Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Casnicie fara sex..


Recommended Posts

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Marius,ai sintetizat destul de clar...dar eu mai stiu ceva..ar trebui s-o stie si Dora...

 

Principiul picaturii chinezesti.

 

Barbatii sunt barbati....ok. [:)] vorbesc din experienta..tineretii.Stana de piatra sa fie si tot ii furnica.

Dar daca zilnic,seara,noaptea cand ajunge acasa,Dora ar incerca,sa fie sexy?Sa para ca o face inconstient.Epilata,dus facut,eventual data cu crema de corp frumos mirositoare,unghii facute,parul voit neglijent.....se poate,fara ca totul sa para studiat.Desi ea a zis ca incearca sa-l seduca.Sa nu mai incerce.Sa faca un efort sa fie ingrijita(nu-s scumpe niste pijamale de satin sau dantela cu pantalon scurt....si sa para inconstient..adica natural....nici sa nu incerce sa-l abordeze...doar sa fie frumoasa.....si atat.

Nu tine argumentul copilului...il ia cu ea in baie,il pune pe un scaunel si ea face dus si se cremuieste.Nu trebuie sa fie Givenchy sau firme smechere.

 

Si uite-asa.....pana la urma el va fi tentat.

Nici un barbat nu poate rezista,pana la urma unei femei sexy...azi rezista,maine rezista..dar intr-un final cedeaza.

 

Si o imbratisare seara...daca ea e parfumata,aranjata....in pijama..ce are?

Oricum dupa dus....orice femeie se da cu creme,parfum proaspat.....isi aranjeaza parul cand il usuca.....

 

Asta daca el nu e complet absorbit de altcineva.

Chiar am spus ca am grija de mine, intr-un mesaj mai pe la inceput, mai mult poate decat inainte de sarcina. Am grija si cum ma imbrac, cum ma aranjez etc.. multi barbati intorc capul dupa mine.. (desi nu am silueta de fotomodel si nu mai am nici 18 ani), iar acasa nu stau in vreo pijama invechita..

Dar la 2 noaptea.. e prea mult sa mai incerc sa-mi fac aparitia asa..preamult si pt mine si pt el. 

Am avut destule momente in care am incercat sa-l atrag, dar cand pur si simplu te refuza din start.. crezi ca -ti mai arde de ceva..

Poate m-am saturat sa trag de el, poate as vrea sa traga si el de mine, sa-mi arate vreun semn , ceva

Oricum ar fi , nu cred ca are pe alta nu din vreo mandrie prosteasca.. ci pur si simplu asa simt.. ca nu are

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai tu dormi cu el ?Ca te gaseste in pat....si chiar daca ii iesi in cale la doua noasptea,proaspat trezita din somn,ciufulita,dar ingrijita,cu parfumul ala moale...de somn si parfum...care e problema?Te cred ca de griji si treburi mai uiti,mai neglijezi,mai amani,da` daca-i bal,bal sa fie..........

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok, inteleg ca unele lucruri nu-ti pica bine...e greu de "digerat" cand ti se serveste un adevar crud si necamuflat. Ca se ia in ras....asa, si? Si pe mine ma bufneste rasul daca vad o pitzi pe tocuri de 15 cm care se dezechilibreaza in mersul ei de lebada si-si luxeaza o glezna....si nu e de ras. Stii cati ca tine au venit cu subiecte "bomba"? Au aruncat funigene, au asteptat sa iasa fum si s-au distrat pe margini cand unii useri chiar puneau suflet in ceea ce postatu? Cati s-au "laudat" ca nu-s troli? Cati su afirmat ca au citit de N ani dar nu au postat ca de, rautatea lumii domnule....?? Sa fii tu sanatos/sanatoasa. Pe mine una nu m-ai convins cu absolut nimic ca nu esti trol, ai una din atitudinile caracteristice....evaziva si ta lansezi doat in directia in care vrei tu, nicidecum nu ai  profilul unui om care realmente are o problema constientizata si vrea sa o rezolve.

Trecand peste asta, sa presupunem ca situatia ta e reala (daca nu a ta, oricum exista)....ce-ai retinut pana acum? Ce esti dispusa sa faci in afara de a bate din gene inocent in fata colegului? Pt ca slava domnului, oameni binevoitori care ti-au scris cu suflet si intelepciune, sunt.

PS...totusi, ce inseamna tata si sot responsabil?

Scriu mesaje poate evazive din cauza ca nu pot sta bine sa ma concentrez, chiar acum , copilul meu se tot foieste pe langa mine, mai trage de tastaura, la munca am scris printre picaturi.. atata am reusit sa sintetizez.

Ai vazut ca sunt user nou cu cateva mesaje si ai concluzionat ca sunt troll.. 

Chiar nu vreau sa ma cert pe tema asta, poti crede ce vrei., dar te asigur ca e o problema foarte reala..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate e homosexual . Sau poate a devenit impotent. Sau are vreo disfunctie sexuala nediagnosticata. Astea mai ales daca a spus ca nu are nimic impotriva ca tu sa rezolvi problema cu altcineva.

 

Nici eu nu cred ca e exclus ca un barbat normal sa traiasca fara sex atata timp, insa cred ca e totusi improbabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate e homosexual . Sau poate a devenit impotent. Sau are vreo disfunctie sexuala nediagnosticata. Astea mai ales daca a spus ca nu are nimic impotriva ca tu sa rezolvi problema cu altcineva.

 

Nici eu nu cred ca e exclus ca un barbat normal sa traiasca fara sex atata timp, insa cred ca e totusi improbabil.

 

Si daca ar fi suferind de vreo boala care-i cauzeaza impotenta, ce ati sfatui-o. Daca sotul e bolnav, se poate trai fara sex la 30 si ceva de ani?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am afirmat nicaieri asa ceva.

Se acopera ca sa fie un mister, sa starneasca o minima curiozitate barbatului.

Dintotdeauna femeia a fost un mister, care in ultimii ani s-a redus la comportament imprevizibil.  [:)]

 

Care mister, Deceneus? Si care barbat?

 

Tu ai citit ce scrie in linkurile alea doua de ti le-am dat? Cum diversele... grupari sau cum sa le spun, impun, in functie de zona, ce parti ale corpului femeii sunt considerate intime si cum trebuie acoperite?

 

Nu femeia alege cum sa se acopere, ci comunitatea aia stabileste niste reguli. Inclusiv pentru acoperitul in fata copiilor minori baieti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Omul nu ma vrea sa faca sex cu sotia. Daca ar vrea, chiar daca ar fi impotent, tot ar face sex. Bunavointa sa fie!

Ce motive are... problema lui, important e ce vrea sa faca sotia lui in faza asta. Eu inteleg foarte bine ca nu are niciun chef sa traga de el, fiind mereu respinsa, imi imaginez ce face asta cu stima de sine a unei femei... eu, sincer, daca as fi respinsa, a doua oara n-as mai incerca.

 

Si nici n-as accepta decizia lui de a nu mai face sex, mi se pare foarte egoist in conditiile in care nici macar nu vrea sa vorbeasca despre asta. Dar asta-s eu, mai egoista de felul meu si avand clar constiinta ca viata e scurta si n-am nici vocatie de martira, nici macar pentru copil. Pana la urma si copilul are nevoie sa vada un model de familie coerent, in care parintii se iubesc, se doresc, se ating, etc.

 

Parerea mea, desigur.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...