Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strugurasi de sept -oct 2011 **


Recommended Posts

CAMADY asa e. Vara abia incepe si ne facem noi mari si invatam sa facem la olita / wc.

Legat de suzeta - eu cred ca cu cat e mai mare, cu atat se dezvata mai greu de ea. Eu mi-am propus in ianuarie sa renunt la ea si am reusit fara sa isi dea seama.

La inceput mi-am propus sa nu i-o mai dau ziua. Am facut compromisuri doar cand era imposibil de linsitit altfel. Dupa ce s-a obisnuit fara suzeta pe timp de zi nu i-am mai dat-o seara. Sau daca o avea, o luam dupa ce adormea si o ascundeam. Spre surprinderea mea a uitat de suzi destul de usor.

Ma bucur ca preci sa te relaxezi. As pleca si eu daca as avea cu cine sa las copilu'. Distreaza-te la maxxxxxim! Relax total!

 

 

Pediatra ne stia ca mai fusesem la ea. Are suficienta experienta si am incredere in ea. Ma rog, ne-a controlat peste tot, ne-a intrebat cum papa, cum e scaunul etc. Am intrebat-o daca sa ii fac o copro ca poate are ceva la burtica si a zis ca nu e cazul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

eu sunt putin cu pluta. nu reusesc sa ma simt bine fara Bibi.

ne-am propus ca o data pe luna sa mergem ca adultii pe cate undeva. o seara.

luna asta am mers la concert.

chiar de ma simteam super bine, tot verificam telefonul din 10 in 10 minute si ma gandeam la ea.

vacanta nici nu concep fara ea. probabil si fiindca e cuminte si noi chiar ne odihnim.

bine cred si ca fiindca eu sunt cam posesiva asa :D ca-s posesiva si in casnicie, asta-i firea mea.

abia astept weekendul. mergem la ferma :D

hai ca ma bag la munca. v-am pupat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

May hai ca nu esti cu pluta, e o reactie normala . Si eu sunt fix ca tine [:)] . Nu am plecat nicaieri fara copil decat la un film din an in paste desi am cu cine sa-l las. Insa anul acesta chiar nu vreau sa-l iau in CO, nu mai intru in detalii legate de somn ca v-am zapacit deja, dar e principalul motiv. Cant mi-ar fi de drag si sigur o sa-i duc lipsa nu vreau sa ne chinuim cu totii pe acolo pe unde vom merge si sa venim varza acasa ca deobicei, mai ales ca abia astept acest CO sa ma mai refac putin cu oboseala.

 

Sa ne povestesti cum a fost la ferma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee unde pot comanda online chiloteti gen "boxeri" pentru baietei? Nu gasesc nicaieri pentru Edi si vreau sa-l las in chilotei fara pampers prin curte acum ca a venit vara, cine stie poate poate cere la olita sau la Wc , sau la copac, undeo fi numai pampers sa nu mai fie [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna feteler!!!!

 mi-a fost dor de voi !!!

Noi suntem bine , am fost bunicul internat in spital si nu am mai avut timp nici sa respir , cate doua drumuri pana la fundeni pe zi practic m-au epuizat [smulgpar] .de doua saptamani am stat numai prin spitale acum am zis ca pana nu nasc nu mai calc [pk] .

 

Cu dormitul de cand cu rotavirusul piciul s-a cam obisnuit sa doarma cu noi , acum trebuie sa o luam de la inceput cu invatatul caci cu caldurile astea e oribil somnul in trei. [batcap] .

 

Am inceput sa vb mai mult spunem si noi mai multe cuvinte  dar tot majoritar in chineza [soricel] .

Azi ma duc sa ii cumpar chilotei oficial de maine prin casa stam cu chilotei , speram sa ii calcam pe urme Elenei [pk] .

 

Am fost si la eco si e fffff oficial baiat deci ramane clar Horia , adio cercei si rochite [soricel] .

 

Va pup sper sa reusesc sa citesc si din urma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANCA chiar ma gandeam la tine! Ma bucur ca sunteti bine!  [flo2]

RALUCA eu cand nu ii pun lui R pampers folosesc chilotei normali si pantalonasi scurti. Boxeri...nu stiu unde gasesti. [:)]

MAY have fun la ferma!

Noi in week mergem la tara. Vedem si noi pisici, gaini, ne jucam, hoinarim. Abia astept

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele!

week end ul bate la usa! yupiiiiii!!!!!

haideti la cafea, haideti la inviorare!

 

ce planuri de sf de saptamana aveti?

ce gatiti?

 

de vreo 2-3 nopti o las pe Inez sa adoarma singurica. adica dupa o ora si ceva de stat cu ea sa adoarma si se tot foieste ii spun ca ma duc pana la baie si ies din camera. nu stiu ce face, dar adoarme imediat. ma gandesc ca sta linistita sa ma astepte si o ia somnul. in plus aseara i s-a pus pata pe suzi: o tot cerea si cand i-o dadeam o arunca. astfel ca.......a adormit fara suzi! deci sunt f incantata de aceste schimbari. acum stiu ca poate adormj fara probleme daca nu are suzi. chiar f linistita a fost!

 

si ca tot este subiectul momentului, imi amintesc de momentul cand nu i-am mai dat suzi Indrei care era si ea absolut dependenta de suzi. intr.o dupa amiaza i le.am luat pe toate si le.am aruncat, am mai paatrat una ca totusi imi era teama de vreo criza si

...surpriza! nu a comentat nimic. eu m.am facu ca ploua, nu am pomenit nimic de suzi, ma purtam ca si cand nu ar fi existat vreodata si ea la fel :-):-):-):-) avea cam 1 an si 9 luni deci de varsta strugurasilor. voi incerca sa fac la fel si cu Inez.

 

Ups e tarziu!

 

Va doresc o zi senzationala!

 

Pupici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor!

 

Nanna multumesc de cafea, foarte buna! [pup]

 

Camady, distractie placuta! Sunt sigura ca o sa fie super!

 

May, ce interesanta idee, foarte bine arata casuta! Distractie placuta!

 

Anca, sa fie sanatos Horia! [pup]

 

Nana, ce frumos cu adormitul! Sper s-o tinti tot asa. Eu m-am gandit ca pana la doi 2 sa renuntam la ea. Dani e dependent sper sa nu fie foarte greu sa renunte.

 

Klau, distractie placuta la tara!

 

Noi in weekend sa sa iesim cu bicicletele daca este frumos. Va pup pe toate si va doresc un weekend minunat! [pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...