Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sa pun si meniul, acum ca ma simt foarte plina, dupa ce-am mincat 4 clatite!  [ascuns]  (mi-au iesit vreo 15 in total, cred).

D: omleta cu ciuperci si rosii

G: iaurt cu tarite de ovaz

P: varza cu rosii si marar, clatite, gingerata

G: 2 clatite

C: varza cu rosii si marar, brinza cu rosii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ariadna, arata bestial clatitele tale. Cum le-ai facut? vreau si eu

Editez ca ai pus reteta: fac si eu maine, sunt grozav de ademenitoare.

 

 

Caress sa traiasca ca am stat pe capul ei aseara, pe skype.  [flo2]  [flo2]  [flo2] 

 

Lorelei, am pus 4 oua, o cutie de 200 ml de frisca lichida (100 in aluat, 100 in crema)+apa, 2-3 linguri de ulei de masline, faina si tarite (risnite fin) de ovaz. Iar crema e dintr-o ciocolata 75%, topita in smintina (100 ml) la foc mic. Foarte buna crema...aaa si am pus si putina fructoza, ca era amaruie ciocolata. 

Merita incercat, a durat putin ca timp si ti-am zis, mi-au iesit vreo 15 clatite. [soricel] 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti fie de bine ARIADNA! Arata tare apetisante clatitele!

Eu le fac dintr-un ou, faina integrala, tarate de grau, apa cat cuprinde. Si cate putin ulei la prajire. Si cam tot atatea ies.

 

LORELEI eu nu m-as risca cu dulceata aia. Cel mai conform este magiunul, care are doar fructe.

 

Meniul de ieri:

- ananas

- branza 0%, iaurt 0%

- inghetata monti

- gulie, rosii, ceapa verde, ardei

- banana

 

Meniul de azi:

- capsune

- covrigei monti

- ananas

- cas afumat, ardei, rosii, ceapa verde

- inghetata monti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress, io n-am auzit pana acum de tuns pisicile. Si prietena mea are una dintr-aia persana, insa cred ca tot farmecul ei e tocmai parul ala matasos si lung. A stat la tuns? pe-aici sunt saloane de coafor pentru caini la tot pasul, da de pisici n-am auzit. Am auzit insa de-un psiholog pentru pisici, pe bune, era vecinul meu...

 

Cge, ai mai citit Nora Norberts? cartile pe care le-am citit eu mi se par cam naive, cel putin colectia cu tipele gradinarese. Am citit vreo 2 si am renuntat.

 

Mai caut un autor asa, special care sa ma atraga si sa-l citesc fara sa respir. Voi ce mai cititi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o pauza de respiro, dupa aia spal mormanul de vase.

Deci, mazarea e gata, varza e gata, ciorbita de legume gata.

Am fost si la parastas, am supravietuit cu putina branza si putin gratar de pui, apa si cafea fara zahar.

Meniul de azi:

-cafea cu cofeina, cotoare de varza

MD: (pe la 11, nah, la parastas) o bucatica mica de branza, un copanel la gratar, o rosie

P: (pe la 15) ciorbita de legume, gratar de vita si pui, salata verde

C: acum chiar nu stiu, nu imi mai trebuie nimic, cred ca niste capsuni sau cirese

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress, si eu vroiam sa te intreb cum e cu tunsul la pisici.

Noi avem al-3-lea copil, o pisica himalayana, se aseamana cu persanele. Dar veterinarul ne-a zis sa nu o radem, ca e stresant ptr ea. N-am apucat sa intrebam ptr tuns.

 

Tu lucrezi cu animalele. Ce stii, le e cald vara, sau blana le regularizeaza temperatura corpului ?

 

Lorelei, n-am mai citit Nora Roberts, dar mi le-am luat ptr vacanta, la cat sunt de obosita, carti usurele imi trebuie acum.

 

Eu credeam ca e ok dulceata aia,dar se pare ca nu e asa:

http://methode-montignac.aujourdhui.com/forum/produits-montignac-et-aliments-montignac/111449/ig-confiture-au-fructose-et-confiture-au-jus-de-raisin.asp

 

Ma duc sa ma apuc de treaba, azi avem program de piscina.

De gatit, o sa fie piept de pui, peste, fasole verde soté si cartofi noi la cuptor ptr restul casei.

 

Ariadna, felicitari ptr clatite. Eu le fac in fiecare weekend, cu 1 ou si apa minerala.

 

Pe curand,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...