Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Lorelei, pe aia fantastica o vreau, nu tiramisu. nu sunt fan tiramisu deloc, nu stiu de ce.

Caress, multam [pup] vreau turtite pentru mese lipidice, nu glucidice. ptr glucidice eu mananc paine integrala cumparata, nu ma complic.

Andanii, unde ai fost? Te-ai distrat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Atunci faci amestecul de faina si tarate 50:50.Poti pune si un ou, si o lingurita de tarate de psyllium, daca vrei.

 

A fost ok la restaurant, singurele ispite mari au fost papanasii si niste clatite umplute cu ciuperci, ceapa si smantana, care miroseau intr un mare fel.Eu mi-am luat fasole batuta, salau cu legume la gratar si smantana, si un ceai de fructe...Combinatie mai turbata nu cred ca gaseam, va dati seama ce fete au facut oamenii astia...ceai cu peste si fasole...si ceai de fructe, nu orice ceai [:-)))]

 Maine vreau sa fac o prajitura cu cirese, atata m-am gandit la ea ca o faceam din seara asta daca ajungeam la o ora rezonabila.Pandispan n-am facut niciodata, dar n-am facut nici altele si au iesit.,se zice ca pandispanul e cel mai usor de  facut... [:)] Vom vedea...

 

Noapte buna tuturor!

PS Andanii, bine ai revenit, si noua ne-a fost dor de tine! [pup]

PPS- Cum Dumnezeu reusiti voi sa tineti minte ce a scris fiecare acum 3 pagini, nu inteleg...si sa raspundeti punctual fiecareia...Oare deschideti mai multe pagini de forum...?Ca acum imi aduc aminte ca nu stiu care a facut un meniu super sofisticat, si am vrut sa i spun, dar nu mai stiu...Nihna, tu erai oare...?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele dragi si cumintele! [flo2]

Raportul de dimineata: -0,700 kg - s-a deblocat cantarul.... sper sa o tina tot asa; ca ma saturasem tare dupa 3 saptamani de cuminteala si stagnare! Deci 126,3 - scadere: -10,7 kg!

Eu am facut ieri bombonele tiramisu (tarate de ovaz inmuiate in apa cu cicoare si stevia, apoi amestecate cu o cutie mascarpone, o ceasca de migdale macinate - lasate la intarit in frigider, facute bilute si tavalite in cacao) - o bunatate!

Azi:

MD: budinca de branza (oua, branza, iaurt si tarate)

P: cascaval gol

C: scrumbie

gustari: capsuni

 

Caress arata bine inghetatele tale; o voi incerca pe cea de iaurt!

Andanii, bine ai venit, de azi esti cumintica  [:)] .

 

O saptamana frumoasa si cuminte!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen scuze ... am fost mega ocupata saptamana trecuta si n-am apucat ... promit ca azi modific dupa ce raporteaza toata lumea  [usa]

 

Claudia felicitari pentru scadere  [deziuata]

 

eu raportez un mare porc ....  [ascuns]

 

caress inca ma uitmesti cu gatitul  [buca] ..... sa nu-mi spui ca ai mai scazut la cantar  [:-@]  ... cum tin minte ??? nu stiu , pur si simplu le retin .... cred ca e un exercitiu de memorie  [am]

 

brandusik cum stai cu gasitul locuintei ???

 

ninha in zona am fost ... nu departe , doar la mosie (a se intelege casa de la sat) dar cand merg acolo prefer sa fiu departe de tehnologie  [ttv]  si stau cat mai mult in curte, bicicleta, pasarele , catei  [pl]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu stiu de cite ori am incercat sa scriu un mesaj pe ziua de azi si nu am apucat... [alcool]

Ne-a venit o sefa noua si....no comment. [batcap]

Pentru raport: 84.4 kg   [soricel]  e totusi bine, ca nu-i pe plus...dar am in cap sa raportez tot scadere si luni ce vine, adica mi-am propus nici o abatere, sa vedem ce spune cintarul.

 

Azi:

MD: 2 oua ochiuri cu rosii

G: un iaurt light

P: peste cu rosii

G: migdale

C: inca nu stiu...sa vad cind ajung acasa....

 

o saptamina usoara va doresc, inclusiv mie!  [deziuata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa, asa da,  Andanii, trai neneaca! super! dar cu ploaia din we... cum te-ai inteles? ai putut sa faci ceva?

 

In cele din urma am facut aseara o turtita mai mare, in loc d emai multe mici, ptr ca aluatul meu nu se putea modela, era o masa amorfa, fara elasticitate. s-a copt in 30 de min, e ok, dar cred ca trebuia sa-i pun si niste ou, ca sa iasa mai bun, asa ... parca mananc rumegus.

Meniu:

MD: covrigei cu tarate si kefir

P: niste rumegus + mancarea mea de ciuperci cu ghimbir (in sfarsit am terminat-o!)

G: doua mere

C: cirese [pl]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ninha pai m-am descurcat ... nu a plouat tot timpul , sambata chiar a fost frumos , soare aproape toata ziua , seara doar a plouat  [alcool] si ieri a plouat cu soare 

 

am vrut sa modific tabelul rapid  [:-)))] si supriza nu ma lasa .... nu am functia de editeaza la primul mesaj .... imi pare rau , o sa modific atunci cand fac capitol nou .... cred ca mergem pana la 50 pagini cu capitolul asta ... vad ca si alte subiecte sunt tot asa  [pk]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...