Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Buna fetelor.

Andanii, in saptamana care a trecut am inregistrat si un minim absolut de 55,1, azi aveam 55.5.Vad ca merge mentinerea, in continuare mananc de sparg si dulciuri absolut in fiecare zi.Si in general nu ma prea abtin cand e vorba de ceva conform.

 

Am facut prajitura cu cirese, bineinteles ca nu sunt in stare sa ma tin de o reteta cap coada, daca n-as face inovatii nu as fi eu [batcap] [batcap] [batcap] .E OK, nu exceptionala dar perfect comestibila si mi-am facut damblaua.Nu e destul de dulce-ma omoara fructoza asta care dupa copt dispare- si am tinut-o cam mult, asa ca e cam maronica pe dos-am razuit un strat..M-a tinut cineva la telefon si am uitat de ea.

 

Ariadna, abia am vazut mesajul tau, nu imi apar notificari decat in comunitate, nu in forum, habar nu am de ce...

 

Ninha, imi suna cunoscut...consistenta aia de rumegus imi aminteste de turtitele mele de tarte de la inceputuri, nu ai pus si faina?Taratele nu le-ai rasnit?Cele de grau au capacitatea asta extraordinara... [:)]

 

Iata si prajiturica, pe care am combinat-o cu inghetata de iaurt si niste sirop de ciocolata.

 

post-79951-0-70537800-1369664250_thumb.jpg

 

 

Andanii, o idee, cand deschizi capitol nou in prima postare scrie si tu doar ,,hello montignaci si montignace'', sau ceva, si lasa informatia pentru a doua postare, pe care te va lasa sa o editezi

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Caress, ai dreptate, n-am rasnit taratele. am pus 150 de grame de faina integrala de secara si 150 de grame de tarate de grau. poate data viitoare o sa iau altfel de tarate,

Ce bine ar fi daca m-as mentine si eu asa!

 

Am mancat 1 kg de cirese si sunt in extaz, asa de bune au fost!!! le-am luat de la cineva de la sat, nu sunt de supermarket, m-au uns pe suflet!

 

Child, cum faci batonul homemade? foarte frumos meniul tau!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Child, cum faci supa de rosii raw, am tot vrut sa fac acum vreo 2 ani,mi-am cumparat si mixer vertical cu gandul ca fac aceasta supa de rosii, apoi am uitat...

 

Nihna, sa iei de ovaz...nu se compara.In seara asta a facut Klara painici...dar a pus si smantana, si ou, i-am zis eu ca seamana mai mult a pogacei decat a painici, si nu e bine...sunt atat de bune ca iti vine sa le mananci goale! Nici ca ale tale, cu gust de rumegus, dar nici ca ale ei nu e bine...Oricum si ea a trecut la F2 odata cu mine, are 57 kg -adica 5.5 kg pierdute de pe 18 martie, si continua sa scada.Iar Corina, cealalta prietena a mea a scazut 5.8 kg de pe 28 martie.

 

Azi MD 2 wasa cu cascaval afumat

    P 2linguri de spanac cu 1 ou ochi

       prajitura cu cirese-multa!!!

    C Salata olteneasca-

Am mancat in Centrul vechi la un restaurant unde din 6 pagini de meniu aveam de ales intre 2 salate: asta, care avea salata verde, ou fiert, branza, ceapa, ardei, rosie, castravete si sunca-le am zis sa nu imi puna, si o salata de ton care avea si porumb si un sos de iaurt care nu stiu cu ce era facut...In rest, carnuri, carnuri, pui, si alte carnuri.

 

Dupa un castron cat un lighean cu salata, am luat 2 cartofi prajiti din farfuria prietenei mele. [:)] Ca am vrut, nu pentru ca nu as fi putut sa nu ii gust.Si am baut o cafea fara cofeina.Aah, am comandat bere cu lamaie, de capiata ce sunt,ca stiam ca e dulce...Doar am gustat-o, nici daca imi doream sa o beau nu as fi reusit, era mult mai dulce decat prajitura mea de la pranz!!!Si ce mi placea berea asta inainte...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Ieri captusit cu o indigestie adevarata. A fost ziua unui coleg si am pescuit de pe platou un pic de gratar de pui, o lingura de ciuperci si o lingura de fasole verde cu putin usturoi. Eh, ceva din astea nu a fost ok, nu stiu ce, dar a trebuit sa plec la un moment dat acasa, atat de rau imi era.

Mai pe seara am rontait o turtita mica si mai incolo, cand mi-am mai revenit un pic de gratar facut de sotz.

 

Azi sunt cam indecisa. Nu prea am curaj sa mananc nimic...

O sa incerc o turtita goala si vad eu mai incolo...

 

Oricum, cantarul arata azi 67.200. Dragut din partea lui, sper sa nu fie numai efectul indigestiei...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata, fetele!

 

Am luat niste vitamine, Vitamax, mai exact, recomandate de dermatolog, si am impresia ca am mai pus ceva pe mine, blugii sunt mai stramti, cureaua nu se mai inchide la aceeasi gaura... hm, trebuie sa-mi iau cantar nou, ca asta e stricat. vreau sa stiu cum stau.

oricum, nu mai iau vitamine acum, si sper sa scap de surplus destul de repede. Nu regret ca le-am luat, ca mi-au facut bine. ma simteam f obosita si somnolenta tot timpul, si dupa ce le-am luat parca m-am trezit din somn [hop] [greutati]

 

Carmencat, sorry ptr burtica, tine-o tot pe  [grata] dar cred ca ti-ar face bine si niste Linex.

 

Va pup [pup] revin mai tarziu cu meniul

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NINHA la batoanele de cereale pun asa: fulgi de ovaz, fructe uscate, inmuiate in prealabil (curmale, caise), sirop de agave si cacao (sau carob). Le amestec bine si le fac batoane pe care le infoliez. SUnt foarte hranitoare si bune la drum, sau cand nu ai timp sa mananci acasa.

 

CARESS la supa de rosii raw pun, pentru 2 portii: 130 ml apa, 3 rosii mari sau mai multe rosii cherry, jumatate de ardei (rosu prefer eu), un castravecior (sau putin dovlecel), un pic de usturoi, sare, busuioc sau patrunjel. Se poate adauga ulei, eu pun doar la servire, si fulgi de drojdie. Mixate toate si enjoy! La servire, eu am mai pus, cateodata, castravete cuburi sau naut fiert.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...