Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Epilator


Recommended Posts

Contorsionandu-ma astazi in procesul minunat al epilarii m-am gandit ca ar trebui totusi sa imi cumpar un epilator. Folosesc de obicei asta:

http://www.sibiul.ro/up-anunturi/-1-vand-epilator-incalzitor-cu-ceara-de-unica-folosinta-1435004102.jpg

 

Dar am nevoie si de un epilator pt cand mai observ ceva. :))

Am unul de la Braun, cumparat in timpul liceului, deci acum vreo ....10 ani aproape. Cred ca e timpul sa il schimb, dar nu stiu ce sa imi iau. Evident doresc unul care sa smulga firele, si sa nu fie exagerat de scump.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu il am pe acesta

http://www.braun.com/ro/silk-epil-epilators/silk-epil-7.html

 

Eu nu m-as fi indurat sa dau banii pe el ,dar m-a cadorisit berbatu :-)

Sunt mega multumita de el,imi raman chicerele ca matasea,nu imi cresc fire sub piele .

Am incercat si in zona inghinala....dar m-am lasat pagubasa si las cosmeticiana sa isi faca treaba acolo :-)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu il am pe acesta http://www.braun.com/ro/silk-epil-epilators/silk-epil-7.html Eu nu m-as fi indurat sa dau banii pe el ,dar m-a cadorisit berbatu :-) Sunt mega multumita de el,imi raman chicerele ca matasea,nu imi cresc fire sub piele . Am incercat si in zona inghinala....dar m-am lasat pagubasa si las cosmeticiana sa isi faca treaba acolo :-)))

 

 

Nu a inceput sa te lase acumulatorul? cat timp dupa ce il scoti de la incarcat il poti folosi?

Si eu am unul din asta ce merge sub apa si care nu poate fi folosit cat sta in priza si de cateva luni aproape ca nu il mai pot folosi. El, ca scula, e sublim, isi face treaba perfect, rapid si eficient. Dar dupa ce il scot din priza (indiferent cat il las), la 2-3 minute deja se aprinde becul rosu, incepe sa se invarta mai incet si moare de tot cam in 5 minute. Eu as fi tare curioasa cum pot sa schimb acumulatorul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura,eu il am din noiembrie anul trecut.Deocamdata merge brici,nu am probleme cu acumulatorul.Al tau nu mai e in garantie? sa il duci sa ii schimbe acumulatorul,ca e pacat de el.

 

 

Nu mai e in garantie, il am de mai bine de 2 ani, cred. (nu mult dupa ce  aparut pe piata)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la mine nu a functionat asta , nu smulge ci taie, cel putin asa era al meu. L-am cumparat acum vreo 2 ani cand era reclama aici, l-au laudat mult fetele si mi-am luat si eu dar m-a dezamagi si m-am intors la cel vechit.

Acum e la mama, ei ii place ca " n-o pisca" :)

Urmaresc si eu subiectul, tot un Braun de vreo 8-10 ani am...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu la fel ca papanash, tot citind reviewurile am luat Braun dar nu m-am inteles cu el. Ma fac pana sus si zona inghinala, imi ia 40 de minute un picior (cred ca ma si mosmondesc) si nu-mi ajunge bateria. Nu prea imi plac nici capacele alea de plastic care se pun deasupra lamelelor, am senzatia ca nu ajung lamelele la piele sa zmulga parul, asa ca l-am mai folosit fara capace pana am renuntat de tot la epilatul cu el.

Acum mai folosesc doar trimmer-ul de la el si pentru epilat m-am intors la Phillipsul Satinelle cel vechi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot fara capacele de peste pensete il folosesc, dar la mine isi face treaba. E singurul cu care am reusita sa ma fac singura la axila (sub dush doare mai putin decat 'pe uscat'). Mie imi smulge parul, nu il rupe si dupa folosirea timp de aproape 2 ani chiar am observat semnificativ rarirea si incetinirea cresterii parului. (sau o fi doar varsta, maica ...)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a lasat epilatorul ieri asa ca am purces la cautat oferte, Braun 7 cel laudat e acum la Altex 449 parca, acelasi model fara acumulator (cu fir) e la oferta 249 adica braun 5, l-am luat ieri, l-am incercat, e bun, am zis ca nu merita 200 de lei diferenta de pret doar ca are acumulator si merge sub dush, nu o sa stau niciodata o ora sub dush sa ma jumulesc. Am si incercat aseara noua jucarie, e ok, nu foarte diferit de Braun 3 cel care m-a parasit, doar ca are 40 de pensete si isi face treaba mai repede. As fi curioasa de un Philips, nu am incercat. Oricum marea problema la epilatul cu aparat la mine sunt firele crescute sub piele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...