Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (190) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

caress abaterile de obicei se scriu cu alta culoare eu folosesc rosu..si puisoara la fel..ideea e ca daca tot ai avut abatere sa o evidentiezi ca sa nu creada cineva incepator ca e permis...

 

meniul meu azi:

Md: 2 oua fierte, mustart dijon, o lingura de drojdie inactiva, si o felie de wasa(am facut un fel de salata

G: para verde, cafea cu lapte(am pus si cicoare), si o patratea de cioco neagra (care are cafea instant in ea..e preferata mea si numai in Fr o gasesc [batcap] )

P: salata de rosii, telemea, masline verzi si busuioc, 2 wasa

G: para verde, si vreo 10 stafide

C: o sa mananc in oras la un rest mexican..so...cine stie ce da picant sa fie

 

maine me fac curry-ul thai..sper ca da de data asta sa-l pot si manca o sa pun numa jumate de chilli [help] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cine are masina de paine?O folositi sau nu?

 

Eu am. Da, dar am facut doar paine...Acu` ca am trecut la Monti, nu am mai facut, caut faina Slabesti mancind, dar inca nu am gasit si nici 10 kg nu iau intr-o transa (comanda pe site). I-am spus mamei cand mai macina la moara faina, poate imi aduce si mie un sac acasa la ea din faina griu intreg. Pina acum faceam cu faina de la mama pe care o combinam cu faina integrala si de secara. Acu` nu mai stiu din ce sa fac...  [clo] 

 

 In privinta CLA, parca Ariel mi-a spus ca a folosit si s-a vazut. Am gasit azi ulei de sofranel in capsule si am luat, ca e acelasi lucru. 48 lei-40 capsule. Le voi lua pe acestea si vad efectul. In combinatie cu omega 3.  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CARESS daaaa, am masina de facut paine de aproape doi ani [pk]  ... de atunci nu am mai cumparat paine deloc [usa] ... fac eu la doua, trei zile cate o paine cu diverse combinatii de  fainuri si seminte, tarate ... e superrr faina chestia ... mancam paine sanatoasa si stim exact ce contine  [umbrel]

aluat pentru cozonac am framantat o singura data atunci la inceput ca eram curioasa ... a fost ok .. o reteta de pe net luata la vremea ceea  [pl]

 

 

ariadna sunt chiar curioasa cum iti este dupa Cla .... ma tenteaza da mi-e cam frica cum am spus de ele  [viki]

 

brandusik ti-ai cumparat si tu cla ???? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tre sa ma spovedesc nitel la voi [batcap] .... azi am dat-o in bara cu o inghetata  [fri] ... am luat copilului ca n-a mai tacut  ceva tare bun [yum]  hmmmm [jongleur]  .... si am mancat si eu una   [japan] ... am savurat-o a maxim maximorum ....primesc bataie ??  [nervo]  sau iertare  [iartama]

 

deci scriu meniul de azi ca s-a incheiat ziua pentru mine 

md. tarate ovaz cu kefir 

g. 2 buc Weet bix Oat bran..... batoane din  fulgi presati din cereale integrale cu tarate de ovaz (luat de la naturisti si contin miere)

pr. mancare de varza dulce cu pipote si inimi + salata de castraveti proaspeti

g. inghetata

ci. branza + rosie+ardei+camembert+ciuperci murate cateva 

apa multa, si doua cafele cu lapte degresat 

 

ceva genu asta sunt biscuitii de la gustare http://www.sanitarium.com.au/products/breakfast/weet-bix/original

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  Incredibil cat suntem de adaptabili si cum ne schimbam atunci cand suntem pusi in situatia de a experimenta lucruri si senzatii diferite...Ma dezobisnuiesc cu fiecare zi de gustul de dulce, e clar...tortul pe care l-am facut ieri, care si mie si Klarei (Montignaca si ea) ni se pare perfect, celorlalti li s-a parut insuficient de dulce...e drept ca am pus ciocolata si la mijloc, dar chiar si asa, mie chiar nu mi-ar mai trebui niciun pic de fructoza in plus..Boh, e de bine, more for us... [pk]

In seara asta cand am ajuns acasa, la 18.00, am baut doua pahare de lapte degresat rece, pe post de apa...nu stiu ce sa mai beau, nimic nu imi mai place, lapte as bea dar ma ingradeste tare cu celelalte mese...desi ma gandesc ca daca e pe stomacul gol, dupa o ora as putea sa mananc orice.Cred ca o sa beau dimineata, dupa cafea, 1 l, macar stiu o treaba...tare sunt certata cu apa.

 

La cina am facut iar legume chinezesti cu orez basmati, am luat un sos de soia pe care cred ca il arunc, atata m-am ferit , ca ba are faina de grau,ba are zahar, ca am luat unul care nu are nici una nici alta dar are 11 g de sare, e potroaca pur si simplu...revin la Heinz ul meu si nu mai fac experimente...a mai costat si mai mult decat celalalt si nu se poate folosi...Apoi o felie zdravana de tort, cu o cafea fara cofeina-lasa ca avea la cacao tortul incat cred ca adorm maine pe inserat [batcap] [batcap] [batcap] , dupa tort un fel de smoothie de morcov cu mar si portocala,ca am testat un blender, apoi am gustat un pic de salata de vinete...haos total, le-am amestecat de le-am zapacit!Mi-e cam rau... [ups] .

 

Deci masina de paine ar fi o investitie buna, citisem ca painea cu tarate nu prea iese buna, ca ramane umeda cand e facuta la masina...tare ma tenteaza...Lasa ca mi-o da Carmencat pe a ei cu imprumut, sa vedem ce stie sa faca si ma mai gandesc.Nu prea e un moment bun, financiar vorbind, cu totul altele sunt prioritatile, iar ce mi-ar placea mie costa de la 350 lei in sus.

 

Andanii, sa iti fie de bine..si eu as fi mancat azi inghetata, m-am uitat dupa din aia pentru diabetici, am gasit una italieneasca, am citit ce contine si am lasat-o balta...nu e Monti neam...dar batoane cu cereale...?Asa pofta ti-a fost?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi  [hia] 

 

Da, Caress, asa se intimpla cu painea cu tarite. Dar daca gasesti un raport optim de fainuri...

 Inca nu stiu ce maninc. Am inceput cu un pahar de apa calduta, apoi 2 mere mici-mici si apoi fiertura mea cu lapte praf de soia si  inka pe post de cafea. Cred ca o sa maninc si un iaurt cu tarite de ovaz.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De azi incep sa iau ulei de sofranel (care are omega 6 si 9) si omega 3. Pe prospectul de la uleiul de sofranel scrie ca este extras din seminte prin presare la rece si are si un continut ridicat de vit.E. Este benefic in suplimentarea dietei pentru reducerea grasimii abdominale  [porc] adica aia de ma enerveaza pe mine cel mai mult. Ajuta si la detoxifierea ficatului. Baiat bun sofranel asta  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata , pupppp ....

 

Caress batoanele alea sunt pur si simplu niste fulgi de cereale integrale si tarate pur si simplu presate ..... nici nu sunt legate ffff bine , sunt ffff sfaramicioase ..... sunt de la naturisti si contin ff putina miere, aproape nu se simte gustul de dulce ..... eu spun ca sunt pentru faza 2 linistit .... nu sunt batoane d alea din magazin gen fitness ..... se vede in poza sau nu ?

Inghetata de diabetici parerea mea este ca are in compozitie mult mai multe rele decat cea normala

 

post-19177-0-41151100-1368257346_thumb.jpg asa arata batonul caress

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...