Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strugurasi de sept -oct 2011 **


Recommended Posts

buna dimneata!

Hristos s-a Inaltat!

Sa nu ma dati absenta nemotivat [flo2] .  Am fost foarte ocupata la munca si din pacate toamna are aceleasi perspective [fri] . cel mai greu imi e ca nu mai pot fi prezenta acasa, pentru copii.  Nu mai spun si de sot care .... spune si el ca imi duce dorul. [batcap]

May, Nanna, eu i-am lasat olita la vedere, in sufragerie chiar si in perioadele in care refuza orice contact cu ea. era o forma de a-l acomoda cu obiectul. bine, acum sta pe olita dar nu face nimic acolo, doar la wc, pe reductor face pipi. il pun insa cat pot de des si la olita, poate/poate. stiti voi, speranta moare ultima. [soricel]

va pup pe toate si va doresc o zi usoara!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Adevarat s-a Inaltat!!!

 

su noi ne chinuim cu olita, si nici o sansa...l-am lasat si in fundul gol si face pe jos , in nici un caz la olita...nici nu mai incerc o periaoda; stiu May ca si io tot d'asta as vrea sa scapamd e pamers ca na, e si el mare,as vrea sa se simta liber...

 May, tie chair nu ti-a mers cu hauinutele? si cum le aduceai din Anglia, adik le transportai cu vaporul??? tot nu imi iese din minte chestia asta, stiu ca oamenii nu mai dau bani pe haine...chair nus itu, dar macar as icnerca un pic sa vad cum ar fi..io de crosetat nu situ:(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zubi, nu ne-a mers. Bine, noi nu ne-am ocupat decat la inceput si cu investitia. ideea a fost sa il ajutam pe cumnatu-meu sa faca ceva ca s anu mai munceasca la altii.

nici el nu e afacerist, probabil si asta a contat...

nu le aduceam cu vaporul :) nici nu stiu cu ce ajungeau :D ne-am deschis conturi cu furnizori de aici si comandam direct sa vina in Romania. totul pe firma. la inceput ne-am ocupat noi pana a invatat cumnatul, apoi s-a ocupat el direct.

 

magazinul online inca mai exista si mai e marfa pe stoc, numai ca n-a mers, adica n-a scos profit, asa ca s-a angajat si acum mai onoreaza comenziile care mai se intampla.

 

Apropo, de vreti ceva: www.zebraroz.ro

 

Probabil ca va trebui sa ia fraiele in mana si sa faca o lichidare de stoc.

banii sa ni-i recuperam nicio sansa. stocul face mai putin decat investitia initiala.

am considerat-o ajutor pt frati-su si asta este.

 

cum ti-am zis, parerea mea ca mai bine te apuci de ceva care poti face tu.

sau de consumabile. nu stiu.

 

lumea se duce in magazinele mari unde sunt reduceri, cand e vorba de haine.

ca sa nu mai vorbim ca piata online e in crestere.

 

dar tu fa cum vrei :)

 

gandeste-te ce ai putea sa aduci din India care sa mearga. poate si numai inspirandu-te din cultura indiana si sa faci tu ceva.

 

sincer, cred ca mai bine merge o taraba cu tikka masala decat o taraba cu haine :D

 

de ce nu faci catering la firme.

 

gatesti acasa pentru cateva firme.

chestii indienesti.

 

uite ca ti-am dat ideea :)) sa-mi dai 15% :P

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.Mi-a fost dor de voi,insa de ce mi-a fost frica n-am scapat.Aici ati scris f. putin si pe F m-am ingrozit.Mi-e f. greu sa urmaresc acolo.Ce rau imi pare ...........

 

Eu m-am intors cu un gust amar din Roma.Am pierdut avionul din cauza unu mos italian care si-a pus ambitia cu noi sa nu urcam in avion ptr ca i s-a parut ca am ras de el si cand s-a luat de noi l-am rugat sa ne vb in engleza si ce a urmat a fost vai si amar de noi.E mult de povestit ........................insa am tras o concluzie : noi romanii suntem priviti acolo ca niste sclavi si prostituate iar ei sunt niste imputiti si la propriu si la figurat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai eu am mai scris pe aic, dar nu-mi place nici sa vb singura :)

 

da, din pacate si in Anglia suntem priviti nasol.

Noroc ca englezii nu se manifesta in public. Ei te evita si atat.

Nu vorbesc de cei cu care lucrezi.

Dar daca te intreaba unul de unde esti si zici Romania zis aha si apoi ii vezi cum isi iau talpasita cat mai repede...

 

asta este. romii si romanii nostri sunt vinovati in mare parte.

ca intr-adevar avem multi de astia nashpa... care au plecat si au facut ravagii... si pentru ei suferim si noi astia cinstiti si care ne vedem de treaba...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu v-am citit dar nu eram pe subiect cu voi.

Dani e racit. Vai de el ce prapadit e. Ii curg mucii in continuu, cand si cand mai si tuseste. E dat peste cap cu mesele si somnul. Azi noapte la 2 el plangea ca nu poate sa adoarma. A si vomitat de la plans si apoi a adormit. Azi a mai vomitat de la muci.

Si in general aveam probleme cu ora de culcare. Din cine stie ce motiv nu mai reuseste sa adoarma inainte de 12 oricat de obosit ar fi. Si e tot mai greu si nu stiu ce sa mai fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela - imi pare rau ca sunteti bolnaviori! In afara de avea tone de rabdare, calm si disponibilitate stii ca nu ai ce sa faci....Ii va trece, apoi va veni alt episod si tot asa!

Www.produsedetara.ro

 

Camady - asa de scurta interventie?! Si u care abia asteptam sa vii cu povesti! Hai totusi, poate gasesti ceva :-*

 

Michella - ai obtinut invoire temporar! Spor la munca!

 

Noi suntem bine, lui Inez ii da un canin si e iar nervoasa, tine mancarea in gura, nimic nu ii place.

Mai sunt 3 saptamani si plecam la mare! Yupiiiii! Laaaaaliiiiiiii ;-)

 

Saaveti o seara frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata!

nanna, ce fain de tine ca numeri saptamanile pana la mare!

eu asera vorbeam cu sotul ca inream in concediu in a doua saptamana din iulie si [smulgpar]  suntem intr-o dezorganizare crunta [batcap] . noi, care planificam cu virgula zilele de concediu acu ne-a paralizat tabara Teodorei. in sensul ca, nu stiu, sunt intr-un soi de blocaj, astept sa se intoarca si vedem atunci ce facem.

aseara l-am tuns pe Stefan a doua oara. a fost tare cumintel. arata asa de dulce cu parul scurt!

zubi, si eu sunt de parere ca magazinele de haine nu prea au cautare. nu cred ca poti oferi un pret comparabil cu cel din marile lanturi.

camady [flo2] , sa uitati repede experienta urata. totusi, sigur au fost si momente frumoase, sa ne povestesti despre ele!

mihaela, ufff, ce greu cu mucii si voma! sper sa va refaceti repejor. poate si somnul e decalat tot de la starea de discomfort de la raceala.

va pup pe toate si va doresc o zi usoara!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...