Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

caress? eu? poate...nu stiu...:)) Da...mereu gasesc scuze cand e vorba de sala. Al meu trage de mine in fiecare zi sa merg cu el (e sala vis-a vis de bloc), insa, la acest moment stiu sigur ca nu voi face fata. sunt vesnic lesinata de oboseala, ma culc numai la 2 si la 3 si dimineata imi dau singura suturi in fund sa ma trezesc, uffff. Am avut o perioada in care mergeam, insa m-a dezarmat febra musculara pe care o urasc!!!!

 

brindu, ce veste buna cu banana! m-am ferit in ultimul an de banane, insa pe vremuri aveam zile in care le mancam ca masa unica. ce bine! o sa mai bag si de acum inainte 1 data pe saptamana.

Cu vacanta...am decis ca vacanta cu picii sa o facem la Sunny Beach, in Bulgaria, caci acolo e tot ce vor ei: mare, soare, apa, nisip...Al meu o sa sufere saracul, ca lui nu-i place caldura...Si o sa mai facem o vacanta la niste amici in Barcelona, numai noi 2, asa...cum nu am mai fost de secoleeeeeee, insa va fi vacanta de alergatura si Teo sigur nu ar rezista.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

ariel eu personal consider ca banana e un aliment medicament. nu l-as exclude..o data pe sapt chiar nu moare nimeni...si daca mai tii minte cand ajungeam pe la sala mai mancam cate o banana inainte...

 

cred ca cel putin daca esti prin oras si te paleste foame sa spunem [fri] ...decat un covrig, o merdenea sau mai stiu eu ce batoane care cik is fitness da is pline de zahar..o banana e cea mai buna scapare de la foame si e inca o alegere sanatoasa si pentru creier [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! [hia] 

 

E ok, Ariel, o sa am rabdare. Sa stii ca nu am gasit CLA de 90 capsule...doar de 30 si e prea scump... [alcool] 

 

MD: un iaurt cu 2 linguri de tarite de ovaz

G: un mar

D: 2 oua fierte cu brinza, rosii, castraveti

G: cateva alune

C: inca nu stiu, sa vad cand ajung acasa...

 

 O zi buna va doresc. Vine w-k, uraaaaa!  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma bucur pentru banana, [pk] are potasiu...obisnuiam sa maninc dimineata, dar am evitat-o. Trag nadejde sa maninc ok in acest w-k, adica regulat, altfel tare mi-e ca dau raport pe plus luni si nu-mi place deloc. [q] 

De aceea vroiam sa ma ajut cu CLA si am inteles ca si combinat cu omega 3 e bine. Nu am mai luat de ceva vreme suplimente, mi-era din ce in ce mai greu sa le inghit.  [8D]

Nu am reusit sa fac inca, berea de ghimbir. Nu stiu daca pot folosi drojdie pulbere, ca nu am proaspata. Trebuie sa iau, daca altfel nu se poate, sunt chiar curioasa daca iese. Stie cinveva daca e musai drojdie proaspata?  [:D]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetele.

Dulcetica, e greu cu deplasarile si cu tentatiile...si nu atat cu tentatiile, cat cu gasirea unor feluri conforme pe mesele intinse de altii.Cand plec in vizite eu imi iau mereu la mine cateva bucatele de wasa sau turtite de tarate, ca macar aperitive sa pot manca.Mai ales ca nu mananc carne, iar garniturile la noi sunt aproape invariabil cu cartofi sau orez.De dulciuri clar nu te poti atinge, ia-ti sa ai o ciocolata neagra, sa poti manca si tu ceva dulce.Daca merg la prieteni apropiati eu intreb dinainte ce se mananca,pentru ca si inainte de Monti mi s-a intamplat sa mananc o zi intreaga branza si cascaval cu salata sau legume , ca altceva fara carne nu era...Daca se mananca la restaurant, e mai simplu, gasesti ceva, chit ca e friptura cu salata.

 

Ariel, foarte buna ideea de concediu cu mese neincluse si apartamente cu bucatarie utilata.All inclusive ul te faci sa mananci mult mai mult decat ti-ar trebui..Chiar ma gandeam cum va fi in concediu...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

ieri am papat conform, mi-a fost sete toata ziua si am inghitit tone de apa  [soricel] .

Azi:

MD: putina branza cu 3 masline

P: ciorba de zarzavat

C: mancarica de fasole pastai

 

Pentru maine am in plan inghetata de ciocolata 80%, frisca lichida, 1 iaurt - la masina de inghetata!

Caress, As incerca si eu prajitura cu nuca....

Eu in faza I as evita banana; o vad ca pe un aliment pentru stagnare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor!

Ba e bun all-incusive-ul, ca ai de unde alege, mai ales cu copil mic. Zau ca o saptamana de concediu ultimul lucru pe care mi-l doresc e sa mai am grija mancarii. Ala nu mai e concediu pentru mine.

Si de mancat la all inclusive chiar ai de unde alege.

Eu cred ca problema mancarii (cat, ce si cum) tine de fiecare.

Dimineata de exemplu, ai de ales la tot barul de branzeturi plus rosii, castraveti, ardei grasi sau barul de mezeluri de asemeni plus barul de salate, sau oua ori fierte, omleta, ochiuri plus barul de salate. La pranz orice fel de carne cu orice fel de salata. Sunt si legume inabusite de toate felurile. Ocolesti cartofii si orezul si pastele. Seara la fel.

La barul de dulciuri nu te duci, simplu, daca nu poti rezista.

Exista in schimb barul de fructe care e fabulos!

Ah, uitam la micul dejun exista si barul de iaurturi, lapte, cereale si seminte de toate felurile.

 

De ce mi-as bate capul sa pregatesc eu ceva venita de pe plaja cu soarele in cap sau sa stau sa ma umplu de nervi la vreo bodeguta asteptand juma' de ora chelnerul sa ia comanda si dupa aia inca vreo ora sa imi aduca ceva. Si sa incerc sa lamuresc ca nu, nu vreau garnitura cartofi prajiti!! Cum sa nu vreau?? Trebuie sa vreau! Ba nu vreau!

Timp in care copilul se freaca, miauna, scheauna, ajunge la jale mare de oboseala si plictiseala de nu iti mai trebuie nimic pe lumea asta.

 

Am incercat ambele variante, cu copil mic, pentru noi cel mai bine e la all inclusive.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

 

Si eu cred ca all inclusive e cea mai buna varianta, atat pentru stilul monti de viata, cat si pentru familiile cu copii mici. Chiar ai de unde alege. Stiu, tentatiile sunt multe, dar nu cred ca merge cineva in vacanta si se asteapta sa slabeasca, iar pentru mentinere nu e o problema o abatere pe zi.

 

Meniul de ieri:

- amestec de branza de vaci 0%, kefir 0%, goji, seminte de chia, tarate de ovaz

- mar

- oua fierte, cas afumat, ceapa, rosii

- kefir 0%

 

Meniul de azi:

- mar

- cornuri cu unt

- cus-cus cu legume

- oua fierte, cas, ceapa, ardei

- amestecul de branza, iaurt, goji, etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...