Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce să NU spui unei mame care stă acasă cu copilul


Recommended Posts

Iata, atasez printscreen, cu pm-ul datat. Daca e minciunica, rusinica! Daca e tehnic, sa se rezolve.

 

Cat despre frustrarile despre care spui ca le au unii si le arunca asupra ta, acum repeti identic acelasi cliseu pe care l-ai folosit pe parcursul subiectului in dialogul cu Aqai. Cu mine nu-ti mai merge. Am invatat lectia asta pe pielea lui Aqai. Ca sa vezi de ce ma incapatanez sa urmaresc totusi asemenea subiecte si nu dau ignore in dreapta si-n stanga.

 

Daca unii useri reactioneaza asa la voturile negative pe care le primesc postarile lor, atunci treaba-i grava in viata reala, cu probleme si repercursiuni reale si grave, nu discutii pe forum...

 

In rest, deja m-am lamurit. Nu are rost sa mai adaug vreun comentariu.

 

Intr-adevar, orice comentariu este de prisos. [vraji]

O sa te trec si pe tine la useri de ignorat. :D

Grava e treaba in viata reala a celor care ajung sa antipatizeze un user in virtual, astfel incat, sa-l urmareasca pana la obsesie. [zirea]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, este o problema tehnica. La mesageria de pe forum nu mai exista nicio semnalizare ca am primit un mesaj, ci la comunitate, unde eu nu intru. Ti-am citit pm, dupa ce mi-ai zis ca l-ai trimis, dar  deja iti raspunsesem, nu era nevoie de o repetare in privat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Probabil multe din probleme tale ar disparea daca si in viata reala a avea functia asta de ignore, facandu-i pe unii invizibili si prefacandu-te fata de tine insati ca ei nu exista, pentru ca tu ii ignori.

 

Repet, nu am nimic cu tine, mereu am confundat userii cu nume asemanator, gen allinta, a alinta etc, asa ca nu stiu sa-ti spun ceva personal despre tine, specific. Si, pentru ca se pare ca nu ajung mesajele private la tine, imi displace ideea de a avea 100 de prieteni in lista virtuala, oameni cu care nu am schimbat niciun pm vreodata, motiv pentru care nu trimit asemenea cereri si fac curat in lista aceea cand si cand, ca am ramas la 2 persoane in final, din care doar cu una discut uneori.

 

Nu antipatizez, nu urasc, nu am timp de clisee si jocuri din astea in care vrei tu musai sa ma bagi. Insa spun lucrurilor pe nume de cele mai multe ori, chiar daca exprimarea asta e doar un vot negativ, uneori. Daca nu poti accepta asta, not my fault.

 

Cu bine! Baga-ma fuguta in ignore list-ul tau, unde e cald, calm si bine. Pentru mine. :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alizee, e deja penibil. Mi-ai scris si privat ca ma raportezi ca te hartuiesc si ti-am raspuns frumos si decent ca nu ma intereseaza persoana ta necum( poate de aceea si stersul din lista, stii tu care, pentru ca nu am nimic de impartit cu tine), dar ca subiectul e de interes, ceea ce scrie Aqai e interesant pentru mine, iar ignorarea unor persoane de catre mine este optiunea MEA, nu a ta, asa ca te rog sa-mi faci loc sa ma bucur si singura de aceasta alegere, nu sa intervii cu incapatanare, comentandu-mi voturile si actiunile.

 

Si acum sa repet ce am scris si in privat si se pare ca nu accepti si ca nu intelegi: pentru ca este functia tehnica de a-mi exprima opinia prin 'imi place'/'nu imi place', fara a fi mentionat pe undeva ca esti obligat sa iti explici aceasta opinie, dupa ce ai apasat respectivul buton, ori sa comentezi musai la topicul respectiv, nu consider ca am facut ceva care e dincolo de regulament ori chiar de bunul simt pe care eu stiu ca il am ( nu vorbesc despre altii, dar nu sunt lobotomizata, imi formez mereu impresii...). Pur si simplu nu sunt de acord cu atitudinea care reiese din mesajele tale, aceea de printesa ( atotnumita) care se simte musca de c..., doar pentru ca unii plebei si-au permis sa nu fie de acord cu 'mneaei.

  Nu vreau sa citez, sa discut si sa ma invart in jurul mesajelor tale, pentru ca deja nu mai merita atata importanta pe cat vrei tu sa atragi asupra lor, asupra ta, insa Aqai mi s-a parut rationala, a discutat, fie si contra, pe subiect, nu pe persoana ta; tu esti cea care nu accepta ca este posibil, dom'le, asa ceva. E un subiect public pe net, pe forum, are oricine dreptul sa isi manifeste parerea asupra celor scrise, fie de initiatorul subiectului, fie de ceilalti care au scris.

 Inca o data, atat timp cat e activa functia cu voturile, o voi folosi asa cum cred eu de cuviinta, aproband/dezaproband mesaje dupa cum imi dicteaza liberul meu arbitru. La fel vizavi de functia de ingore, care e tot dreptul fiecaruia. Iti recomand sa accepti ca posibile aceste actiuni si sa le suporti manifestarea cu fruntea sus, daca esti activa pe forum ( activitatea publica putand trage dupa sine simpatizanti sau nu).

 Ca sa nu spun ca 'vaaaai, mi-ai dat negativ,cu atata rea vointa, ma hartuiesti, te reclam!'-cum m-ai ...amenintat pe pm ( fac si eu pe victima, se poate!!) mi se pare o dovada clara de imaturitate.

 

Cam extrem mesajul asta pt un user indiferent. Ceea ce am inrosit, voi raporta. M-am facut ca nu pricep, dar vad ca tu insisti. Da, pana la obsesie. [zirea]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

U go, girl!

 

Dupa doua somatii la scena deschisa din partea ta, cum ca de ce am indraznit eu sa iti dau voturi negative- apropo,de cand moda asta cu cerutul scuzelor daca nu-s de acord??? daca erau vreo nshpe cu voturi negative pe tine, ii injurai pe toti cu soarecu' ala care improasca saliva!? :))),  ti-am explicat in pm, apoi pe forum, ca e dreptul meu sa votez si, atat timp cat il am ca user pe dc,ma voi folosi de el, egal ca iti place sau nu.

 

Articolul de pe unica e prost si tu voiai aplauze pentru el, abordarea ta a fost subiectiva si agresiva la adresa lui Aqai, asta am penalizat. Esti subiectiva, te legi de oameni si de viata lor, dupa care toti tu joci rolul mimozei. Penibil, mie mi-e penibil sa mai continuu.

 

Nu-s inca pe ignore list??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pace] Asta-i steagul pacii !

ce aveti de impartit?

Discutia devine chiar penibila!

Cat despre ceea ce vroia Alizee  postand acel articol.... Da este purul adevar!

Barfe , barfe si iar barfe !Sunt multi care se uita in curtea vecinului sa vada daca are iarba mai frumoasa.

Fiecare este responsabil pentru deciziile care le ia si o mama intodeauna trebuie sa faca ce crede ea ca este mai bine pentru copilul ei . De ce oare trebuie sa te gandesti ce zice X si Y ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei care doar cauta cearta, stricand ( sau condimentand ?) subiectul, precizez asta :

 

Despre ideile din articol voiam eu sa discutam, nu despre calitatile sale pt literatura universala.

 

Sper ca de acum sa incetati, daca NU aveti nimic de spus la subiect si sunteti doar off topic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana , o lamurire, te rog. Este acesta raspunsul la solicitarea mea, sau e ceva separat?

 

Am vrut doar sa faceti pace. De obicei am incredere ca pe aici sunt oameni maturi care pot realiza la un moment dat ca o situatie este ridicola, un non issue care nu merita sa fie escaladat aiurea intr-un conflict.

 

O sa pun lacat aici ca vad ca steagul meu de pace a fost ignorat, daca totusi simtiti ca aveti ceva de impartit va rog sa o faceti la zona obisnuita de conflicte.

Reamintesc ca si acea sectiune face parte din forum si este supusa regulamentului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...