Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Casnicie fara sex..


Recommended Posts

Sunt cam doi ani de cand nu mai am relatii de tandrete cu sotul meu.. pe scurt mi-a zis ca pe el nu il mai atrage acest aspect. Avem si un copil , dupa nastere s-au rarit f mult momentele in care faceam dragoste, pana au incetat de tot. Sunt convinsa ca nu are pe alta, este extrem de obosit de la program prelungit de munca, poate are o problema medicala dar nici nu concepe macar sa vb despre asta.. nici macar nu ma lasa sa incerc sa il seduc.. ma respinge total.. suntem la faza in care doar ne pupam si ne mai imbratisam cand ne vedem dimineata sau cand ne intalnim in timpul zilei. Acestea sunt singurele nostre contacte fizice..

In rest e un sot si mai ales tata ideal..

Am zis la un moment dat ca asta e, ma impac cu situatia.. poate n-o sa mai dureze mult, nici eu nu sunt prea doritoare de sex de fel.. dar imi lipseste atentia , emotia.. poate mi s-au urcat si hormonii la cap..

Si pe acest fond.. a inceput sa-mi placa de un barbat (de lamunca), care ,desi nu-l vad des, imi da fiori si pot sa zic ca am ajuns sa ma simt indragostita de el.. Cred ca si eu ii plac, cand ma vede pare destul de incantat.

Am ajuns sa ma gandesc cum ar fi sa am o relatie cu el.. chiar si o aventura.

Sotul meu mi-a zis ca daca nu-mi convine situatia asta ca pot sa fac ce vreau, dar ca el vrea sa ramanem casatoriti, ca ma iubeste doar ca nu mai simte nici un fel de chef de sex, nici cu mine, nici cu altcineva..

Ma gandesc mult si ca trebuie sa ramanem in continuare o familie, ca sexul nu e asa important.

Dar ce ma fac ca ma simt mai nou complet indragostita ..o fi dorinta de sex si afectiune prea mare.. 

 

Astept si e parerile voastre.. si va rog sa nu ma judecati ca as vrea sa-mi insel sotul.. nici nu stiu ce vreau..

De fapt cred ca stiu.. daca am avea o relatie normala cum ar trebui si cum a fost, probabil n-as mai avea ochi pt nimeni altul..

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

fie isi schimba sotul tau jobul/programul de lucru.

fie plecati repejor intr-un concediu, doar voi doi. astfel veti avea timp sa discutati pe indelete, sa va redescoperiti, sa reaprindeti "flacara pasiunii" intre voi.

e posibil sa fie si o problema de sanatate la mijloc, cand si-a facut sotul tau ultima data niste analize medicale ? de exemplu, diabetul, problemele cu tiroida duc uneori la scaderea libidoului pana la zero.

ce varsta are sotul tau ? fumeaza, consuma alcool, ia medicamente pentru ceva anume ? munca lui presupune mult efort fizic ?

cea mai ciudata varianta ar fi ca sotul tau sa nu mai fie atras deloc de femei, ci de barbati, insa nu poate accepta sau inca nu constientizeaza asta. repet, e doar o ipoteza, dusa la extrem intr-adevar, insa exista destul de multe situatii de acest fel. cum sunt parintii sotului tau, cum a fost copilaria lui ?

a trecut sotul tau printr-o perioada mai dificila acum doi ani ? i s-a intamplat ceva ? poti face legatura intre problema voastra si o anumita intamplare sau eveniment de acum doi ani ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi pare ca, ori are pe alta, ori are o problema medicala, care ar putea fi tratata daca nu o lasa, in timp, sa se agraveze.

Ma indoiesc o casnicie ar putea functiona cand unul dintre soti inseala. Chiar daca celalalt spune ca este de acord.

Eu as insista ca sotul sa mearga la medic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sfaturi...asta e usor de dat, sunt simple. Discutii, doctor, consiliere...multe variante.

Vreau doar sa-ti spun ca eu nu cred in casnicia fara sex. Am mai auzit de cazuri de-astea, nu stiu ce sa zic, ca nu stau eu sa-i verific ce fac in afara casei. Pur si simplu nu cred. Adica doi oameni sanatosi care au tot dreptul si toate oportunitatile, fac si sex. Daca nu fac, inseamna ca este un fel de parteneriat, o intelegere pentru anumite motive, orice. E perfect ok, numai sa fie ambii parteneri de acord. Dar casnicie nu este.

Eu nu te-as judeca chiar deloc ca simti nevoi pe care le simte orice om normal. Si cei care se "casatoresc" cu Dumnezeu"se lupta amarnic cu ispitele...si nu le iese tuturor cum isi doresc.

Eu nu i-as cere sotiei mele sa ramanem casatoriti fara sa-i ofer o viata completa. Orice om e egoist...dar nici chiar asa.

Daca vei alege, insa, aventura, relatia extraconjugala, sa nu te astepti la intelegerea lui, chiar daca ti-a spus sa faci ce vrei. Un non-sens...dar asta e.

Totusi, ca informatie generala, pot spune ca un barbat nu refuza sexul fara un motiv, doar asa ca nu are chef. As zice ca nici femeile...dar stiu mai multe despre barbati. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Sexul nu e asa important" mi se pare o palida incercare de autoconvingere ca... merge si fara.

 

Din punctul meu de vedere, nu, nu merge. Total fara sex, nu merge. Poti sta fara sex 30 de zile, sa zic, si sa nu conteze. Dar ia sa-ti vina cheful in a 31-a si sa n-ai cum sa-l potolesti, ca n-ai cu cine - vezi situatia de fatza - sa vezi atunci cum capata o importanta apocaliptica alea 30 de zile dinainte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...