Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Casnicie fara sex..


Recommended Posts

a! si hotarati- va ce vreti: lilu-lilu sau somn? ca nu va mai intelege nici n.b.a! :))))))

 

later edit, ca sa nu las loc de interpretari: eram si eu prin mintea lui Marius, dc el tot mi- o pus cugetari in cap. Adica, voi femeile hotarati- va....:)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Imi pare rau ca s-au creat asa discutii pe subiect si sincer imi vine sa spun ca ar fi cazul sa il inchidem.. 

Ma bucur insa ca mai e cineva care nu crede ce ca m-ar insela sau altele ci ca pur si simplu  nu are chef si gata, cam exact cum mi-a spus mie sotul.. 

 

Sunt pe fuga acum ca ma duc sa iau copilul de la gradi, intentionat nu am vb mai multe despre copil pentru ca nu vreau sa dau multe amanunte, deja am dat destule.

Da e un copil de varsta gradinitei si il iubim amandoi si sigur si sotul meu il iubeste si imi arata ca e un tata bun chiar si in scurtele momente cand stam impreuna, in unele zile o ora pe zi, in altele mai sta si cateva ore (seara) sau cateva ore in week-end , stiu ca e destul de putin.. el zice ca prefera un job cum il are , ca poate sa stea cu noi si asa, decat sa fii plecat pe afara la munca sau in voiaj si sa nu vina pe acasa cu lunile sau mai mult..

 

Si sunt un user real, n-am deschis subiectul ca sa fac valva, cum a zis cineva pe aici..

E chiaR o problema reala si sa fiti fericite ca nu vi s-a intamplat si voua.. nu mi se pare asa de luat in ras..

 

Fug acum sa-mi iau copilasul de la gradi.

Multumesc in continuare celor care mi-au dat sfaturi pertinente si si-au luat din timpul lor pentru a-mi scrie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija de tine(voi). Asa este nu e nimic distractiv. E o problema si sa fiu al naibii daca stiu ce sa spun fara sa gresesc. As fi la fel de incurcat ca si tine.

Insa orice ar fi echilibrul copilului ar fi prioritar si fata de persoana mea. Asta este sigur.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dora,o familie inseamna niste membri uniti,care isi doresc binele unul celuilalt,voi doriti binele copilului,dar trebuie sa va doriti si unul celuilalt binele,sa va pese si de nevoile voastre,de ce te pui pe ultimul loc?contezi si tu si nu numai ca mama ci si ca sotie,ca femeie,e clar ca iti iubesti mult sotul din moment ce il astepti si il intelegi de 2 ani de zile,treaba cu colegul o sa iti treaca,da-l in plata Domnului,inearca sa iti gasesti fericirea in propriul camin,gaseste cu sotul o solutie sa luati in calcul si aspectul asta legat de sex,altele de mult ar fi luat-o razna in locul tau.Unde mai e viata voastra? Timpul trece si e pacat sa nu va bucurati si de viata de familie.Multa bafta,sa aveti grija de voi si poate o sa ne mai anunti cum au decurs lucrurile pe mai departe,daca s-a remediat ceva [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius, dc nu te- as" cunoaste" mai bine decat pe Dora :P, as crede ca esti sotul ei:)))) propun infiintarea Asociatiei pt Drepturile Barbatilor Abstinenti Se..nzual. Prea suntem multe hartzuitoare apucate pe aici :))))))) In acest caz...sa se desfiinteze domle noaptea nuntii, luna de miere si alte bazaconii, ca avem munca si ni- i de- ajuns! Eu zic sa faca statul copii... ma duc sa beau o cafea, ca m- am enervat de imi troncane papucii :P

Centrul sexului este in creier. Misterul starneste interesul. Noaptea nuntii e plina de mister si de dorinta.

 

Disparitia misterului este moare si pasiunii.

 

De ce credeti voi ca in vremurile trecute femeile isi acoperau corpul pana jos? 

De ce femeile musulmane isi acopera fata?

Sa sporeasca misterul. Cand un barbat atingea o femeie il treceau fiorii.

Acum e ceva la ordinea zilei. 

Barbatii vad la tv femei mult mai dragute decat cele de acasa.

 

In ziua de azi trebuie gasit altceva  pentru a starni pasiunea si/sau dorinta.

Partea spirituala ar trebui sa ia locul aspectului fizic.

Ar trebui sa gaseasa acasa femei mai inteligente decat cele de la tv, mai tandre, ceea ce nu-i deloc dificil, pentru ca tv-ul promoveaza "femi barbat", luptatoare si puternice.

 

Dora are un sot responsabil, care sa gansdeste sa asigure familiei un camin sigur. In ziua de azi cand posturile sunt nesigure nu-ti permiti sa pui conditii patronilor.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da Deceneus, iar cand responsabilitatea se reflecta doar pe plan financiar, atentie! si Dora munceste, ca de- aia are coleg :P .....iar in rest doi ani mucles si cu bagat demisia din campul muncii ca partener/ iubit, tatic, ca si aia se normeaza, eu nu mai pot decat sa ma gandesc la marmote cum invelesc ele ciucalata.

Btw: gandesc la unison cu soata mea.

Daaar vad ca pt Dora e ok. Ea il crede. So, unde e problema? Si de mai scriem noi aici? Sau ne- am focusat noi pre sot prea tare si l- am gasit plin de bube, cand de fapt dilema era " oi fi ori nu oi fi indragostita de colegu' ?"

Ase ca eu una imi cat de treaba si inchei....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce femeile musulmane isi acopera fata?

 

Ia vezi tu aici de ce. Nu e ca si cum ar fi o alegere personala.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Niq%C4%81b

 

Si conceptul de awrah:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Awrah#Women

 

Da, dora are acasa un sot responsabil. Si rece, omule, rece!!! 

 

Bine ca iti permiti sa pui conditii sotiei. 

 

Ti s-o fi parand mai putin important faptul ca sotul nu vrea sex. Probabil ca nici el, nici tu nu ati avut niciodata de suportat o iubita/sotie frustrata din cauza de lipsa de sex. Ia sa fie invers situatia, sa vad cat ati rezista?

 

http://galati.einformatii.ro/stire/actualitate/6/24324/efectele-abstinentei-sexuale-la-femeie/0/

 

Mentinerea echilibrului hormonal se face printr-o legatura de tip feed-back al axei hipotalamo-hipofizo-ovariene (legatura permanenta intre hipotalamus-hipofiza si ovare). O activitate sexuala normala pastreaza echilibrul sistemului neuro-endocrin, prelungind perioada fertila a femeii pana la varsta de cel putin 40-45 de ani, evitandu-se astfel instalarea unei menopauze timpurii, cu toate consecintele neplacute ce decurg din aceasta. Apar dereglari hormonale printr-un dezechilibru al raportului estrogen /progesteron in defavoarea progesteronului precum si scaderea treptata a sintezei acestor doi hormoni, ce atrage dupa sine perturbari ale ciclului menstrual cu posibila aparitie a fibroadenomatozei uterine si mamare, precum si afectiuni ale ovarelor, colului uterin, mucoasei vaginale si labiale. Apar perturbari cardiovasculare (T.A oscilanta, bufeuri), psiho-emotionale (labilitate psiho-emotionala, atacuri de panica, depresie, incapacitate de concentrare si memorare) si metabolice (osteoporoza).
Abstinenta sexuala prelungita (mai mult de un an), lipsa nasterilor si masturbarea la o femeie normal sexualizata fizic si psihic pot avea consecinte atat in plan psihic (nemultumire de propria existanta asociata cu lipsa motivatiei existentiale, depresii majore, nevroze si obsesii), cat si in cel fizic prin afectiuni de natura endocrina aparute la nivelul glandelor mamare, ovarelor si uterului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...