Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Nu stiu de ce ma mai chinui sa intru pe forum, cand incerc are treaba, ba revizie, ba eroare... daca nu ati fo voi fetelor... as fi renuntat de mult.

 

In fine, coliva am facut-o cu fructoza, coaja de lamaie, vanilie, foarte putina nuca, iar deasupra nuca de cocos rasa.

A iesit ok, as zice, nu foarte dulce.

Nu am mai facut 2 variante, ca i-am pus foarte, putina nuca si nah, 2 lingurite cat mananc eu... de pofta...

 

meniul de azi:

cafea cu cofeina
MD: putin cascaval
P: ciorbita de curcan, mazare cu carnita de curcan
G: coliva facuta cu indulcitor
C: gratar vita cu salata de rosii, o ciocolatica mica amaruie sly (25g)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Wow, merge forumul 5 minute...?Azi nu am avut timp sa vanez rarele lui momente de functionare, am fost intr-o continua alergatura si miscare, abia de jumatate de ore m-am linistit,

MD -NIMIC

G-NIMIC

P-varza noua cu ardei iute si o painica-12.00

G- 1 mar

     1 limonada

P2-Supa de fasole cu ceapa verde

      1 feliuta de cascaval cu o painica

G2- 2 lingurite de crema ganache

 C- cateva saratele abia scoase din cuptor-inca rontai la ele.

 

Maine vreau sa fac un desert dupa care sunt lesinata, dar niciodata nu am avut curiozitatea sa caut reteta, mi se parea imposibil de facut acasa.

 

Asta e reteta:

http://www.e-retete.ro/retete/muffins-de-ciocolata-cu-inima-moale

 

Va fi adaptata evident, ca sa fie Monti, iar miezul va fi de crema ganache, care e deja in congelator.Sunt foarte curioasa ce va iesi...In reteta originala eu inteleg ca miezul ramane crud, si nu ma tenteaza faina cruda deloc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ariadna, nu am nimic dulce...eu am facut saratele, o tavita mica, pentru acum, restul le coc maine, trebuia lasat aluatul minim 2 ore ceea ce nu am facut...sunt bune oricum.Si daca nu plec din bucatarie le mananc pe toate! [batcap] [batcap] [batcap]

 

Ti-am trimis cateva pe whatsapp... [:)]

 

Si nu , nu ma uit la eurovision, ca tv ul meu zice ,,no signal''.Tocmai am vazut finalul de sezon 9 din Grey s anatomy, si e destul pentru azi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si tu?? eu tocmai am vazut acum ultimul episod!

Inca cred ca locuim impreuna dar nu ne dam seama.

 

-cafea cu cofeina

MD: cateva feliute de piept de curcan afumat, rosie

G: cirese

P: ciorba de curcan, mazare cu carnita de curcan

G: cirese

C: gratar cu salata verde, 1 pahar vin

 

ma duc sa ud gradina, posibil cand ma intorc sa fie iar erori, revizie, chestii din astea...

 

Editat pe motiv de schimbare de meniu

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, sau buna dimineata...ca acum vad cat e ceasul.

 

Ziua de azi a fost lunga, lunga,  si uitandu ma inapoi ma minunez si eu de cate lucruri am facut.Sunt treaza de la 6.30, am copt 3 tavi de saratele, am spalat , intins si strans mormane de rufe(stiu ca e duminica, dar ieri nu am mai fost in stare..am mai sortat si aranjat 3 sertare cu maruntisuri,am facut o salata de somon, avocado si smantana(minunatat, va recomand sa o incercati),am facut si briosele cu pricina- cu miez -care au iesit perfect, dar am schimbat destul de mult reteta, asa cum era nu avea destula  cacao pt gustul meu, si pentru care am cumparat inghetata fara zahar, 500 g- 23 lei [fal] [fal] [fal] , dar nu se putea fara.Nici macar nu e conforma, ca are maltodextrina si amidon de porumb, dar asta e, macar era fara zahar.Daca nu o luam pe asta mancam inghetata normala, cu siguranta.

 

MD 2 saratele

G 1 castronel de supa de legume conforme

P ciuperci la gratar cu unt si cascaval

   salata de avocado cu somon afumat

    salata de varza cu marar

    un muffin de ciocolata cu inima moale :))

C orez basmati cu legume si soia(aveau si porumb din ala american bucatele de stiulete, si morcov-asa ca nici macar de F2 nu erau) cu creveti prajiti cu usturoi si ceapa verde si salata verde muuuulta.

 capsuni cu fructoza si jumatate de briosa cu inghetata fara zahar

 

Eu nu cred ca dau maine niciun raport...de ce e luni, dupa we, cand mancam atat de mult si de bine??/ [batcap] [batcap] [batcap] Sunt curioasa daca se verifica treaba cu ,, se vede la cantar dupa 48 de ore""

 

La pranz a fost masa mare, cu gratare, pastrama,si PIURE DE  CARTOFI, la care am rezistat eroic, [pk] [pk] [pk] Si nici palinca nu am baut!!!

 

Nu am apucat sa pozez briosele taiate, mare pacat...sa vedeti cum curge miezul de ciocolata din ele.Am avut emotii ca le-am facut acasa si le am incalzit la microunde, si credeam ca se va intari mijlocul...dar nu, au fost ok .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...