Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strugurasi de sept -oct 2011 **


Recommended Posts

Neatzaaaa

Bravo Oana pentu progrese! Oaw e tot ce pot sa zic :D
Noi nici nu ne-am apucat :D
Am comandat inca o olita si niste chilotei de aia intermediari si astept sa-mi vina si incepem operatiunea.

De vorbit si de par nu mai vreau sa vorbesc :)) suntem in urma rau.

La cantar cred ca a marcat vreo 12 kg. a mea cred ca are puseu ca mananca non stop si iar i-au ramas hainutele mici la maneci :))

De baut, bea 210 ml lapte seara iar pe ziua cred ca ajunge la vreo 150 – 200 ml apa.
De accord cu Helenutza.
Iar la noi nici nu-s calduri, plus ca mananca fructe la greu.
Daca ar fi dupa ea nici atat n-ar bea, dar ii zicem noi de apitza.
Ii mai fac sucuri de fructe ca am storcator dar rar ca n-apuc :D

Weekendul asta a fost minunat.
Am fost la ferma si a fost asa de misto… am avut parte si de vreme super.
 Totul a fost super super fain.
Singura chestie ca Bibi e ca timbre de scrisoare de mine. Nici cu ta-su nu mai sta. numai mami, mami. Nici la baie fara ea. Si acum se pune pe urlat daca dispar din raza ei vizuala si ne-am mai trezit cu ea urland in public :D ca am fost sip e la un balci
Acum iar la service si deja mi-e dor de ea. Iubita lui mami.

v-am pupat.
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Azi nu am chef de nimic. Am un chef de duca.....

Concediule, unde esti? ///Mi-a facut sotul o bucurie de am amanat concediu cu o saptamana. Deci pana pe 15 iulie nu ne pregatim de vacanta.

Totusi, as pleca in week undeva. La SLANIC MOLDOVA a mai fost cineva recent? Stiti cum mai e?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele!

 

Nu am mai apucat sa intru ca de obicei dimineata.

 

Eu nu stiu cate lichide bea Inez pt ca nu stau cu ea, cred insa ca nu prea mult, din ceobserv in we, dar probabil ca ii e suficient.

 

A adormit iar singurica si fara suzi. Cand stau cu ea urla, se tranteste pe spate imi tot cere tableta. Ii spun ca ma duc sa ii aduc ce imi cere si cum ies din camera cum se linisteste si o ia somnul. Ma gandesc ca stand langa ea, nu se indura sa doarma, tot ar vrea sa faca ceva, e prea obosita si de aceea plange si se agita. Daca este singurica, se linisteste.

 

Cu olita as zice ca facem progrese, desi nu prea e incantata sa fie pus la oala. Ieri seara a pus.o bona dupa ce a mncat, venisem si eu acasa si a facut si pipi si kk, ata am laudat.o de parca cine sgie ce realizare era....

 

Camady - bafta la analize, si eu vreau sa i le fac, poate chiar we care vine.

Si Inez are vreo 10.700-800 gr i se vad si coastele :-) dar nu imi fac griji, de mancat mananca f bine.

 

Lali ....unde esti? Ce faci? Cum mai e la munca? Se apropie concediul si respectiv intalnirea yeeeeeee!

 

Voi cum faceti icrele de casa? Mi nou ii plac Indrei si nu vreau sa ii dau din comert. Pe netam vazut vreo 3 retete si nu ma pot hotara.

 

Inca o intrebare: voi le dati zeama in care fierbe carnea?

 

Noapte buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata !

NANNA multumim pt cafea. Eu una am nevoie...de la1 la 4 copilu' s-a foit in pat langa noi si s-a chinuit sa adoarme. Fara urlete sau altceva, doar "innota" in pat...

Felicitari pt cadoul din olita.  [flirty] Si noi "lucram" la partea cu olita. Ziua e fara pampers, il pune bona regulat pe olita, el inca nu cere, dar a facut de multe ori la olita.

Icrele de casa: le frec cu putin ulei intr-un castron, apoi le fac in robot, cu telul. Adaug treptat ulei, zeama de lamaie, apa minerala - si daca icrele sunt mai sarate adaug gris sau miez de paine alba. 100% un deliciu. Cred ca in week fac si eu ca am 2 borcane de icre in frigider  [yum]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mamici,

Nanna, felicitari pentru realizari.

 

Eu ce sa va povestesc.... ca te 3 nopti stau mai mult treaza ca Edi maraie in somn, e agitat, se zvarcoleste, se mai trezeste...... , ca nu reusesc sa-l pun pe olita deloc, parca ia foc.....?

Sunt tare obosita, ma cert mereu si cu al meu..... nu e prea roz. 

Va citesc cu interes dar nu-mi vine sa mai scriu nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

RALUCA imi pare rau ca nici Edi nu doarme. La noi cel putin in ultimul timp am avut si nopti linistite. Cu olita... rabdare. Doar nu sta cu pampers pana merge la scoala. Incetisor se invata ei  [flo]

 

NANNA uitasem: eu una ii dau copilului zeama in care fierb carnea. Ciorba, supa - ii dau din papa noastra.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata

 

NANNA fac si eu icrele asa cum a zis KLAU.

insa nu am dat la copii ca mi-a fost teama... imi dau seama ca puteam sa dau dar... am preferat sa aman momentul. cel mare care are acum 6 ani ar putea manca insa nu vrea, se stramba, face "bliaaaaac, oua de peste"  [:)] hahaaa

eu dau zeama de la carne, in general ciorbele si supele au si carnitza. eu intotdeauna fierb carnea cam 5-10 min si arunc prima apa. numai dupa aceea o folosesc la prepararea mancarii.

 

KLAU stati f bine la capitolul "scos pampers". bravo!

 

imi pare rau sa aud ca sunt probleme cu somnul. of e tare greu! dar vestea buna e ca trece si se fac mari.. mai rau e ca oboseala ne face nervosi si irascibili... si facem si spunem ceea ce nu ne dorim de fapt.

va doresc rabdare multa.... hai ca mai e putin iar dupa 2 ani se mai aranjeaza somnul...

 

 

o zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata.

Raluca si noi stam la fel de prost cu somnul..................dar noi stam prost si la mancat.Ne trebuie la toti din familie nervi de otel.Noroc ca nu stau eu toata ziua cu ea, ca altfel imi luam campii demult.Matusa mea e cel mai rabdator om din lume.Sa-i dea D-zeu sanatate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...