Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce să nu spui unei mame care stă acasă cu copilul


Recommended Posts

  • Răspunsuri 104
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am gasit un articol :

 

"Problemele dintre cumnate nu sunt o noutate. Cauza lor primara este invidia pe care cumnata ta o simte in privinta relatiei de iubire pe care tu ti-ai format-o cu fratele ei. Ea nu vrea sa imparta atentia sau locul special pe care il are in inima fratelui ei cu nimeni.

Din pacate, invidia si rautatea cumnatei tale iti pot transforma relatia intr-un calvar. In aparenta, ea se va purta frumos cu tine pentru a nu-i da fratelui sau familiei ei nimic de banuit. Cand sunteti doar voi doua singure, sau mai e si soacra prin preajma, comportamentul ei se poate schimba insa radical.

Rivalitatea dintre cumnate este veche de cand lumea

Tipuri de cumnate

Exista doua tipuri de cumnate: cea foarte buna si saritoare si cea care se va lupta mereu cu tine pentru suprematie in inima fratelui ei. Daca ai avut destul noroc, poate ca ai dat peste primul tip de cumnata, care din pacate insa este si destul de rar.

Cel mai frecvent tip de cumnata este insa cea care creaza probleme in relatia ta din cauza geloziei si a faptului ca tu primesti mai multa iubire si atentia din partea fratelui ei decat ea. Ea va incerca mereu sa concureze cu tine si sa-l determine pe partenerul tau sa nu-ti mai acorde atata atentie. O cumnata poate fi atat de geloasa incat sa se supere atunci cand fratele ei iti da doar tie un cadou frumos. Ea te va considera drept o bariera intre tine si fratele ei iubit."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alizee,

eu am doar doua, dar 4 ...sigur nu fac fata, culmea nici una cu familie sau copii, a ba da una dar si-a abandonat copilul crescut de soacra si ajutata de noi financiar, dar binenteles ca noi santem dusmani,

de gura lumi nu mai pot eu , nu mia pasat inainte nici acum ni-mi pasa, dar asa ca mantalitatile nu se schimba pace [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BellaDonna, la fel si cumnatele mele : numai una este maritata, iar una dintre cele nemaritate este bolnava psihic.

Mi-am amintit o situatie f aiurea : de abia ma maritasem, cand am inceput niste cursuri. Maaai, cand am fost in vizita la soacra-mea, m-a luat la trei pazeste o matusa de a sotului, ca ce imi trebuie mie cursuri ? Sa ma duc la munca. [batcap] Ce treaba avea ea cu ce face sotia nepotului, nu stiu... [batcap]

Daca era si barbata-miu ca femeile din familia lui de sange, nu reuseam sa facem casa.

 

Si sa nu credeti ca io sunt singura femeie din afara familiei de sange, care e tratata astfel de ele si cohorta de muieri despletite.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iote-i ici : [:-)))]

Hai, tavalaste-te pe jos. [:D]

 

 

nah, esti tu magistrala si la tavaleala, si la tipat cu poalele-n cap.  noi doar ne amuzam pe margine, stii stirile de la 5, live by alizee

 

 

 

btw: pentru asta primesc avertisment, sau ma din nou declinati moderarea indemnand la niste valuri la ZZ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nah, esti tu magistrala si la tavaleala, si la tipat cu poalele-n cap.  noi doar ne amuzam pe margine, stii stirile de la 5, live by alizee

 

 

 

btw: pentru asta primesc avertisment, sau ma din nou declinati moderarea indemnand la niste valuri la ZZ?

N-am inteles ce vrei sa zici tu, aici. E cam dezlanat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete Marina

Doua subiecte si zeci de pagini doar sa-ti barfesti cumnatele din care una cu handicap

?

Pana la urma macar ele iti spuneau in fatza ce aveau de spus. Tu le barfesti pe un forum pe la spate si le numesti cohorta de muieri despletite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prostia face casa buna cu rautatea si invidia. [clo]

dar daca cele 4 cumnate ale tale sunt proaste si rele, oare sotul tau cum o fi? ca deh, genetica isi spune cuvantul de cele mai multe ori. (nu mai spun ca ar fi un ghinion feroce ca fiica ta sa semene in partea cumnatelor....)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doua subiecte si zeci de pagini doar sa-ti barfesti cumnatele din care una cu handicap

?

Pana la urma macar ele iti spuneau in fatza ce aveau de spus. Tu le barfesti pe un forum pe la spate si le numesti cohorta de muieri despletite.

Habar nu am cine esti, dar stai tu linistita, ca lor le-am spus in fata mai multe, decat pot scrie pe forum. Pt ca eu nu sunt genul care sa inghita la nesfarsit, fara sa spuna clar ce are de spus in fata. Ala care rade de altu, intai sa se uite la el, si-apoi sa arate cu degetu.

Asta e un forum de discutii, unde se discuta diverse. Imi cunoaste careva cumnatele ?

Si chiar vreau si eu sa ma descarc, chiar daca acum ele nu mai reprezinta o problema. Nu imi dai tu voie ? Nici macar in spatiul virtual ?

Bietele, cat de tare le-am jignit, tinand cont ca ele s-au straduit ani intregi sa imi programeze viata ! [clo] 

 

Cumnata nu s-a nascut cu probleme psihice. Este un om care munceste si face tratament psihiatric. A fost una dintre cele mai vehemente in apararea dreptului lor de a-mi da indicatii pretioase. [clo] Asta o spun tocmai pt a scoate in evidenta cine sunt persoanele pe care le nedreptatesc, "barfindu-le" in virtual. [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...