Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si eu am dat copiilor Nox Vomica, as zice sa incerci homeopate inainte de astea traditionale.

 

Brandusa, si noua ne place curry de pui cu lapte de cocos.

Eu gasesc sos curry intr-un borcanel mic.

Dar aici e multiculturalism la greu, inclusiv la rafturile cu mancare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cge va place cel maroniu sau cel verde? [:D]..ala maroniu mie nu-mi place ca are si pasta de alune si nush de ce nu-mi place deloc sa asociez alunele in mancare mi se pare gretos tare din cauza ca e prea gras

 

i-am povestit colegului meu thai si o spus ca imi aduce el sos de curry verde si frunze de lamaie [pk] ..o sa-i reamintesc diseara sa nu uite si manana produc iara reteta..de data asta ma mai gandesc daca ii pun macar o firmitura de  chilli

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna!

 

si eu votez pt Nux vomica, cel putin pt mine a functionat f bine. Nu acelasi lucru il pot spune despre Metoclopramid, de la care, de fiecare data, ameteam cumplit.

Pt greata mai este buna limonada cu ghimbir, in sarcina am fost foarte bune prietene [:)] .

 

Ariadna, relax si rabdare, ca vei slabi si tu frumos. Primele 2 luni de Monti, abia daca am dat 2 kg jos, de ma apucase turbarea ca nu mai "functiona" dieta la mine....si uite, incet, incet, intr-un an s-au dus 15 kg.

 

Eu ma lupt iar cu "fiara", asa ca meniul meu de azi a fost "chelios", abia am putut sa pun ceva in gura de teama sa nu turbeze mai rau. In schimb am dat cu Colebil in ea, maine sper sa ma lase in pace.

Azi:

md: 2 mere

pranz: ciorba de perisoare si 2 linguri de legume fierte, oribile...

cina: 1 banana (ne-monti, insa era singura chestie care m-a atras si am putut sa o mananc....).

 

Am aranjat si vacantele, am optat pt varianta fara mese incluse, ca sa pot sa am controlul si sa nu scap in mancaruri de tot felul, caci sistemul All inclusive imi dauneaza grav [:)] . Dar apartamentele rezervate sunt dotate cu bucatarie utilata complet, supermarketuri aproape, asa ca...voi gati [batcap] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci tu ariel te duci la bulgari  [soricel]

banana sa stii ca e monti...daca era coapta coapta are Ig65 si daca era mai tare spre verde are 45...si mai ales ca ai mancat-o de sine statatoare esti ok zic io

 

io azi la cina pana la urma am mancat peste afumat cu ceapa si paine de tarate [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cine zicea ca merge la sala cu mine?Ariel, tu?

Asta seara am facut o ciorba contra cronometru, cu ce aveam prin casa-adica mai nimic...ceapa verde, telina apio-o tulpina, varza, dovlecel si suc de rosii de la Lidl-care nu are zahar, incredibil! Apoi am fost la sala, la ora de bikini line...nu imi mai simt nici picioarele, nici abdomenul, nici fundul...sau mi le simt prea tare, ca ma dor toate de mor...

 

Acum fac din nou prajitura cu ciocolata si nuci, by request...mare succes ce are!Andanii, am cronometrat, cu tot cu macinatul nucilor dureaza 20 de min pana o bagi la cuptor si 30-35 coptul,Cat se coace faci glazura.Mai usor si mai rapid nu se face decat crema de zahar ars, si nu prea se compara...

 

Deci la cina , ciorba de legume, 2 castronele...si nimic altceva.Si pe astea le-am mancat mai mult de sete, ca foame dupa sala nu imi e deloc.Am si baut jumatate de l de apa cu lamaie(ca goala imi sta in gat), nu ca m-as deshidrata , ca am grija sa nu ma duc la nimic care e cardio, ci ca bautul apei iti ofera cateva secunde de respiro... [pk]

 

Ficatul e Monti, dar nu se prea recomanda in F1...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Azi am fost destul de cuminte [batcap] :

MD - cas, drob, ardei

P - bulz (am mancat putina mamaliga)

C- salata cu salata eisberg, rosii, ridichi, ceapa verde, somon afumat

 

Nu prea stiu ce sa-mi iau la gustari cu mine, azi nu am avut nimic.

 

Am facut limonada cu lamaie, ghimbir si fructoza (Sly, din Auchan). E ok, nu? Pot sa beau dupa masa sau trebuie sa fie "independenta"?

 

Pupici,

Andrea

 

PS Andani e super prima pagina! Caress, multumim pentru poze si retete!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...