Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Eu acum mi-am cules de prin frigider ce voi manca azi:

MD-Iaurt cu tarate de ovaz, seminte de in si de chia-mi-am facut un amestec pe care sa il am la cabinet, eu acasa beau cafea cu cofeina si nu mananc nimic.

G-o para-am luat acum vreo 3 zile 4 pere, care pareau ok, dar iti rupeai dintii in ele.Tinute in punga neagra, pe dulap, stiti cum sunt acum...?

P 3 sarmale-ce a ramas bag la congelator, mi s-a luat deja

G Wasa cu 2 cuburi de branz atopita

C-azi e cina cu musafiri si delicatesuri

   Orez basmati cu legume chinezesti-F2

   Branza Brie cu fructe deshidratate(ati incercat-o???V-o recomand calduros!)-eu nu cred ca ma i pot, dar o pregatesc pentru altii

  Tort de ciocolata cu nuci si un pahar de vin [alcool] (uite asa, ca oricum mai am putin si dispar de tot, nu va spun cate kg mai am ca sa nu va sochez, lasa sa fie luni socul si mai mare [artif] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata neata

 

roxana esti doftoooor [wow]? si eu care credam ca esti doar moderator cu norma intreaga pe aci [flo2]

avem o multime de doctorashe pe aci...da lasa ca va prind eu din urma [:D]

hahaha tare funny esti. nu exista meseria asta, cel putin nu aici [:D]

 

legat de curry, eu sa stii ca mi-am luat de la voi frunze de Kaffir lime - se gasesc uscate (din sainsbury' am luat, cred, nu as baga mana in foc acum :)) ). ptr curry, ca si mie imi place de mor.

 

 

eu am fost conforma zilele astea, am dat-o in bara aseara tarziu... cu paine cu unt. biciul ala e fix pentru mine sa stiti....

 

Ariadna, parca walmark face clarinol doar de 60 cps.... dar poate face altcineva. caut daca vrei.

 

eu sunt de acord cu carmencat... concediul cu copiii fara mese incluse... e concediu pentru altii, pentru mine.. nici gand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da ai de unde alege la all inclusive ,insa pt mine e greu sa ma abtin.

O abatere pe zi e stagnare? Eu stiu? La ce abatere va referiti?

Daca maninc dulciuri pt diabetici ,dar care contin probabil amidon ,faina ,e OK? Adica e o abatere care m-ar stagna ,doar?

 Asta e valabil pt concediu ,pt weekend ,vad eu ce fac.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va puppp

La mine-i zi portocalie, nu am timp nici sa mor ... am venit rapid sa citesc si sa va pup

 

child e buna branza combinata cu chimen ??? interesanta combinatia

 

eu nu sunt prietena cu all inclusiv ... spun din tot sufletul nu, nu si nu .... nu e de mine o asemenea experienta .... stiu ca as avea de unde alege chestii sanatoase, dar mai stiu si sunt absolut sigura (asta pentru ca ma cunosc)ca dracusorul din mine care pofteste numai prostioare si ingrasaciuni nu m-ar lasa in pace tot sejurul ????? totusi, eu prefer pensiune la malul marii, curte cu gratar, copaci, lume putina, intimitate pe plaja in fatza casei ..... asta-mi place ... si cu mancarea ne descurcam ffff bine cu salate, gratare de peste la doua zile ... nu ne omoram gatind si in nici un caz nu fac mancaruri ca si acasa deloc ... eventual niste fructe de mare, scoici, calamari care se fac rapid si in general copilului ii place sa experimenteze chestii d'astea si o luam ca o joac nicidecum ca o corvoada ca gatim ....

 

meniul meu de ieri

md. tarate de ovaz cu kefir

g. mar

pr. mancare de piept de pui cu pleurotus

g. cioco neagra (cam multa ce-i drept dar imi era o pofta de dulce ceva de speriat)

ci. ciuperci marinate cu branza telemea si marar

 

roxanaz sa stii ca si eu poftesc la paine proaspata crocanta unsa cu unt ... e deliciu din punctul meu de vedere ....

 

intrebare .... chiar slabiti luand CLA-ul ala ???? mie tot parca nu-mi vine a crede ... eu nu am incredere deloc, da deloc in pastile si mi-e o frica de ele de mor nu alta ... chiar sunt curioasa cine, cat si in cat timp a slabit lundu-le ....

 

iar nu imi apar iconitele ... habar nu am de ce cateodata nu le am , e gol in jurul ferestrei de scris

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu votez ptr all-incluse.

Macar o sapt. pe an. E ideal ptr familii cu copii, si mai ales mici.

Astia mici sunt mofturosi, dai o caruta de bani pe o mancare si daca nu e ca acasa, nu o mananca. Sau adorm pana sa vina.

 

Numai faptul ca nu trebuie sa te gandesti ce mancati te face sa te simti in vacanta.

Eu nu ma ingras in vacanta, chiar daca e cu coktailuri.

 

Ma ingras acasa unde gatesc mult si nu se mananca, dup-aia mi-e mila sa arunc.

Mi-am spus oful...

 

Andanii, nici eu nu am luat nici o pastila, eu as zice daca nu ai carente alimentare, sa lasam deoparte suplimentele astea.

Dar fiecare isi cunoaste organismul.

 

Revin mai incolo cu meniul saptamanal.

 

O zi buna,

Cristina

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

v-am citit pe sarite ca is presata de timp si acu va scriu intre doua sedinte la microscop ..ma simt deja cu ochii cat cepele dupa prima [wow]

 

deci sa o luam asa ce imi mai aduc aminte din citi

 

roxana mi-o adus colegul thai acu si sos cumparat dar macar ma uit pe el si vad ca nu are decand condimente ceea ce e un lucru bun, si mi-o adus si frunze din alea de lime...acu ce trebe sa cumpar e laptele de cocos si is gata [pk]

 

*** deci ma termina nervos emoticonurile..cateodata le vad cateodata nu-mi apara sa le selectez!!!

 

nush cine spunea de CLA...ariadna cred... m-am documentat...pilule alea de fapt au ulei de sofronel si atat...pe care daca o sa-l cauti o sa-l poti gasi la plafar...eu mi l-am gasit deja organic pe amazon si nu e deloc scump 500ml e vreo 10£..deci in ro probabil il gasesti la juma de pret...si daca iei tu juma de lingurita inainte de mese sau dupa (asta trebuie sa vezi ce scrie pe prospectul de pilule CLA) esti valabila si gata cred ca te ajunge o sticla din aia cel putin 2 luni ca nu bei cu paharu

 

-> eu nu am fost niciodata la all inclusive..nush de ce mi s-au parut mereu vacantele mai scumpe cu all inclusive, si mai peste tot pe unde am mers am mancat la o terasa sau restaurant..sau pur si simplu cumparate diverse de la alimentara (mai ales vara iaurtu e la ordinea zilei, si fructele proaspete)

 

child ma amuza cumplit cum pui abaterile..te JOCI CU MINTEA MEA CURIOASA...pentru ca folosesti galbenu ala si nu vad nimic..de fiecare data ma duc REPEDE sa selectez sa vad ce ai mancat..spui ca is un copil autist blocat pe un anumit lucru

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:))Si mie imi plac abaterile alea scrise cu galben, credeam ca asa trebuie, ca e codul vostru.

Mie mi s-a pus pata aia neagra sa imi iau masina de paine.Nu stiu exact de ce imi trebuie, dar ca prim obiectiv ar fi sa fac un cozonac, adica doar framantat si dospit, pe care sa il coc la cuptor.Nimeni nu m-a luat in serios, mi s-a zis sa mananc o salata mare, apoi o felie de cozonac normal ca sigur nu patesc nimic  si ca e ca si cum as cumpara vaca pentru un pahar cu lapte...Cam asa si e...

 

Cine are masina de paine?O folositi sau nu?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...