Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strugurasi de sept -oct 2011 **


Recommended Posts

neata!

NANNA nu numai tu esti cu gandul la concediu  [:D]

Referitor la mancare, lui R ii plac destul de mult lactatele. Asa ca mare parte din mese le rezolv cu iarut, branza cu smantana, banana cu branzica. Pe langa astea mai sunt si fructele pe care le mananca cu placere. Pentru 1-2 zile o sa iau ciorbita la mine. In rest, gasesc eu ce sa ii mai dau.

Ieri a mancat ca spartul salata de varza  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata fetelor. Ey am ramas acasa astazi ca Edi are febra si a plans toata noaptea. Cred ca a racit. I-am dat antitermice insa nu vad nici un progres, apelez si la impachetari sa vedem......

Sunt zombi ca nu dorm de 2 nopti dar ne revenim noi.

 

Nanna cand plecati in CO si unde? Noi ne-am luat bilet la Mamaia dar pe 18 august, mai e atat de mult pana atunci....

Cu mancare anoi pe unde mergem cu Edi gasim ceva la restaurant care sa-i placa si lui si sa nu fie prea chimic ( piept de pui la gretar, piure, orez cu legume, lactate). Cu ciorba el si asa nu mananca deloc asa ca nu-mi fac probleme. Si fructe la greu.

 

va pup , sper sa mai pot intra astazi sa mai vorbim, depinde cum se simte Edi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sanatate lui Edy!

 

Nanna, de ce nu incerci sa ii dai nepasat dinainte de a pleca in concediu?

isi face greata sau de ce ii mai dai pasat si acum?

 

Bibi refuza carnita in ultimul timp. pana si preferatul ei, pestele, l-a refuzat. trebuie pacalita ca sa manance.

in schimb mananca la greu legume si fructe.

si paste ar manca oricand :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc May. E bine ca mananca legume si fructe, nu-ti face probleme cu carnea ca nu e vreo pierdere. Al meu nu vrea decat carne, peste , oua, lactate si uneori paste. Sunt tare trista ca nu mananca legume dar ce sa-i fac. Il mai pacalesc cu castraveti, rosii si ardei cruzi. Manacare gatita de legume nici sa n-o vada. 

 

Nanna incerca sa-i dai cate putin si bucatele mici din ce-i place ei., in mana ca sa muste ea cat considera. S-a obisnuit sa manance pasat , e mai usor de mestecat si probabil de aceea refuza bucatelele. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.

Noi tot week am fost cu febra.A refuzat si apa sa bea.Ii dadeam din 5 in 5 min fortat sa bea apa.............si plangea saracuta.Au vrut sa ne interneze dar am refuzat.Spuneau ca are enterocolita,ptr ca in fiecare zi a avut si cate 2 scaune mai moi.Eu le-am spus ca la enterocolita ar avea mult mai multe scaune si am observat ca pe ea o derajeaza ori ceva in gurita ori are gatul rosu.La care ea se mai uita o data in gat si spune ....daaa are si gatul rosu.Mi-a dat ampicilina suspensie si sa am in casa si injectabil in caz ca nu vrea sa le ia pe gurita.

Am sunat medicul de familie care era plecat din localitate si i-am explicat la tel ce si cum si mi-a spus sa o dau in gurita cu glicerina boraxata ca el crede dupa cum ii explic ca are stomatita.Fetelor am dat-o de 2 ori si a inceput fata mea sa ceara apa...........am plans de bucurie.Nici acum nu mananca prea bine dar a inceput sa ia cateva lingurite de supa, iaurtel...............sper sa fim spre bine.

 

In legatura cu Italia o sa va povestesc mai pe indelete, insa patania din aeroport aproape ca a anulat tot ce a fost frumos acolo.Am zis ca nu mai calc niciodata in tara asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...