Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Da Brandusik, ai dreptate, nu ar strica deloc niste sport organizat (in afara de mersul mai rapid); am sa incerc niste miscari de gimnastica pentru maini, picioare si burtica! [:)]

Apropo de alergat, am vise de foarte mult timp in care alerg mult si repede si nu obosesc niciodata - e o senzatie free; asa cum visez ca merg pe bicicleta (desi nu am mers niciodata) si ma simt superrr! [clo] Poate candva....

 

Pai Carmen, ce facusi, tot la gratar ai ajuns?  [:p] Ai zis ceva de bunatati in week, o varzuca ceva...ai grija la pomana, sa lasi orezul in farfurie, eventual si sarmalele, si ciorba daca e cu perisoare cu orez, si nici coliva nu ai voie si evident ca si cozonacul e interzis total! [batcap]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

claudia eu pentru maini fac ceva de genul..stau in picioare..cu mainile intinse la nivelul umerilor(si cu pumnii stransi)si le aduc de pe laterala in fata cu flexarea cotului...nu-ti pot spune daca faci chestia asta cu 30 de repetari si durere de muschi la maini ai

 

sau inca o chestie ..aceasi pozitie ..dar cu palmele drepte...tot la fel la nivelul umerilor mainile in laterala si faci miscari mici de rotatie(cercde 15cm diametru)...sa faci 20 in fiecare directe...la fel...

 

daca facie exercitiile astea simple..garantez ca dupa 3 zile o sa ai febra musculara la maini  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut fetelor, ieri n-am mai apucat sa fac exercitiile de pe youtube, pentru ca am iesit mai curand de la restaurant decat programasem si m-am dus la sala. Am muncit zdravan si am ajuns la 9 seara moarta de oboseala. Poate reusesc in seara asta.

 

Am gasit ieri la supermarket un amestec de cereale pentru micul dejun delicios, cu mai multe feluri de tarate si cu fructe uscate. Mi-am luat o punga de proba si ma duc azi si-mi iau un sac  [:D] . Asa ca in dimineata asta am consumat lapte soia cu cerealele astea- un vis! Macar mi-am gasit masa de dimineata, ca asta era mereu o problema!

 

Aseara am mai mancat creveti si sparanghel la restaurant- a fost bun. 

 

Meniul de azi:

MD: lapte soja cu cereale asortate

G: nu mi-e foame deloc

P: am un rest de carne la mine cu legume crude

C: fac pui la cuptor cu salata.

 

Va urez o zi frumoasa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, tot la gratar am ajuns. pai daca ziua de sambata e compromisa cu parastasu'... duminica ne descurcam mai lejer asa, ce rost are sa stau in bucatarie. In timpul saptamanii copilul e la gradi... noi mai usurel cu mancarea, ne descurcam.

Cu mancarea de la pomana nu e problema. Daca e un pic de branza si sigur trebuie sa fie, si un pic de friptura ne-am scos.

Coliva nu imi place, cozonacul nu imi spune nimic.

Nu v-am zis ca nu sunt pofticioasa? La mine e foarte simplu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelei,inainte sa iti iei un sac, sa te uiti exact ce fructe sunt in amestecul ala, daca este cel la care ma gandesc eu,are si stafide, banana, fructe tropicale confiate-adica au zahar- ,plus fulgi de ovaz, care au IG mediu, deci nu merg decat cu lapte 0%, nu cu lapte de soia -care nu e degresat, din ce stiu eu.Oricum, cam toate cerealele cu fructe din comert sunt neconforme.

 Brindusik, face Carmen un masaj de lesini de placere...

 

Eu aseara nu m-am dus nici la sala, nu am facut nimic nici acasa, din motive de CM abia sosit...Singura parte buna este ca am scapat de starile alea de rau si de lesin de dinainte, ma speriasem in prima luna.

Asa ca daca tot nu am mai plecat am mai facut un tort de nuci cu ciocolata, am incercat o alta inghetata cu ciocolata, mult mai simpla decat aia cu galbenusuri fierte-super a iesit, si trebuia sa fac si ceva de manacare, nu numai dulciuri, pentru azi.

Am facut mancarica de cartofi dulci-mai aveam unul care deja statea sa se strice, nu stiu de ce nu va plac, mie mi se pare exceptional de buni...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o mare durere de cap. Ma duc sa imi pun o cafea CU cofeina.

Nu am mai apucat sa imi mananc cei doi crenvusti la pranz, au fost inlocuiti cu cele doua turtite de tarate pe care le planificasem la gustari.

Daca ma gandesc bine... nu as vrea sa fiu stomacul meu... azi a primit cafea, suc de portocale, cirese, cafea, turtite si cafea si iar cafea. Poate are mai mult noroc diseara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Continui mesajul anterior, ca am avut treaba si mi-era ca pierd ce am scris pana termin...Diseara ma duc la fitball, adica fac pilates leganandu-ma pe minge [pk] [pk] , sa vedem daca imi sparg dintii pe parchet sau nu...Si mi-am luat banda elastica de stretching, de la Decathlon, si vreau sa fac ceva de genul:

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] [:-)))] De ulei iti e tie??Dar nucile, doua ciocolate, smantana din glazura, fructoza, alea nu te ingrijoreaza???

 

Inghetata asta simpla, rapida?Smantana lichida 400 ml,200 ml apa, 2 ciocolate negre, 2 linguri de fructoza, 2 linguri de cacao, 2 linguri de pudra de roscove.Topesti ciocolata in smantana cu apa, adaugi si restul,omogenizezi bine, lasi sa dea un clocot si gata.Racesti bine, la frigider, apoi bagi in aparatul de inghetata jumatate de ora.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Complicat, mai bine mananc o ciocolatica sly, imi mai pun un pahar de apa si mai citesc o carte. Tocmai am citit seria Instrumente mortale, vol 5 in engleza ca nu a aparut in romana si sunt frustrata ca nu a aparut inca 6! Sunt la ultimul volum din Dispozitive infernale acu', tot in engleza, ca nu a aparut in romana.

Nah, uite asa imi trece cheful de inghetate, si alte mancaruri care ocupa timp! [:D]

(cititul se produce in timpul meu liber, dupa ce culc copilul si termin alte chestii de smotruit)

Mda, si mai am un pic si... eu ce mai citesc???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...