Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ariadna, Dulcetica, ce e cu voi???Fetelor, MANCATI , 3 mese si doua gustari, MD consistent, pranz adevarat, cina!!!Cu cat mancati mai putin si mai rar, cu atat mai rau e, cantarul nu asa o sa il urniti!Vreti sa ajungeti cum era Carmen, care manca 700 kcal /zi si se ingrasa constant 2 kg /luna??

 

Brindusik, am citit ,,cocoshul meu are mai mult'' si nu intelegeam ce vrei sa spui! [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai dreptate si o sa umplu frigiderul la servici cu diverse,sa fie la indemina.

Gustarea a fost o guma ,sa am respiratia fresh. [:)]

Chiar mi-e foame ,dar mai am 2 mere ,insa n-au trecut 2 ore.

Aseara de ex. am mincat tirziu niste mere si m-am decis sa nu mai maninc nimic dupa 19 ,ca dimineata cind ma urc pe cintar turbez.

Scriu cite kg  am la subiectul celalalt [:-)))]  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dulcetica cat de putin ai mancat cred ca alea 2 ore ar trebui sa nu le iei in considerare si sa mananci merele alea poate lesini pe birou [:-)))]

 

ar trebui sa-ti dea de gandit starile de foame imediate dupa masa...cand organismul nu simte foame desi abea ai mancat ceva nu e in regula...ideea cu mesele imense pe saturate si cu gustari exact asta incearca sa previna...sa nu se simta organosmil flamand ca apoi cand ajungi sa mananci sa nu depui ca depozit tot ce mananci

 

caress de obicei in guma se pune xilitol.....io cand is stresata mananc si la un pachet jumate pe zi [batcap]  [batcap] (nu faceti asa ceva acasa nesupravegheate [ascuns]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica!!!  [blabla]   [mariaj] Ce meniu e asta? tot ce ai mancat tu ar fi de-o masa si o gustare, sa zicem. Daca stii ca ai de gand sa mananci toata viata asa, sa zicem ca-i ok, dar daca te razgandesti o sa pui pe tine fara numar. ai grija, ca e o capcana... [}:)]

 

Brindusik, iar te muti? mai poti?

andanii, e cam incarcata prima pagina, intr-adevar.

 

meniu azi:

MD: iaurt si o felie de paine vitastar

P: o ciorbitza de legume, snitel si salata verde

G: doua mere

C: o conserva de fasole rosie cu rosii si castraveti

 

Maine plecaaaaaam! tineti pumnii sa ajungem pana acolo fara vomitaturi ca in ultima vreme, de cate ori plecam pe undeva, cum deschidem usa la masina imediat se revarsa o cisterna de voma din scaunul lui Mirci [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maine plecaaaaaam! tineti pumnii sa ajungem pana acolo fara vomitaturi ca in ultima vreme, de cate ori plecam pe undeva, cum deschidem usa la masina imediat se revarsa o cisterna de voma din scaunul lui Mirci [smulgpar]

 

ninha, metoclopramid picaturi - inainte de a pleca. daca imi spui cate kg are iti calculez rapid.

 

sau nux vomica daca doresti ceva homeopat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dulcetica, ma ofer sa fac meniuri de 500 cal! sunt maestra! [:-)))]

 

pentru raul de masina mi-a spus o prietena ca i-a mers bine fetitei ei cu acadelele ciko viagio de la farmacia dona

 

Ciko Ciko Viaggio:

a. actiune antiemetica, antispastica:

- Radacina de ghimbir, are un pronuntat efect antiemetic si antivertigo, ceea ce o recomanda in: greturi, varsaturi, ameteala, prevenirea raului de miscare, dispepsii, anorexie, indispozitia din primul trimestru de sarcina la femeile gravide.
- Frunzele de roinita au proprietati antispastice si sedative.
Se utilizeaza in tulburari digestive, in special la copii, in spasme,colici, nevroze intestinale, stomacale, in cazuri de greata si voma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...