Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Casnicie fara sex..


Recommended Posts

Nu am vrut asta, desi mi-ar fi placut asa un raspuns...

Nu mi-a convenit ca unii dintre voi au cam luat in ras problema.. nu este nimic distractiv in asta, dar probabil trebuia sa-mi dau seama cand am deschis subiectul ca se poate ajunge si la asta, mai ales ca un astfel de subiect n-am gasit pana acum pe forum, pe care il citesc de ani buni, desi ca user apar   de curand.

 

Multumesc pentru mesajele care sunt scrise cu intentia de a ma ajuta cumva

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

A mai fost de mult de tot un subiect asemanator dar pana la urma nu s-a lasat cu niciun deznodamant cunoscut pe foprum. A ramas un mister incitant [:)]

 

Nu stiu ce sa cred nici despre sotul tau nici despre tine, dar nu cred ca o mai puteti duce asa mult timp. Biencutza a dat un raspuns foarte frumos si realist acum vreo doua pagini.

 

Reciteste-l:

 

Dora,o familie inseamna niste membri uniti,care isi doresc binele unul celuilalt,voi doriti binele copilului,dar trebuie sa va doriti si unul celuilalt binele,sa va pese si de nevoile voastre,de ce te pui pe ultimul loc?contezi si tu si nu numai ca mama ci si ca sotie,ca femeie,e clar ca iti iubesti mult sotul din moment ce il astepti si il intelegi de 2 ani de zile,treaba cu colegul o sa iti treaca,da-l in plata Domnului,inearca sa iti gasesti fericirea in propriul camin,gaseste cu sotul o solutie sa luati in calcul si aspectul asta legat de sex,altele de mult ar fi luat-o razna in locul tau.Unde mai e viata voastra? Timpul trece si e pacat sa nu va bucurati si de viata de familie.Multa bafta,sa aveti grija de voi si poate o sa ne mai anunti cum au decurs lucrurile pe mai departe,daca s-a remediat ceva

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi de ras daca n-ar fi de plas, sau cum?

Ar trebui sa sti ce-i cu sotul tau, ca doar e al tau nu-i al nostru [:)]

Nu exista motiv pe lumea asta sa iti inseli partenerul, eu una nu cunosc [:)]

Vrei sa fi aproape de sot da nu te duci langa el, fizic [:)]

Pai nu a spus clar ca isi iubeste sotul? Asa cum este el. Nu a spus clar ca el sotul nu doreste sa intretina relatii sexuale? Nu a spus clar ca aceasta problema care este o problema ca si de aceea a ridicat-o tine de mult timp?  Nu a spus ca sotul ei este extrem de solicitat fizic si psihic ca munceste cat trei pentru ca nu au incotro? Ca au datorii si acestea trebuiesc platite? Si ca doar asa (si bine ca exista acest asa) reusesc sa se descurce? Nu a spus ca este decizia lui si forma lui de a supravietui? Si el si mai ales ei ca pentru ei trage ca un catar 12 ore pe zi de luni pana duminica. Nu a spus ca ea resimte aceasta problema si in mod natural se reflecta in posibile relatii externe? Nu a spus ca exista un conflict major pentru ea in sensul ca nu doreste moral, personal, psihologic sa aiba alta relatie DAR asa se intampla si se zabate cui aceasta problema reala personala si de cuplu? Si nu stie cum sa procedeze? Si daca altii au avut acest gen de probleme sau asemanatoare si daca da, cum au facut? Si nu e nimic de persiflat in aceasta problema? Ca cele care nu reusesc sa vada aceste intrebari cum sa poata sa spuna vreun raspuns bun/rau cum o fi. Ca raspunsurile de doi bani sarcastice in bataie de joc si cu presupuneri aiuristice valoreaza exact doi bani ca orice barfa de colt de banca? 

Ceea ce nu inseamna ca nu vor fi scrise in continuare, dar nici nu inseamna ca pot fi luate in considerare la modul serios avand valoare zero.

 

Asta ar fi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius,ai sintetizat destul de clar...dar eu mai stiu ceva..ar trebui s-o stie si Dora...

 

Principiul picaturii chinezesti.

 

Barbatii sunt barbati....ok. [:)] vorbesc din experienta..tineretii.Stana de piatra sa fie si tot ii furnica.

Dar daca zilnic,seara,noaptea cand ajunge acasa,Dora ar incerca,sa fie sexy?Sa para ca o face inconstient.Epilata,dus facut,eventual data cu crema de corp frumos mirositoare,unghii facute,parul voit neglijent.....se poate,fara ca totul sa para studiat.Desi ea a zis ca incearca sa-l seduca.Sa nu mai incerce.Sa faca un efort sa fie ingrijita(nu-s scumpe niste pijamale de satin sau dantela cu pantalon scurt....si sa para inconstient..adica natural....nici sa nu incerce sa-l abordeze...doar sa fie frumoasa.....si atat.

Nu tine argumentul copilului...il ia cu ea in baie,il pune pe un scaunel si ea face dus si se cremuieste.Nu trebuie sa fie Givenchy sau firme smechere.

 

Si uite-asa.....pana la urma el va fi tentat.

Nici un barbat nu poate rezista,pana la urma unei femei sexy...azi rezista,maine rezista..dar intr-un final cedeaza.

 

Si o imbratisare seara...daca ea e parfumata,aranjata....in pijama..ce are?

Oricum dupa dus....orice femeie se da cu creme,parfum proaspat.....isi aranjeaza parul cand il usuca.....

 

Asta daca el nu e complet absorbit de altcineva.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai si se poate fara sex si un an jumatate.

De cand am ramas insarcinata am avut interdictie.....si dupa ce am nascut ne epuiza copilul...eu eram uriasa si nu ma simteam bine,mi-au fost mainile aproape paralizate doua luni..dupa nastere....au mai fost cateva...si nu a crapat nimeni,nici nu ne-am dus la colegii de serviiu nici unul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate problema voastra nu e sexul , problema voastra e comunicarea . El nu vrea sa mai comunice cu tine , ori e depresiv ,ori altceva s-a intamplat si nu mai vede in tine persoana cu care sa comunice deschis.

Eu cunosc cateva familii care prin consens au renuntat la sex dupa o anumita varsta pentru ca ei vad relatiile sexualedoar ca pe un mijloc de procreere.Pentru mine e o mare aberatie dar pot sa inteleg ca suntem diferiti si sa nu-i judec.

 

Inainte de a descoperi comportamentul lui trebuie sa vezi cand a inceput schimbarea , cum a evoluat , ati mai dormit impreuna dupa ce ai nascut , copilul a avut des probleme de sanatate si nu ati mai avut timp pentru voi , aveti probleme financiare , etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu as renunta la a mai dormi cu copilul. E destul de mare, la gradinita, ca sa poata fi convins ca e minunat sa doarma singur. Sau, daca nu reusesti sa-l convingi dintr-o data, incearca, pt inceput, sa dormi cu sotul o noapte pe saptamana, apoi 2 nopti si tot asa... pana se obisnuieste copilul sa doarma singurel.

Daca familia este grevata de datorii imense, sotul este chiar responsabil, bietul, de munceste in halul asta, pt a le achita.

Mare atentie la epuizarea fizica, se poate muri din asta. [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok, inteleg ca unele lucruri nu-ti pica bine...e greu de "digerat" cand ti se serveste un adevar crud si necamuflat. Ca se ia in ras....asa, si? Si pe mine ma bufneste rasul daca vad o pitzi pe tocuri de 15 cm care se dezechilibreaza in mersul ei de lebada si-si luxeaza o glezna....si nu e de ras. Stii cati ca tine au venit cu subiecte "bomba"? Au aruncat funigene, au asteptat sa iasa fum si s-au distrat pe margini cand unii useri chiar puneau suflet in ceea ce postatu? Cati s-au "laudat" ca nu-s troli? Cati su afirmat ca au citit de N ani dar nu au postat ca de, rautatea lumii domnule....?? Sa fii tu sanatos/sanatoasa. Pe mine una nu m-ai convins cu absolut nimic ca nu esti trol, ai una din atitudinile caracteristice....evaziva si ta lansezi doat in directia in care vrei tu, nicidecum nu ai  profilul unui om care realmente are o problema constientizata si vrea sa o rezolve.

Trecand peste asta, sa presupunem ca situatia ta e reala (daca nu a ta, oricum exista)....ce-ai retinut pana acum? Ce esti dispusa sa faci in afara de a bate din gene inocent in fata colegului? Pt ca slava domnului, oameni binevoitori care ti-au scris cu suflet si intelepciune, sunt.

PS...totusi, ce inseamna tata si sot responsabil?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu a spus clar ca isi iubeste sotul? Asa cum este el. Nu a spus clar ca el sotul nu doreste sa intretina relatii sexuale? Nu a spus clar ca aceasta problema care este o problema ca si de aceea a ridicat-o tine de mult timp?  Nu a spus ca sotul ei este extrem de solicitat fizic si psihic ca munceste cat trei pentru ca nu au incotro? Ca au datorii si acestea trebuiesc platite? Si ca doar asa (si bine ca exista acest asa) reusesc sa se descurce? Nu a spus ca este decizia lui si forma lui de a supravietui? Si el si mai ales ei ca pentru ei trage ca un catar 12 ore pe zi de luni pana duminica. Nu a spus ca ea resimte aceasta problema si in mod natural se reflecta in posibile relatii externe? Nu a spus ca exista un conflict major pentru ea in sensul ca nu doreste moral, personal, psihologic sa aiba alta relatie DAR asa se intampla si se zabate cui aceasta problema reala personala si de cuplu? Si nu stie cum sa procedeze? Si daca altii au avut acest gen de probleme sau asemanatoare si daca da, cum au facut? Si nu e nimic de persiflat in aceasta problema? Ca cele care nu reusesc sa vada aceste intrebari cum sa poata sa spuna vreun raspuns bun/rau cum o fi. Ca raspunsurile de doi bani sarcastice in bataie de joc si cu presupuneri aiuristice valoreaza exact doi bani ca orice barfa de colt de banca? 

Ceea ce nu inseamna ca nu vor fi scrise in continuare, dar nici nu inseamna ca pot fi luate in considerare la modul serios avand valoare zero.

 

Asta ar fi.

Marius multumesc pentru mesaj

M-ai inteles foarte bine 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...