Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce să NU spui unei mame care stă acasă cu copilul


Recommended Posts

Poate pt tine nu e vreo sursa respectabila sau recunoscuta, pt Aqai, insa, este altfel decat iti pare tie. De aici, si raspunsul meu. Din raspunsurile ei, cine vrea sa vada vede schimbarea la 180 de grade a parerii sale despre articol, dupa ce am pus link ul. [clo]

 

 

 

dragalaso,

 

ti-am mai atras odata atentia ca nu e tocmai elegant sa presupui ca detii adevarul absolut despre mine si sa il afisezi peste tot.

 

pentru faptul ca nu te poti abtine si pentru ca gasesc insultatoare interpretarile tale, am raportat acest post la moderator.

 

yup, sunt atat de sigura pe mine incat sa-mi permit sarcasme legate de anumite publicatii 

 

insa nu suficient de toleranta pentru afirmatii trase de par la adresa mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

un alt caz de  nu mai pot de gura lumii... adicatelea cei care isi dau cu parerea aiurea in tramvai sunt barfiti de cei care aud cum se da aiurea cu parerea asupra lor. fiecare barfeste in alt colt.

 

iote cum sta x acasa.... zice y

 

iote-l si pe y ca n-are alta treaba decat sa ma barfeasca, zice x, catre madam z de la parter.

 

parca ar fi un articol de pe smartwoman :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si asta e mesajul postat de tine si citat de mine, dupa ce am pus link ul :

 

"Citat : Aqai, pe 15 Mai 2013 - 20:15, a spus:

http://comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/snapback.png

my mistake... ups. e articol unica

sigur, alta clasa, alt nivel :)))) chapeau"

----------------------------------------------------------------------------

 

unde e nedreptatea mea fata de tine ? noroc ca am citat mesajele tale.

ce-ar fi sa te raportez si eu la moderator pt mesajul ala in care imi scriai ca erai sigura ca nu voi intelege, de aceea ai editat. esti tare dragalasa, intr-adevar.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragalaso,

 

ti-am mai atras odata atentia ca nu e tocmai elegant sa presupui ca detii adevarul absolut despre mine si sa il afisezi peste tot.

 

pentru faptul ca nu te poti abtine si pentru ca gasesc insultatoare interpretarile tale, am raportat acest post la moderator.

 

yup, sunt atat de sigura pe mine incat sa-mi permit sarcasme legate de anumite publicatii 

 

insa nu suficient de toleranta pentru afirmatii trase de par la adresa mea

 

vai de mine, nu imi spune ca te crezi persecutata de mine ?! [soc]

Aqai, te voi trece la persoane de ignorat. N-ai decat sa te certi si sa te ironizezi de una singura. [:p]

Buna optiunea asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julia SM, chiar e buna optiunea asta. Daca nu iti place de mine, n-ai decat sa ma treci la persoane de ignorat si sa nu te mai tii cu atata obstinatie de coada mea, cu voturile negative. [soricel]

Da io cred ca tu ai si ceva polite de platit, ca altfel nu inteleg de ce nu ma ignori ( avand posibilitatea asta ), preferand, in schimb sa ma vanezi pe tot forumul. [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este un articol care mie imi suna familiar. Lumea te critica si te judeca daca nu faci cum ti se spune, cum cred ei ca ar trebui sa iti traiesti viata. Comenteaza pana la absurd deciziile pe care le iei pt propria ta viata.

Evident, ca pt cineva care nu are legaturi cu rudele sau nu interactioneaza cu persoane diverse, articolul asta nu isi are sensul. Sau care are ajutor la crescutul copiilor.

Suntem diferiti, asa cum si experientele noastre de viata sunt diferite.

Xio, ai dreptate in privinta opiniilor extreme.

Alizee, eu nu critic pe nimeni pentru ca "nu face cum zic eu". de altfel, nici n-am vreun sfat de dat in domeniul cresterii copiilor. problema mea e legata de logica articolului, mai bine zis de lipsa ei: din moment ce tu, ca mama, ai decis sa faci copilul si sa stai acasa 2 ani cu el, ce sens are sa te mai plangi ca statul 2 ani acasa cu copilul e un calvar si ca nimeni nu te intelege? situatia e 100%  rezultatul alegerilor tale, asuma-le! sau daca nu-ti mai convine situatia, schimba-o! autovictimizarea asta d-amboulea si pe un ton mega-capsat (chiar, de ce oare o fi asa capsata autoarea?) ma enerveaza si ma plictiseste in egala masura. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaa, nu ma refeream la auto victimizare, ci la critica celorlalti, fiindca mama opteaza pt a ramane cu copilul acasa.

Stii de ce e atat de otarata, fiindca criticile si comentariile nesolicitate sunt enervante, la fel de enervante ca si afirmatiile articolului, pt tine.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaa, nu ma refeream la auto victimizare, ci la critica celorlalti, pt ca mama opteaza pt a ramane cu copilul acasa.

cred ca fiecare vede altceva in articolul asta. eu nu am vazut vreo critica la adresa statului acasa cu copilul, am vazut doar autovictimizare in raspunsuri si zau ca nu o inteleg. pana la urma, facilitatea asta de a sta 2 ani acasa, pe care o acorda statul roman, e luxul luxului. nicio tara din europa nu o mai acorda. a mai fi si nemultumit si a te mai da si victima, chiar ca e penibil si enervant. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Portocalia, la noi, cresele sunt ultima optiune. Pe langa personalul dezinteresat, mai sunt si imbolnavirile frecvente ale copilului. Si, atunci, pt binele copilului, stai cu el acasa.

Bonele sunt o solutie, dar e nevoie de noroc sa nimeresti o persoana serioasa, pe care sa te bazezi pe termen lung. Mai ramane problema salariului bonei, care este cat salariul mamei, de multe ori.

Eu inteleg tonul articolului; am explicat de ce.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julia SM, chiar e buna optiunea asta. Daca nu iti place de mine, n-ai decat sa ma treci la persoane de ignorat si sa nu te mai tii cu atata obstinatie de coada mea, cu voturile negative. [soricel]

Da io cred ca tu ai si ceva polite de platit, ca altfel nu inteleg de ce nu ma ignori ( avand posibilitatea asta ), preferand, in schimb sa ma vanezi pe tot forumul. [soricel]

 

Alizee, e deja penibil. Mi-ai scris si privat ca ma raportezi ca te hartuiesc si ti-am raspuns frumos si decent ca nu ma intereseaza persoana ta necum( poate de aceea si stersul din lista, stii tu care, pentru ca nu am nimic de impartit cu tine), dar ca subiectul e de interes, ceea ce scrie Aqai e interesant pentru mine, iar ignorarea unor persoane de catre mine este optiunea MEA, nu a ta, asa ca te rog sa-mi faci loc sa ma bucur si singura de aceasta alegere, nu sa intervii cu incapatanare, comentandu-mi voturile si actiunile.

 

Si acum sa repet ce am scris si in privat si se pare ca nu accepti si ca nu intelegi: pentru ca este functia tehnica de a-mi exprima opinia prin 'imi place'/'nu imi place', fara a fi mentionat pe undeva ca esti obligat sa iti explici aceasta opinie, dupa ce ai apasat respectivul buton, ori sa comentezi musai la topicul respectiv, nu consider ca am facut ceva care e dincolo de regulament ori chiar de bunul simt pe care eu stiu ca il am ( nu vorbesc despre altii, dar nu sunt lobotomizata, imi formez mereu impresii...). Pur si simplu nu sunt de acord cu atitudinea care reiese din mesajele tale, aceea de printesa ( atotnumita) care se simte musca de c..., doar pentru ca unii plebei si-au permis sa nu fie de acord cu 'mneaei.

  Nu vreau sa citez, sa discut si sa ma invart in jurul mesajelor tale, pentru ca deja nu mai merita atata importanta pe cat vrei tu sa atragi asupra lor, asupra ta, insa Aqai mi s-a parut rationala, a discutat, fie si contra, pe subiect, nu pe persoana ta; tu esti cea care nu accepta ca este posibil, dom'le, asa ceva. E un subiect public pe net, pe forum, are oricine dreptul sa isi manifeste parerea asupra celor scrise, fie de initiatorul subiectului, fie de ceilalti care au scris.

 Inca o data, atat timp cat e activa functia cu voturile, o voi folosi asa cum cred eu de cuviinta, aproband/dezaproband mesaje dupa cum imi dicteaza liberul meu arbitru. La fel vizavi de functia de ingore, care e tot dreptul fiecaruia. Iti recomand sa accepti ca posibile aceste actiuni si sa le suporti manifestarea cu fruntea sus, daca esti activa pe forum ( activitatea publica putand trage dupa sine simpatizanti sau nu).

 Ca sa nu spun ca 'vaaaai, mi-ai dat negativ,cu atata rea vointa, ma hartuiesti, te reclam!'-cum m-ai ...amenintat pe pm ( fac si eu pe victima, se poate!!) mi se pare o dovada clara de imaturitate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...