Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Buna!

 Instrumente mortale, vol 5 in engleza ca nu a aparut in romana si sunt frustrata ca nu a aparut inca 6! 

si... eu ce mai citesc???

Pune un link sa vad ce citesti. Apreciez cind cineva recomanda asa calduros!

Fetelor ,m-ati speriat ce dispozitie sportiva aveti.Eu maninc cirese ,citesc si ma minunez.

Auzi vorba la Claudia:desigur ca vointa bate pofta! [il] De unde ti-a venit? Yoga nu faceti?

Eu pina luni nu  ma gindesc decit la o posibila revenire.

Abia de azi sint pe mincare conforma 100% si simbata merg la o nunta si duminica la petrecere privata cu ocazia nuntii. [:)]  Cititi va rog printre rinduri.Dezastru!

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Caress, multumesc mult pentru tip. uitasem chestia cu fulgii, asa ca ma mai gandesc. Nu are deloc adaus de zahar, si mai scrie ca toate cerealele sunt integrale. Daaar, au stafide si au si 5% banane. Cu lapte 0% ar fi ok?

 

Meniul de ieri:

MD: cereale cu lapte soja

P: carne cu legume crude

C: pui la cuptor si quinoa.

 

Azi:

MD: cereale cu lapte (am citit mai tarziu mesajul de la Caress)

P: mai am pui de ieri cu quinoa

C: vreo salata prin oras, azi ma duc la shoping.

 

Voi ce faceti in weekend de mancare? 

La noi s-a stricat aragazul (cu inductie, abia avea 4 ani) si vreo 2 saptamani n-am avut aragaz, asa c-am gatit aproape numai la cuptor sau la un resou cu gaz dintr-ala de camping. Azi ne instaleaza aragazul cel nou (tot cu inductie, dar mai mare) si de maine pot sa gatesc din nou normal.

Doar ca la noi e pericol de inundatie, ploua cu galeata si e gri totul. 

Asa ca am sa-mi fac un weekend in pijama, numai duminca ma duc la o tura de sport ceva...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetico, eu am fost mare fan de Cecelia Ahern (asta la capitolul - eu ce mai citesc). Are un stil tare deosebit de scris, pe mine m-a captivat. In ultimul timp n-a mai scos carti si le-am citit cam pe toate. Incearca una, poate-ti place. Cea mai cunoscuta e "PS: ich liebe dich" dupa care s-a facut si filmul. Sunt carti de dragoste, dar scrise cumplit de diferit, ciudat rau de tot. Probabil de-asta-mi plac  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daaa... am citit si eu PS I love you... draguta.

Eu am citit acum seriile Instrumente mortale si Dispozitive infernale de Cassandra Clare. Dragute, genul urban fiction for young adults. Da' tre' sa ma pregatesc sa stiu si eu ce o sa citeasca fi-mea in curand, nu?? Ca am eu asa un feeling ca nu o sa le mai pice bine Ciresarii, ca pe vremea noastra...

Cartile le-am cumparat, pur si simplu, la prima serie sunt aparute vol 1-4, al cincilea l-am gasit in engleza pe net, iar al 6-lea o sa apara la anul. Ce ma enerveaza seriile astea de ma lasa in ceata si cu sufletul la gura! La a doua serie am cumparat vol 1-2, al treilea, tot asa, l-am gasit in engleza pe net. Asta macar s-a terminat. Hm... As fi vrut sa mai fie...

 

Ploua, ploua, ploua.

Meniul de azi:

-cafea cu cofeina

MD: cafea fara cofeina

G: iaurt 0.1% cu fulgi de secara (adica acum 5 min)

P: habar nu am, idem cina

Mai am pe aici prin frigider pe la munca un iaurt si niste mere

Nu cred ca ies sa imi cumpar ceva pe ploaia asta... sunt in fusta (ca acuma imi permit), tricou si papuci decupati si usor inghetata...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelei, eu zic sa renunti la acele cereale, nu sunt conforme nicicum...Eu nu am net la cabinet si scriu de pe telefon , de unde nu pot adaugă culori, si nici scrie cu alineat...Nu știu ce voi mânca azi, m am trezit la 9.55, am îndesat într o sacosa niște cirese, niște brânză de vaci grasa, un iaurt grecesc, 3 prajiturele si un ardei capia.Bune si astea... Pe ploaia si pe noroiul asta oricum nu ies nicăieri .Carmen, iti fac eu masaj, nu mai fi suparata! Revin când revine netul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

caress de ce sa renunte lorelei la cereale ca nu pricep? is integrale..si probabil is gen musli daca au si chestii deschidratate.....si eu tot asta mananc..fulgi de ovaz integrali si acum imi adaug singura fructe deshidratate..merge de minune treaba cu iaurt 0%...cu lapte mananc fulgiii simpli

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.farmaverde.ro/cereale-faina-seminte-soia-fructe-uscate-si-crude-c-172/musli-cu-fructe-cereale-1kg-sano-vita-p-6099

 

Ce se găsește la noi sunt genul asta , si au fructe neconforme, banana, stafide, curmale, unele au bucatele de fructe exotice confiate, plus fulgi de porumb. Ar trebui sa vedem exact ce conțin, dar pr mine si stafidele si bananele singure le fac sa nu fie conforme.Lorelei, fa o poza la ambalaj sau la lista de ingrediente, e cel mai sigur.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress, sincera sa fiu si eu cred din pacate ca nu-s prea montignace. Sunt bestiale la gust, pentru ca au alune prajite fara ulei in ele si-s asa crocante si bune rau. Si da, au fructe deshidratate cam 5% banane scria, ceva stafide si parca atata. Acum sunt la birou, dar am sa fac poza acasa. Declara insa ca n-au niciun fel de adaos de zahar si ca fulgii sunt integrali. Insa am vazut la cantar ca aveam mai mult, asa ca le donez altcuiva. Multumesc frumos insa ca mi-ai spus, altfel cumparam in continuare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, PS I love you e singura carte mai normala. In rest sunt cam anormale cartile ei. Da-mi plac rau de tot. 

Mai citesc carti politiste- inca le ador, de pe vremea cand eram de 12 ani si imi mai plac asa cartile gen Pasarea spin, etc.

Am mai inceput cartea despre viata lui Steve Job (tata lui Apple) si mai am inca vreo doua de selfhelp cu relaxare, samd. Insa nu ma prea ating de ele in ultimul timp, din pacate sunt psihic asa de obosita ca prefer seara doar sa consum, ma bag in pat si ma uit la tv. Cand sunt mai in forta mai citesc, dar in general sunt pshic vlaguita.

N-am incercat carti sf dintr-astea moderne, nu prea ma tenteaza stilul. Cine stie? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...