai stiu de cand nu am mincat.  [clo]

 

Andanii, si eu am aceeasi parere despre mersul pe jos. V-am povestit ca atunci cand am fost in Franta (ati vazut postarea, sper) am mers extrem de mult pe jos si am mincat numai pizza si am baut bere in fiecare zi si nu m-am ingrasat deloc. Dimpotriva!  [balo]

Burta mea e tot la dimensiuni jenante, ma gandesc sa fac impachetare ucw, sa-i dau o forma mai omenoasa. Sper sa ma mobilizez in w-k. A trecut saptamina cumplita de la job si sper in acest w-k sa am timp si de mine. Sa ma relaxez, sa ma rasfat putin.  [bib]

 

Meniul de azi:

MD: 2 mere mici

G: cioco 75%

P: salata de vinete cu rosii

G: citeva alune

C: salata de rosii cu masline

 

As vrea sa maninc ceva bun in acest w-k...tare ma tenteaza sa-i fac o vizita lui Caress  [:-)))]  [:-)))] [:-)))]  Eu nu-s priceputa la bunatati! Caress, ce faci bun in w-k?  [:D]  [:D]  [:D]

 

Hai ca am scris o multime acum, daca toata saptamina de-abia am scos 2 vorbe.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fa mi in seara asta, tocmai am facut clatite! [:)] Asta ai putea sa faci si tu, se fac super usor si sunt bune, bune...dar iti trebuie sirop de agave sau gem dietetic.

 

Azi iar am mancat ca hamsterul. [batcap] [batcap] [batcap] ,din doua in doua ore, iaurt cu tarate si seminte, un castronel mic de ciorba, mancarica de dovlecei, fructe deshidratate, iar iaurt cu tarate, o jumatate de chifla cu putin cascaval si acum clatite cu sirop de agave si un rest de ciocolata de casa pe care il bagasem in congelator si am uitat de el .Mi-e un drag de mine in zilele de genul asta de nu mai pot! [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar] Deci daca prin absurd Monti nu va mai functiona la mine, credeti-ma ca ma fac cat malul, nu cred ca as mai reusi sa revin la austeritatea de dinainte...

 

In wend se va reface tortul de nuci cu ciocolata, deja e traditie, nu ne-am saturat inca de el...de fapt nici nu prea ai cum sa te saturi...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...