Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Buna fetelor! Eu nu mai reusesc sa accesez forumul asta!

in fine, sa zic si eu meniul de azi:

-cafea cu cofeina

MD: 2 iaurturi mici 0.1%

P: ciorbita de curcan, tocanita de ciuperci

C: mergem la un sarbatorit, o sa ne descurcam cu ceva conform, sunt convinsa

 

La multi ani sarbatoritilor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Andanii, ti-am incercat chitelutele teflonate cu ton si brinza. [buca]   Buna idee! Se fac foarte repede. Ideal pentru mine. Au iesit cam moi, prima transa, dar la a doua am presat mai bine si au fost ok, adica nu au mai fost moi. Ma gandeam...dar nu am incercat, daca le pun data viitoare si ceva tarite de ovaz (sau putina faina de ovaz?). Ce zici?  [pl]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa pui amestec de faina cu tarate, sau doar tarate,doar faina nu e ok,ca are IG mediu si nu merge cu ou, peste si branza.

 

Rupta sunt dupa sala...am ajuns acasa si mi-am fiert niste paste cu varza inabusita(varza am primit-o gata de la mama, nu are grasime aproape deloc, asa ca zic ca e in regula.Buna combinatia...

 

PS-Ariadna, mai am 4 briose si azi sigur nu mananc, ca am avut cina glucidica.Ti le pastrez? [pup] Iarta ma daca am fost gretoasa, dar am o problema cu genul asta de scuze, ca ,, nu pot sa nu mananc ca toata lumea mananca'', sau ,,nu pot sa nu beau ca se uita ceilalti ciudat'',o sa iti explic eu de ce... [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci, nu se (mai) poate asa!!!! duminica aveam 59.3 kg!!! iar azi 61.2 kg si am fost 100% conforma! e clar, este o conspiratie a weekendului, se intampla ceva, ca ma umflu cu apa. iar aveam talpile duble si ochii umflati. nici nu pot da vina pe nemiscare, ca sambata si duminica am umblat continuu! Maine daca nu vad ca-mi revin, urlu! mi s-a luat de topaiala asta pe langa amaratele alea de 60 kg [batcap]

 

saptamana asta o sa intru mai rar, caci de vineri am expozitia si o sa fiu impuscata in cap...uffff, sa vad ce reusesc sa imi iau de mancare acolo....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ariel ,trebuie sa existe o cauza a acestei retentii de apa, si pot fi nenumarate...Ori mananci prea sarat, ori stai prea mult in picioare, sau prea mult in caldura, ori e legata de fazele ciclului menstrual, ori e o problema circulatorie sau hormonala de alta natura.Cauta pe net, am vazut ca sunt tot felul de remedii naturale, ceaiuri de soc, de rozmarin, tinctura de ienupar, etc.Si ti-as recomanda si un masaj de drenaj limfatic, face minuni.Si multa miscare...dar nu mers, ci mai degraba miscare la saltea, antigravitationala.Mersul pe jos o fi bun, dar este doar putin mai bun pentru circulatie decat statul in picioare.

Si mie vara, de la caldura mi se umflau gleznele si imi simteam picioarele grele..dar nu ochii, sau altele.Acum chiar daca stau destul in picioare e inca racoare si acasa, si la cabinet, vad ca nu se intampla.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, si eu aseara am calcat stramb... dar de azi  [pk]  sunt cuminteee!

D: o lipie cu icre si rosie

P+gustari: 1 kg capsuni

C: ciorba de zarzavat

 

Caress, te admir, ai o vointa de fier! Eu ca si Ariadna, nu prea ma pot abtine cand vad in jurul meu cate ceva bun, bun! [fri]

Si eu am probleme cu retentia, am picioarele pline de cand cu caldura! Cat am fost de Pasti la munte, nu am avut pic de retinere de apa, picioare normale si suple... insa in oras e dezastru, stau si numai la birou 8 ore, si caldura...In vremea rece nu am probleme!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, asta cu abtinutul e o problema pentru persoanele care sunt foarte pofticioase.

Eu nu sunt pofticioasa de fel, nu pot sa zic ca uite as manca aia si aia. In principiu la mine mancarea e mancare si atat, nu sunt foarte impresionata, asa ca nu imi e foarte greu sa tin Monti, care e suficient de larga si variata pentru mine.

Dar cunosc si eu persoane care sufera sincer si acut daca vad ceva si nu pot gusta. Una din persoanele astea e sotul meu. Noi am rezolvat problema acasa netinand in casa decat alimente pe care avem voie sa le mancam. Da, ok, am in casa paine pentru copil, mai am paste din care ii mai fac si alte alea, dar nu sunt preparate, aburind si mirosind sa mori langa ele.

Si iarasi, spre surprinderea mea, de cand cu Monti, nu mai este chiar atat de pofticios, pentru ca stie ca poate manca pana se satura din ce are voie.

In vizite si la petreceri incercam sa nu plecam nemancati. Mancam bine acasa si daca ai burta plina, nu mai e chiar asa de chinuitor.

Si, conteaza motivatia psihica foarte mult. Si am mai constatat ca e mai usor sa nu faci nici o concesie, decat sa faci mici concesii. pentru ca azi o concesie mititica asumata, maine alta concesie mititica asumata, kilele nu scad, stagneaza, intervine frustrarea ca te abtii de la atatea si uite nu se intampla nimic. Creierasul si constiinta zice hai, inca o concesie mititica, ce poate sa faca rau... si daca vezi ca nimic nu se intampla esti tentat sa renunti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress, te admir, ai o vointa de fier! Eu ca si Ariadna, nu prea ma pot abtine cand vad in jurul meu cate ceva bun, bun! [fri]

 

Cred ca trebuie sa lamuresc ceva,  [:D]  eu nu am absolut nici o problema cu abtinutul de la a minca ceva, chiar niciuna. Dovada certa sta faptul ca tin toate posturile si nu mai maninc deloc carne de 14 ani.

Ieri am mincat pizza ca asa am decis, nu ca nu ma puteam abtine. [zz] Adica, asa am vrut.  [:-)))]  [:-)))]

Deci, abatere deliberata.  [alcool]  Sunt curioasa sa verific teoria voastra. Dimineata deja eram taxata cu 200 gr., sa vad maine dimineata, pentru ca am inteles ca se vad dupa 48 de ore.

Am participat aseara la o conferinta online si am citit niste articole legate de slabirea mentala.

Nimic nu-i intimplator. Vin ajutoare!!!    [am]

Azi habar nu am ce maninc. E post si  nu mi-am pregatit nimic. Deocamdata am mincat un mar si mai am unul.

Mai incolo trebuie sa ma...orientez...ca nu am incotro. Ma bate un gand sa fac zi de mere, am mai facut asta si mie mi-a priit. Dar trebuie sa dau o fuga in piata sa iau, sa vad daca am sanse. Deci, meniul de azi...chiar nu stiu.  [:D]  Cand aflu, spun!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...